LAJMI I FUNDIT:

Kina

3069 Artikuj

Presidenti kinez në Serbi premton thellim të bashkëpunimit dhe mbështetje për çështjen e Kosovës

Presidenti kinez në Serbi premton thellim të bashkëpunimit dhe mbështetje për çështjen e Kosovës

Kosovë
Kinezja përdori embrionet e ngrira pas vdekjes së të dashurit – më pas kërkoi hise nga pasuria e tij, por mbeti duarthatë

Kinezja përdori embrionet e ngrira pas vdekjes së të dashurit – më pas kërkoi hise nga pasuria e tij, por mbeti duarthatë

Azia
Sulm me thikë në një spital në Kinë, dy të vdekur dhe mbi 20 të lënduar

Sulm me thikë në një spital në Kinë, dy të vdekur dhe mbi 20 të lënduar

Azia
Lufta në Kosovë dhe bombardimi i ambasadës kineze në Beograd: Vizita dashakeqe e Jinpingut në Evropë

Lufta në Kosovë dhe bombardimi i ambasadës kineze në Beograd: Vizita dashakeqe e Jinpingut në Evropë

Gideon Rachman
Deputetja britanike Alicia Kearns shpërndan videon e intervistës së Vuçiqit që thotë se Tajvani është Kinë

Deputetja britanike Alicia Kearns shpërndan videon e intervistës së Vuçiqit që thotë se Tajvani është Kinë

Serbia
Kinezja rrëmben një vajzë 11-vjeçare për ta rritur si nusen perfekte për djalin e saj

Kinezja rrëmben një vajzë 11-vjeçare për ta rritur si nusen perfekte për djalin e saj

Azia
Kinezja që i telefononte të dashurit deri në 100 herë në ditë diagnostikohet me një sëmundje të padëgjuar më parë

Kinezja që i telefononte të dashurit deri në 100 herë në ditë diagnostikohet me një sëmundje të padëgjuar më parë

Kuriozitete
Çfarë na thonë TikTok-u dhe Tesla për pragmatizmin në ShBA dhe në Kinë?

Çfarë na thonë TikTok-u dhe Tesla për pragmatizmin në ShBA dhe në Kinë?

The Financial Times
Të paktën 19 të vdekur pas shembjes së një pjese të madhe të autostradës në Kinë

Të paktën 19 të vdekur pas shembjes së një pjese të madhe të autostradës në Kinë

Azia
Momenti kur tornado e frikshme – që la pesë të vdekur – godet linjat elektrike në Guangdong të Kinës

Momenti kur tornado e frikshme – që la pesë të vdekur – godet linjat elektrike në Guangdong të Kinës

Azia
Musk zbulon arsyen e vizitës së tij në Kinë

Musk zbulon arsyen e vizitës së tij në Kinë

Auto Lajme
Britania e Madhe do të zhvillojë raketa lundruese hipersonike me shpejtësi pesë herë më të madhe se shpejtësia e zërit

Britania e Madhe do të zhvillojë raketa lundruese hipersonike me shpejtësi pesë herë më të madhe se shpejtësia e zërit

Nga Bota
Këto janë vendet ku TikTok tashmë është i ndaluar – dhe nuk janë pak

Këto janë vendet ku TikTok tashmë është i ndaluar – dhe nuk janë pak

Aplikacione
Blinken: Rusia do të përballej me vështirësi në Ukrainë nëse nuk do të kishte ndihmën e Kinës

Blinken: Rusia do të përballej me vështirësi në Ukrainë nëse nuk do të kishte ndihmën e Kinës

Nga Bota
Toyota bZ3C dhe bZ3X do t’i bashkohen tregut të mbushur me automjete elektrike të Kinës

Toyota bZ3C dhe bZ3X do t’i bashkohen tregut të mbushur me automjete elektrike të Kinës

Auto Lajme
“Më parë do të mbyllej”: Nuk kemi plane të shesim TikTok-un, thotë firma kineze

“Më parë do të mbyllej”: Nuk kemi plane të shesim TikTok-un, thotë firma kineze

Aplikacione
Sa vlen TikTok-u?

Sa vlen TikTok-u?

Agron Shala
Presidenti kinez shkon në Beograd te aleati i tij Vuçiq në 25-vjetorin e bombardimit të ambasadës kineze nga NATO

Presidenti kinez shkon në Beograd te aleati i tij Vuçiq në 25-vjetorin e bombardimit të ambasadës kineze nga NATO

Nga Bota
Senati amerikan miraton projektligjin që ndalon TikTokun në SHBA, Biden i gatshëm ta nënshkruaj sapo t’i arrijë në tavolinë

Senati amerikan miraton projektligjin që ndalon TikTokun në SHBA, Biden i gatshëm ta nënshkruaj sapo t’i arrijë në tavolinë

Lajme Teknologji
Gjermania arreston punonjësin e Parlamentit të BE-së për pretendimet se ka spiunuar për Kinën

Gjermania arreston punonjësin e Parlamentit të BE-së për pretendimet se ka spiunuar për Kinën

Nga Bota
Autoritetet gjermane arrestojnë tre persona, dyshohet se spiunon për Kinën

Autoritetet gjermane arrestojnë tre persona, dyshohet se spiunon për Kinën

Evropa
Malajzia do të ndërtojë një park masiv për projektimin e çipave

Malajzia do të ndërtojë një park masiv për projektimin e çipave

Lajme Teknologji
Apple tërheq disa platforma të mesazheve nga AppStore kinez

Apple tërheq disa platforma të mesazheve nga AppStore kinez

Lajme Teknologji
Shefi i NASA-s thotë se ‘Kina po zhvillon projekte të fshehta ushtarake në hapësirë’

Shefi i NASA-s thotë se ‘Kina po zhvillon projekte të fshehta ushtarake në hapësirë’

Nga Bota


mob5