LAJMI I FUNDIT:

Këshilli i Sigurimit të OKB-së

89 Artikuj

Presidenca i reagon ashpër Pacollit pasi e quajti provokim veprimin e Osmanit me të mbijetuarat e luftës gjatë seancës në KS të OKB-së

Presidenca i reagon ashpër Pacollit pasi e quajti provokim veprimin e Osmanit me të mbijetuarat e luftës gjatë seancës në KS të OKB-së

Kosovë
U tregua e ashpër ndaj Vuçiqit në Këshill të Sigurimit – reagime të shumta në mbështetje të përfaqësues së Maltës

U tregua e ashpër ndaj Vuçiqit në Këshill të Sigurimit – reagime të shumta në mbështetje të përfaqësues së Maltës

Kosovë
Momenti kur Osmani i thotë Vuçiqit “Shihi në sy dhe kërkoju falje katër viktimave të krimeve serbe”

Momenti kur Osmani i thotë Vuçiqit “Shihi në sy dhe kërkoju falje katër viktimave të krimeve serbe”

Kosovë
Përplasja e SHBA-së me Rusinë në KS të OKB-së: Nuk mund të ndryshoni historinë e intervenimit të NATO-s në Kosovë

Përplasja e SHBA-së me Rusinë në KS të OKB-së: Nuk mund të ndryshoni historinë e intervenimit të NATO-s në Kosovë

Kosovë
Katër të mbijetuara të luftës nuk u lejuan të futeshin në sallën e KS të OKB-së, Osmani refuzoi pjesëmarrjen derisa lëshoi pe protokolli

Katër të mbijetuara të luftës nuk u lejuan të futeshin në sallën e KS të OKB-së, Osmani refuzoi pjesëmarrjen derisa lëshoi pe protokolli

Kosovë
Zvicra i kërkon Serbisë të mos e bllokojë Kosovën, ndërsa Kosovës të themelojë Asociacionin

Zvicra i kërkon Serbisë të mos e bllokojë Kosovën, ndërsa Kosovës të themelojë Asociacionin

Kosovë
Shefja e UNMIK-ut në KS të OKB-së: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

Shefja e UNMIK-ut në KS të OKB-së: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

Kosovë
​KS i OKB-së diskuton sot për Kosovën, Osmani përballet me Vuçiqin

​KS i OKB-së diskuton sot për Kosovën, Osmani përballet me Vuçiqin

Kosovë
Përballja Kurti-Vuçiq në OKB, triumf i kryeministrit ndaj të vërtetës apo shpërfaqje se Kosova nuk qëndron mirë ndërkombëtarisht

Përballja Kurti-Vuçiq në OKB, triumf i kryeministrit ndaj të vërtetës apo shpërfaqje se Kosova nuk qëndron mirë ndërkombëtarisht

Donjeta Zeqiraj
Reagon Kamberi pasi disa media në Serbi nuk transmetuan fjalimin e Kurtit në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit

Reagon Kamberi pasi disa media në Serbi nuk transmetuan fjalimin e Kurtit në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit

Kosovë
Në Serbi u ndal transmetimi direkt kur Kurti nisi fjalimin në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Në Serbi u ndal transmetimi direkt kur Kurti nisi fjalimin në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Kosovë
Takim urgjent i Këshillit të Sigurimit të OKB-së, do të diskutohet për rrëzimin e aeroplanit në Belgorod

Takim urgjent i Këshillit të Sigurimit të OKB-së, do të diskutohet për rrëzimin e aeroplanit në Belgorod

Evropa
Përplasje verbale mes kreut të diplomacisë izraelite dhe Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara: Në cilën botë jetoni ju?

Përplasje verbale mes kreut të diplomacisë izraelite dhe Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara: Në cilën botë jetoni ju?

Azia
SHBA-ja kërkon ekstradimin e sulmuesve në Banjskë: Duhet të ketë përgjegjësi të plotë

SHBA-ja kërkon ekstradimin e sulmuesve në Banjskë: Duhet të ketë përgjegjësi të plotë

Kosovë
Akuza e kundër akuza mes Kosovës dhe Serbisë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së në New York për sulmin terrorist në veri

Akuza e kundër akuza mes Kosovës dhe Serbisë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së në New York për sulmin terrorist në veri

Kosovë
Brnabiq në KS të OKB-së mundohet t’ua hedh fajin serbëve në veri: Serbia s’ka qenë e përfshirë në Banjskë

Brnabiq në KS të OKB-së mundohet t’ua hedh fajin serbëve në veri: Serbia s’ka qenë e përfshirë në Banjskë

Kosovë
Shefja e UNMIK-ut në KS të OKB-së: Të paraqiten faktet dhe të mbahen përgjegjës autorët e sulmit në veri të Kosovës

Shefja e UNMIK-ut në KS të OKB-së: Të paraqiten faktet dhe të mbahen përgjegjës autorët e sulmit në veri të Kosovës

Kosovë
Osmani para mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së: Do të trajtoj zhvillimet e fundit në Kosovë pas aktit të agresionit të Serbisë

Osmani para mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së: Do të trajtoj zhvillimet e fundit në Kosovë pas aktit të agresionit të Serbisë

Kosovë
Situata mes Kosovës dhe Serbisë pas sulmit të 24 shtatorit, diskutohet sot në OKB dhe Luksemburg

Situata mes Kosovës dhe Serbisë pas sulmit të 24 shtatorit, diskutohet sot në OKB dhe Luksemburg

Kosovë
Sulmi terrorist në veri dhe zhvillimet në Kosovë – Osmani flet nesër në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

Sulmi terrorist në veri dhe zhvillimet në Kosovë – Osmani flet nesër në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

Kosovë
Haradinaj falënderon kryeministrin Rama për qëndrimet e tij në KS të OKB-së

Haradinaj falënderon kryeministrin Rama për qëndrimet e tij në KS të OKB-së

Kosovë
Paskal Milo: Rama duhet të kishte bërë debat të ashpër me Rusinë dhe jo “show”

Paskal Milo: Rama duhet të kishte bërë debat të ashpër me Rusinë dhe jo “show”

Shqipëri
Guterres mbështet thirrjet për një agjenci të re të OKB-së për inteligjencën artificiale

Guterres mbështet thirrjet për një agjenci të re të OKB-së për inteligjencën artificiale

Lajme Teknologji
Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të mbajë bisedimet e para mbi rreziqet e inteligjencës artificiale

Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të mbajë bisedimet e para mbi rreziqet e inteligjencës artificiale

Lajme Teknologji