LAJMI I FUNDIT:

Kosovë

1540 Artikuj

Kujdesi me ushqimin, Shqipëria është një nga vendet që ushqehet më mirë në rajon, flet eksperti

Kujdesi me ushqimin, Shqipëria është një nga vendet që ushqehet më mirë në rajon, flet eksperti

Shqipëri
Breshëri zbardh disa vende të Kosovës – shkakton dëme materiale

Breshëri zbardh disa vende të Kosovës – shkakton dëme materiale

Kosovë
Shtyhet afati për aplikim solare për familje dhe biznese

Shtyhet afati për aplikim solare për familje dhe biznese

Ekonomi
Aktualisht 50 fëmijë në Kosovë janë në pritje për adoptim, ndërsa 200 familje të interesuara për ta

Aktualisht 50 fëmijë në Kosovë janë në pritje për adoptim, ndërsa 200 familje të interesuara për ta

Sociale
Shqipëria me mosbesimin më të lartë në rajon ndaj politikanëve, mbështetja për anëtarësimin në BE mbetet i lartë

Shqipëria me mosbesimin më të lartë në rajon ndaj politikanëve, mbështetja për anëtarësimin në BE mbetet i lartë

Shqipëri
Arrestohet në Ferizaj një shtetas i Maqedonisë së Veriut, ishte në kërkim ndërkombëtar

Arrestohet në Ferizaj një shtetas i Maqedonisë së Veriut, ishte në kërkim ndërkombëtar

Kronika e Zezë
Reshjet e borës, Policia apelon për vozitje të kujdesshme

Reshjet e borës, Policia apelon për vozitje të kujdesshme

Kosovë
Anketë: Vetëm 4.5 për qind e burrave në Kosovë dinë të gatuajnë

Anketë: Vetëm 4.5 për qind e burrave në Kosovë dinë të gatuajnë

Kosovë
Më shumë se kurrë investime në turizëm në Shqipëri nga sektori privat

Më shumë se kurrë investime në turizëm në Shqipëri nga sektori privat

Biznes
Çfarë bëjnë komunat paralele serbe në Kosovë?

Çfarë bëjnë komunat paralele serbe në Kosovë?

Kosovë
Grupet më të mëdha me investime në Kosovë e rajon – Grupi BALFIN me shtrirjen më të madhe

Grupet më të mëdha me investime në Kosovë e rajon – Grupi BALFIN me shtrirjen më të madhe

Biznes
Zëvendëspresident i Grupit BALFIN: Sfidat për biznesin në Shqipëri e Kosovë, viti 2024 pritet pozitiv

Zëvendëspresident i Grupit BALFIN: Sfidat për biznesin në Shqipëri e Kosovë, viti 2024 pritet pozitiv

Biznes
Amatorë të alpinizmit nga Shqipëria dhe Kosova bëhen bashkë në Shkodër

Amatorë të alpinizmit nga Shqipëria dhe Kosova bëhen bashkë në Shkodër

Shqipëri
Shqipëria me suficit në tregtinë me rajonin, përveç Serbisë

Shqipëria me suficit në tregtinë me rajonin, përveç Serbisë

Shqipëri
Plane për sulme terroriste në Kosovë, si i zbuloi Antiterrorizmi pesë të dyshuar

Plane për sulme terroriste në Kosovë, si i zbuloi Antiterrorizmi pesë të dyshuar

Kosovë
NATO njofton për hapjen e korridoreve ajrore mes Kosovës dhe Shqipërisë

NATO njofton për hapjen e korridoreve ajrore mes Kosovës dhe Shqipërisë

Ekonomi
Osmani pret të ngarkuarën me punë në Ambasadën e SHBA-së, flasin për intensifikimin e bashkëpunimit në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

Osmani pret të ngarkuarën me punë në Ambasadën e SHBA-së, flasin për intensifikimin e bashkëpunimit në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

Kosovë
KosovaPress: Shërbimet sekrete të Serbisë planifikojnë sulme terroriste ndaj serbëve në Kosovë

KosovaPress: Shërbimet sekrete të Serbisë planifikojnë sulme terroriste ndaj serbëve në Kosovë

Siguri
3.9 milionë hyrje nga Kosova drejt Shqipërisë deri në nëntor

3.9 milionë hyrje nga Kosova drejt Shqipërisë deri në nëntor

Shqipëri
Kolona të gjata në pikat kufitare me Serbinë

Kolona të gjata në pikat kufitare me Serbinë

Kosovë
Dërgesat e emigrantëve, Shqipëria nën mesataren e rajonit, kryeson Kosova

Dërgesat e emigrantëve, Shqipëria nën mesataren e rajonit, kryeson Kosova

Shqipëri
Ekonomia në Shqipëri e varur nga ndërtimi, e para në rajon për këtë sektor, ndiqet në vend të dytë nga Kosova

Ekonomia në Shqipëri e varur nga ndërtimi, e para në rajon për këtë sektor, ndiqet në vend të dytë nga Kosova

Shqipëri
Avokatja Loncari: Mediat suedeze kanë raportuar se Naim Murseli punonte në njërën ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Avokatja Loncari: Mediat suedeze kanë raportuar se Naim Murseli punonte në njërën ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Kosovë
Osmani e Hovenier bisedojnë për zhvillimet politike dhe të sigurisë në Kosovë dhe rajon

Osmani e Hovenier bisedojnë për zhvillimet politike dhe të sigurisë në Kosovë dhe rajon

Kosovë