LAJMI I FUNDIT:

Krokodili

90 Artikuj

Ky iluzion optik ju sfidon që t’i gjeni që të gjitha 13 kafshët e fshehura në një foto brenda 19 sekondave

Ky iluzion optik ju sfidon që t’i gjeni që të gjitha 13 kafshët e fshehura në një foto brenda 19 sekondave

Interesante
Dikush thotë se e dëgjoi duke bërtitur: Trupi i një peshkatari australian të zhdukur gjendet brenda një krokodili

Dikush thotë se e dëgjoi duke bërtitur: Trupi i një peshkatari australian të zhdukur gjendet brenda një krokodili

Australia
Krokodili vjedh ftohësin me plot alkool

Krokodili vjedh ftohësin me plot alkool

Fun Lajme
Lakoi shufrat me forcë, krokodili për pak arriti të kalonte përmes gardhit metalik në Florida

Lakoi shufrat me forcë, krokodili për pak arriti të kalonte përmes gardhit metalik në Florida

Interesante
Lufta e një krokodili të vetëm kundër një tufe luanësh

Lufta e një krokodili të vetëm kundër një tufe luanësh

Interesante
Për të sjellë begati në fshat, meksikani martohet me një aligator – e puthë atë në dasmën e tyre

Për të sjellë begati në fshat, meksikani martohet me një aligator – e puthë atë në dasmën e tyre

Interesante
“Më duhej të shfrytëzoja një mundësi”, thotë indoneziani që kapi me litar krokodilin me gjatësi prej 4.3 metrash

“Më duhej të shfrytëzoja një mundësi”, thotë indoneziani që kapi me litar krokodilin me gjatësi prej 4.3 metrash

Interesante
I guximshëm apo i çmendur? Shoferi i një veture 4WD përpiqet të kalojë lumin famëkeq edhe pse shumë krokodilë bllokojnë shtegun

I guximshëm apo i çmendur? Shoferi i një veture 4WD përpiqet të kalojë lumin famëkeq edhe pse shumë krokodilë bllokojnë shtegun

Auto Fun
Australiani lufton krokodilin me një tigan – në video kapet i gjithë momenti epik!

Australiani lufton krokodilin me një tigan – në video kapet i gjithë momenti epik!

Interesante
Kafshët më vdekjeprurëse në botë

Kafshët më vdekjeprurëse në botë

Libri i madh i kafshëve
Beteja ndërmjet peshkatarëve dhe krokodilit për të kapur një peshk të gjatë – kulmi është kur burri shkon për të marrë kapelën

Beteja ndërmjet peshkatarëve dhe krokodilit për të kapur një peshk të gjatë – kulmi është kur burri shkon për të marrë kapelën

Interesante
Krokodili futet në një fushë të golfit në Florida

Krokodili futet në një fushë të golfit në Florida

Interesante
Banorët lirojnë krokodilin pasi kishte notuar për gjashtë vjet me një gomë rreth qafës

Banorët lirojnë krokodilin pasi kishte notuar për gjashtë vjet me një gomë rreth qafës

Interesante
Djali i ‘gjuetarit të njohur’ tregon momentin kur u detyrua të ikte, kur një krokodil e sulmoi në një kopsht zoologjik të Australisë

Djali i ‘gjuetarit të njohur’ tregon momentin kur u detyrua të ikte, kur një krokodil e sulmoi në një kopsht zoologjik të Australisë

Interesante
Rrëfimi i adoleshentes që u sulmua nga krokodili: Vetëm një gjë ju bie ndërmend kur ndodhë kjo situatë

Rrëfimi i adoleshentes që u sulmua nga krokodili: Vetëm një gjë ju bie ndërmend kur ndodhë kjo situatë

Evropa
Turisti në Filipine sulmohet keq nga krokodili kur hyri në pishinë për të bërë ‘selfie’ – ai mendonte se zvarraniku ishte model plastik

Turisti në Filipine sulmohet keq nga krokodili kur hyri në pishinë për të bërë ‘selfie’ – ai mendonte se zvarraniku ishte model plastik

Dështime
Elefanti bëri një sulm të rrallë fatal ndaj një krokodili, për të mbrojtur të voglën e saj

Elefanti bëri një sulm të rrallë fatal ndaj një krokodili, për të mbrojtur të voglën e saj

Interesante
Kameramani mendoi se ishte ‘momenti i duhur’, por jo – krokodili papritmas ‘gllabëroi’ dronin e tij

Kameramani mendoi se ishte ‘momenti i duhur’, por jo – krokodili papritmas ‘gllabëroi’ dronin e tij

Dështime
Ishte një nga sulmet më famëkeqe të krokodilit në historinë australiane – dhe tani janë zbuluar për herë të parë disa pamje të jashtëzakonshme

Ishte një nga sulmet më famëkeqe të krokodilit në historinë australiane – dhe tani janë zbuluar për herë të parë disa pamje të jashtëzakonshme

Australia
Momenti kur krokodili kap dronin që po i fluturonte mbi kokë, i del tymi nga goja kur fillon ta përtypë atë

Momenti kur krokodili kap dronin që po i fluturonte mbi kokë, i del tymi nga goja kur fillon ta përtypë atë

Interesante
Po pinte ujë pa e vërejtur grabitqarin, momenti kur krokodili i madh e kap dhe “e merr me vete” qenin e pafat

Po pinte ujë pa e vërejtur grabitqarin, momenti kur krokodili i madh e kap dhe “e merr me vete” qenin e pafat

Dështime
Peshkatari mendoi se kishte kapur një peshk të madh – u trondit kur pa se çfarë doli në sipërfaqe

Peshkatari mendoi se kishte kapur një peshk të madh – u trondit kur pa se çfarë doli në sipërfaqe

Interesante
Policia australiane gjen mbetje njerëzish brenda një krokodili, që besohet të jenë të burrit 69-vjeçar

Policia australiane gjen mbetje njerëzish brenda një krokodili, që besohet të jenë të burrit 69-vjeçar

Azia
Gruaja në Australi kap një peshkaqen të vogël, por atë ja rrëmben një krokodil

Gruaja në Australi kap një peshkaqen të vogël, por atë ja rrëmben një krokodil

Fun Lajme