LAJMI I FUNDIT:

Jens Stoltenberg

660 Artikuj

Shefi i NATO-s parashikon se si F-16 do të ndikojnë në rrjedhën e luftës në Ukrainë

Shefi i NATO-s parashikon se si F-16 do të ndikojnë në rrjedhën e luftës në Ukrainë

Nga Bota
75 vjetori i NATO-s, Blinken: Ukraina do t’i bashkohet aleancës

75 vjetori i NATO-s, Blinken: Ukraina do t’i bashkohet aleancës

Nga Bota
Stoltenberg pas takimit me kryeministrin slloven: Sllovenia e gatshme të rris kontributin e saj në Kosovë përmes KFOR-it

Stoltenberg pas takimit me kryeministrin slloven: Sllovenia e gatshme të rris kontributin e saj në Kosovë përmes KFOR-it

Kosovë
Stoltenberg: Ukraina më afër anëtarësimit në NATO se kurrë më parë

Stoltenberg: Ukraina më afër anëtarësimit në NATO se kurrë më parë

Nga Bota
Stoltenberg: NATO nuk ka plane të dërgojë trupa në Ukrainë

Stoltenberg: NATO nuk ka plane të dërgojë trupa në Ukrainë

Evropa
Shefi i NATO-s: Anëtarësimi i Suedisë në aleancë tregon se strategjia e Putinit në Ukrainë ka dështuar

Shefi i NATO-s: Anëtarësimi i Suedisë në aleancë tregon se strategjia e Putinit në Ukrainë ka dështuar

Nga Bota
Stoltenbeg: Anëtarësimi i Suedisë, NATO-n e bën më të fortë

Stoltenbeg: Anëtarësimi i Suedisë, NATO-n e bën më të fortë

Evropa
Stoltenberg: Ukraina do të anëtarësohet në NATO

Stoltenberg: Ukraina do të anëtarësohet në NATO

Nga Bota
BE-ja, NATO dhe Britania thonë se Rusia është përgjegjëse për vdekjen e Navalnyt

BE-ja, NATO dhe Britania thonë se Rusia është përgjegjëse për vdekjen e Navalnyt

Evropa
Stoltenberg: NATO dhe Ukraina do të hapin një qendër të përbashkët trajnimi në Poloni

Stoltenberg: NATO dhe Ukraina do të hapin një qendër të përbashkët trajnimi në Poloni

Evropa
Stoltenberg tregon se sa para ndajnë për mbrojtje vendet anëtare të NATO-s  

Stoltenberg tregon se sa para ndajnë për mbrojtje vendet anëtare të NATO-s  

Evropa
Stoltenberg: Prishtina dhe Beogradi të angazhohen në dialog, të përmbahen nga gjuha nxitëse

Stoltenberg: Prishtina dhe Beogradi të angazhohen në dialog, të përmbahen nga gjuha nxitëse

Siguri
Sa shpenzon SHBA për NATO-n?

Sa shpenzon SHBA për NATO-n?

Nga Bota
Përveç NATO-s, deklaratat e Trump për ata që nuk paguajnë mjaftueshëm për mbrojtjen “trazojnë” edhe Shtëpinë e Bardhë dhe evropianët

Përveç NATO-s, deklaratat e Trump për ata që nuk paguajnë mjaftueshëm për mbrojtjen “trazojnë” edhe Shtëpinë e Bardhë dhe evropianët

Nga Bota
Stoltenberg: Perëndimi duhet të përgatitet për konfrontim dekadash me Rusinë

Stoltenberg: Perëndimi duhet të përgatitet për konfrontim dekadash me Rusinë

Nga Bota
Shefi i NATO-s tregon “nëse është i shqetësuar nëse Trump do të tërhiqet nga aleanca”, nëse rizgjidhet president

Shefi i NATO-s tregon “nëse është i shqetësuar nëse Trump do të tërhiqet nga aleanca”, nëse rizgjidhet president

Nga Bota
Stoltenberg: NATO ndihmoi t’i jep fund luftërave etnike në Kosovë e Bosnje

Stoltenberg: NATO ndihmoi t’i jep fund luftërave etnike në Kosovë e Bosnje

Siguri
Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Besnike Salihu
Shefi i NATO-s pas bisedës me Erdoganin: Shqetësimet e Turqisë do të merren parasysh

Shefi i NATO-s pas bisedës me Erdoganin: Shqetësimet e Turqisë do të merren parasysh

Nga Bota
Stoltenberg: Situata në Ballkan e brishtë, me potencial për tensione në Kosovë e Bosnje

Stoltenberg: Situata në Ballkan e brishtë, me potencial për tensione në Kosovë e Bosnje

Kosovë
Orban i thotë Stoltenbergut se Hungaria mbështet anëtarësimin e Suedisë në NATO

Orban i thotë Stoltenbergut se Hungaria mbështet anëtarësimin e Suedisë në NATO

Evropa
Stoltenberg tregon arsyen se pse NATO po përgatitet për një konflikt me Rusinë

Stoltenberg tregon arsyen se pse NATO po përgatitet për një konflikt me Rusinë

Evropa
Raketa ruse hyri në hapësirën ajrore të Polonisë dhe qarkulloi për tre minuta – vjen reagimi i NATO-s

Raketa ruse hyri në hapësirën ajrore të Polonisë dhe qarkulloi për tre minuta – vjen reagimi i NATO-s

Evropa
Siguria në Kosovë – deklarata e presidentes Osmani, ministrit Sveçla dhe shefit të NATO-s, Stoltenberg

Siguria në Kosovë – deklarata e presidentes Osmani, ministrit Sveçla dhe shefit të NATO-s, Stoltenberg

Siguri