LAJMI I FUNDIT:
Jordan Henderson

Jordan Henderson

146 Artikuj

Info

Henderson ka lindur më 17 qershor 1990  dhe aktualisht është lojtar i Liverpoolit.

Jude Bellingham ka emëruar lojtarin i cili është ‘modeli’ i tij në futboll

Jude Bellingham ka emëruar lojtarin i cili është ‘modeli’ i tij në futboll

Ndërkombëtare
Cilat ishin nënshkrimet më të mira të afatit kalimtar të janarit – Armando Broja zë një vend të mirë në listë

Cilat ishin nënshkrimet më të mira të afatit kalimtar të janarit – Armando Broja zë një vend të mirë në listë

Ndërkombëtare
Renditen arsyet se përse yjet e mëdhenj duan të largohen sa më parë nga Arabia dhe të rikthehen në Evropë

Renditen arsyet se përse yjet e mëdhenj duan të largohen sa më parë nga Arabia dhe të rikthehen në Evropë

Ligat tjera
I mungon leja e punës, Henderson mund të detyrohet të pres deri në shkurt për të debutuar me Ajaxin

I mungon leja e punës, Henderson mund të detyrohet të pres deri në shkurt për të debutuar me Ajaxin

Ligat tjera
Përse Henderson ‘nuk u lejua’ të mbante numrin e tij të preferuar tek Ajax – atë nuk e kishte asnjë lojtar

Përse Henderson ‘nuk u lejua’ të mbante numrin e tij të preferuar tek Ajax – atë nuk e kishte asnjë lojtar

Ndërkombëtare
Henderson thyen rekordin e shitjes së fanellave të Ajaxit brenda 24 orëve

Henderson thyen rekordin e shitjes së fanellave të Ajaxit brenda 24 orëve

Ligat tjera
Zyrtare: Jordan Henderson, lojtari i ri i Ajax

Zyrtare: Jordan Henderson, lojtari i ri i Ajax

Ligat tjera
Si u kthye në një makth ëndrra saudite për Jordan Henderson: Familja luftoi të përshtatej, premtimin që nuk e mbajti dhe gjithçka tjetër

Si u kthye në një makth ëndrra saudite për Jordan Henderson: Familja luftoi të përshtatej, premtimin që nuk e mbajti dhe gjithçka tjetër

Ligat tjera
Henderson nuk është paguar ende asnjë qindarkë nga klubi saudit, mund ‘të mos marrë kurrë’ rrogën e tij

Henderson nuk është paguar ende asnjë qindarkë nga klubi saudit, mund ‘të mos marrë kurrë’ rrogën e tij

Ndërkombëtare
Henderson ndërpret kontratën me klubin arab dhe do t’i bashkohet gjigantit evropian

Henderson ndërpret kontratën me klubin arab dhe do t’i bashkohet gjigantit evropian

Ndërkombëtare
Trajneri i Ajax, Van’t Schip konfirmon interesimin për Jordan Henderson: Nuk është sekret se do të na ndihmonte shumë

Trajneri i Ajax, Van’t Schip konfirmon interesimin për Jordan Henderson: Nuk është sekret se do të na ndihmonte shumë

Ligat tjera
Jordan Henderson tek Bayern Munich? Anglezi vetëofrohet tek gjiganti gjerman

Jordan Henderson tek Bayern Munich? Anglezi vetëofrohet tek gjiganti gjerman

Bundesliga
Katër klube nga Liga Premier të interesuara për Jordan Hendersonin

Katër klube nga Liga Premier të interesuara për Jordan Hendersonin

Premier League
Henderson kërkon rikthimin në Ligën Premier, pesë muaj pas largimit nga Liverpooli

Henderson kërkon rikthimin në Ligën Premier, pesë muaj pas largimit nga Liverpooli

Ligat tjera
Liga Saudite pajtohet për ndryshimin e madh të rregullave, trondit futbollin evropian

Liga Saudite pajtohet për ndryshimin e madh të rregullave, trondit futbollin evropian

Ligat tjera
Ronaldo dhe Henderson janë përfshirë në përplasje të ashpër verbale pas ndeshjes me Al Nassr dhe Al Ettifaq

Ronaldo dhe Henderson janë përfshirë në përplasje të ashpër verbale pas ndeshjes me Al Nassr dhe Al Ettifaq

Ligat tjera
“Lojtarët po shkojnë në Arabi për para”, ylli i Atletico Madridit flet për fenomenin e ‘ikjes’ së lojtarëve në Lindjen e Mesme

“Lojtarët po shkojnë në Arabi për para”, ylli i Atletico Madridit flet për fenomenin e ‘ikjes’ së lojtarëve në Lindjen e Mesme

Ndërkombëtare
Alexander Arnold emëron gjashtë lojtarë që kanë frymëzuar stilin e tij të lojës – Njëri prej tyre luan te Man City

Alexander Arnold emëron gjashtë lojtarë që kanë frymëzuar stilin e tij të lojës – Njëri prej tyre luan te Man City

Premier League
Ish-ylli i Manchester United i bashkohet Gerrardit në Arabinë Saudite

Ish-ylli i Manchester United i bashkohet Gerrardit në Arabinë Saudite

Ndërkombëtare
“Ai mendonte se unë nuk e doja” – Klopp shpjegon arsyen pse Henderson u largua në drejtim të Arabisë Suadite

“Ai mendonte se unë nuk e doja” – Klopp shpjegon arsyen pse Henderson u largua në drejtim të Arabisë Suadite

Premier League
Henderson thotë se në Arabi nuk ka kaluar për para dhe nuk fiton aq sa raportohet

Henderson thotë se në Arabi nuk ka kaluar për para dhe nuk fiton aq sa raportohet

Ligat tjera
Zbulohen pagat e dhjetë futbollistëve më të paguar në botë – Ronaldo dhe Benzema ‘lundrojnë në para’

Zbulohen pagat e dhjetë futbollistëve më të paguar në botë – Ronaldo dhe Benzema ‘lundrojnë në para’

Ndërkombëtare
Liverpooli zgjedh kapitenët e rinj pas largimit të Hendersonit

Liverpooli zgjedh kapitenët e rinj pas largimit të Hendersonit

Premier League
Henderson bëhet lojtari më i paguar i Anglisë pas transferimit te Al Ettifaq –  eklipson yje si Kane, Rashford dhe Sterling

Henderson bëhet lojtari më i paguar i Anglisë pas transferimit te Al Ettifaq –  eklipson yje si Kane, Rashford dhe Sterling

Ndërkombëtare