LAJMI I FUNDIT:

EP Hajvalia kampione në Sigal Superligën e Kosovës

EP Hajvalia kampione në Sigal Superligën e Kosovës

Futbollistet e skuadrës EP Hajvalia janë kampione në Sigal Superligën e Kosovës për edicionin garues 2022/23. Për skuadrën e drejtuar nga Suad Keçi ky është titulli i dytë radhazi.

Reklama

Deri te kurorëzimi me titullin e kampionit, futbollistet e EP Hajvalisë arritën pas fitores në ndeshjen e javës së 21-të, të fundit për këtë edicion, përballë rivales direkte, Mitrovicës, me rezultat 3:1, e cila u zhvillua në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Para kësaj ndeshjeje të dyja ekipet kishin pikë të barabarta në renditje, derisa dy ndeshjet e tyre të ndërsjellta kishin përfunduar pa fitues. Për dallim nga pak ditë më parë, kur Mitrovica mbizotëroi në finale të Kupës së Kosovës, duke iu gëzuar trofeut, kësaj radhe shumë më mire ndeshjen e menaxhuan futbollistet e EP Hajvalisë, ndonëse pas pjesës së parë ishin në disavantazh.

Në fakt, rezultatin e zhbllokoi Flora Musaj, me golin e minutës së 42-të, duke e çuar Mitrovicën në pushim me epërsinë e një goli.

Megjithatë, në vazhdim lojtaret e EP Hajvalisë luajtën dukshëm më mirë dhe arritën të përmbysin rezultatin me golat e realizuara nga Verona Berisha (58’), Feride Kastrati (64’) dhe Albulena Guri (87’).

Kjo ndeshje u zhvillua me sistemin VAR, duke pasur parasysh rëndësinë e saj.

Në fund medaljet dhe trofeun për ekipin kampion i ndanë Vjollca Krasniqi, anëtare e KE të FFK-së dhe kryetare e Komisionit për futbollin e femrave dhe Valbona Gashi Uka, menaxhere e futbollit të femrave.

Titulli i kampionit në Sigal Superligë ia mundëson EP Hajvalisë që për të dytin vit radhazi të marrë pjesë në garat e Ligës së Kampionëve.


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Liga e Kampionëve
Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Serie A
Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

La Liga
Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

La Liga
“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

Bundesliga
Kalo në kategori