LAJMI I FUNDIT:

KFF Mitrovica

22 Artikuj

EP Hajvalia kampione në Sigal Superligën e Kosovës

EP Hajvalia kampione në Sigal Superligën e Kosovës

Futboll
Nëntë klube licencohen për garat evropiane, tri klube nuk e kalojnë procesin e licencimit

Nëntë klube licencohen për garat evropiane, tri klube nuk e kalojnë procesin e licencimit

Sport vendor
KFF Mitrovica fituese e Kupës së Kosovës për femra

KFF Mitrovica fituese e Kupës së Kosovës për femra

Futboll
Finalja e Kupës së Kosovës për femra zhvillohet më 17 maj

Finalja e Kupës së Kosovës për femra zhvillohet më 17 maj

Futboll
Mitrovica fituese e Kupës së Kosovës

Mitrovica fituese e Kupës së Kosovës

Kosovë
KFF Mitrovica fituese e Kupës së Kosovës, fiton bindshëm ndaj Kosova VR

KFF Mitrovica fituese e Kupës së Kosovës, fiton bindshëm ndaj Kosova VR

Kosovë
KE i UEFA-s ndryshoi formatet e kualifikimeve për Ligën e Kampionëve për femra dhe në futsall

KE i UEFA-s ndryshoi formatet e kualifikimeve për Ligën e Kampionëve për femra dhe në futsall

Ligat tjera
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi uron klubet që do të paraqiten në garat evropiane

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi uron klubet që do të paraqiten në garat evropiane

Futboll
KFF Feronikeli me letër largimi nga garat e FFK-së

KFF Feronikeli me letër largimi nga garat e FFK-së

Superliga
Mitrovica shpallet kampion i Kosovës në konkurrencën e femrave, mposht Feronikelin në vazhdime

Mitrovica shpallet kampion i Kosovës në konkurrencën e femrave, mposht Feronikelin në vazhdime

Superliga
Të shtunën ndeshja përcaktuese për titull të kampionit, Mitrovica – Feronikeli

Të shtunën ndeshja përcaktuese për titull të kampionit, Mitrovica – Feronikeli

Kosovë
FFK licencon nëntë skuadra kosovare për garat evropiane

FFK licencon nëntë skuadra kosovare për garat evropiane

Ndërkombëtare
Liga e Kampionëve për femra: Mitrovica mposhtet edhe një herë nga Wolfsburgu

Liga e Kampionëve për femra: Mitrovica mposhtet edhe një herë nga Wolfsburgu

Kosovë
KFF Mitrovica bën historinë, kualifikohet në rrethin e dytë të Ligës së Kampionëve

KFF Mitrovica bën historinë, kualifikohet në rrethin e dytë të Ligës së Kampionëve

Kosovë
Mitrovica realizon fitore në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve

Mitrovica realizon fitore në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve

Ndërkombëtare
Mitrovica kurorëzohet edhe me titullin e kampionit

Mitrovica kurorëzohet edhe me titullin e kampionit

Kosovë
Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

Superliga
KFF Mitrovica e nis me humbje të thellë aventurën evropiane

KFF Mitrovica e nis me humbje të thellë aventurën evropiane

Kosovë
Mitrovica pas Kupës fiton edhe titullin e Kosovës

Mitrovica pas Kupës fiton edhe titullin e Kosovës

Superliga
Vokrri uron KFF Mitrovicën për fitimin e Kupës së Kosovës

Vokrri uron KFF Mitrovicën për fitimin e Kupës së Kosovës

Superliga
Rekord i paarritshëm në futbollin kosovar, përfundon ndeshja 38-0 dhe futbollistet dhurojnë spektakël pas fitores madhështore (Foto/Video)

Rekord i paarritshëm në futbollin kosovar, përfundon ndeshja 38-0 dhe futbollistet dhurojnë spektakël pas fitores madhështore (Foto/Video)

Superliga
Skandaloze: Plasë dajaku në ndeshjen e femrave (Foto/Video)

Skandaloze: Plasë dajaku në ndeshjen e femrave (Foto/Video)

Kosovë