LAJMI I FUNDIT:

Fermeri australian kafshon krokodilin

Fermeri australian kafshon krokodilin

Një fermer australian thotë se është me fat që është gjallë pasi zmbrapsi një sulm krokodili duke e kafshuar zvarranikun.

Kultivuesi i bagëtive Colin Devaraux u kafshua gjithashtu nga krokodili 3.2 metra dhe për t’u trajtuar qëndroi një muaj në spital, transmeton Telegrafi.


Ai tha për ABC News se kafshoi qepallën e krokodilit për të mbijetuar nga sulmi i zvarranikut.

Deveraux tha se muajin e kaluar kishte ndaluar në një liqen pasi donte të ndërtonte një gardh pranë një lumi.

Në një pikë krokodili ishte kapur në këmbën e tij dhe e kishte tërhequr në ujë.

Ai tha se fillimisht kishte tentuar ta godasë krokodilin në brinjë, para se ta kafshonte atë.

“Ishte një pozicion i çuditshëm, por aksidentalisht dhëmbët e mi kapën qepallën e syrit. Qepalla ishte e trashë, sikurse lëkurë. Në një moment më lëshoi”.

“U largova dhe vrapova drejt makinës. Krokodili më ndoqi, ndoshta për katër metra, por pastaj u ndal”, deklaroi ai.

Deveraux tha se ai përdori një peshqir dhe litarë për të ndaluar gjakosjen në këmbën e tij, pastaj vëllai i tij e dërgoi në spital. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Deshën të plaçkitin shpërndarësin e ushqimeve, hajnat pendohen rëndë – uruguaiani iu vërsulet me hanxhar

Deshën të plaçkitin shpërndarësin e ushqimeve, hajnat pendohen rëndë – uruguaiani iu vërsulet me hanxhar

Fun
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Fun
Besonte se lopa ia kishte ngrënë orën, Rolex i fermerit britanik shfaqet 50 vjet më vonë

Besonte se lopa ia kishte ngrënë orën, Rolex i fermerit britanik shfaqet 50 vjet më vonë

Interesante
Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t'u mbrojtur nga shiu

Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t'u mbrojtur nga shiu

Fun
Apartamenti në SHBA pa dhomë gjumi ngjall reagime në rrjete sociale

Apartamenti në SHBA pa dhomë gjumi ngjall reagime në rrjete sociale

Interesante
Studenti shkruan emrat e katër vajzave në vend të pjesëve të zemrës - diagrami i organit ngjall reagime qesharake

Studenti shkruan emrat e katër vajzave në vend të pjesëve të zemrës - diagrami i organit ngjall reagime qesharake

Fun
Kalo në kategori