LAJMI I FUNDIT:

James Cameron

39 Artikuj

Zgjidhet dilema e famshme e skenës ikonike të filmit Titanik?

Zgjidhet dilema e famshme e skenës ikonike të filmit Titanik?

TV / Film
Në “Adriatik” të Durrësit, në vitin 1963 nuk shërbehej peshku – sepse nuk kishin peshkatarë!

Në “Adriatik” të Durrësit, në vitin 1963 nuk shërbehej peshku – sepse nuk kishin peshkatarë!

Fakte
Ndalesa për gazetarin britanik, gjatë vizitës në Shqipëri më 1963: Mos e përdor fjalën “izolim”!

Ndalesa për gazetarin britanik, gjatë vizitës në Shqipëri më 1963: Mos e përdor fjalën “izolim”!

Fakte
Regjisori i “Titanikut” zbuloi pse kishte punësuar aktorë shtatshkurtër në xhirimet e filmit

Regjisori i “Titanikut” zbuloi pse kishte punësuar aktorë shtatshkurtër në xhirimet e filmit

TV / Film
Çfarë tha regjisori i filmave “Avatar” dhe “Terminator” për Apple Vision Pro

Çfarë tha regjisori i filmave “Avatar” dhe “Terminator” për Apple Vision Pro

Lajme Teknologji
Parashikimi i gazetarit të BBC-së që doli të jetë i saktë, pa David Cameron duke hyrë në Downing Street – tha se do të jetë Sekretari i ri i Jashtëm

Parashikimi i gazetarit të BBC-së që doli të jetë i saktë, pa David Cameron duke hyrë në Downing Street – tha se do të jetë Sekretari i ri i Jashtëm

Interesante
“Ju kam paralajmëruar qysh në 84-tën, por nuk më dëgjuat” – regjisori i Terminatorit flet mbi inteligjencën artificiale

“Ju kam paralajmëruar qysh në 84-tën, por nuk më dëgjuat” – regjisori i Terminatorit flet mbi inteligjencën artificiale

Lajme Teknologji
James Cameron mohon spekulimet se po realizon film për tragjedinë e nëndetëses OceanGate

James Cameron mohon spekulimet se po realizon film për tragjedinë e nëndetëses OceanGate

TV / Film
Regjisori i filmit “Titanic”, James Cameron është në bisedime për të realizuar një serial rreth nëndetëses së mbytur ‘Titan’

Regjisori i filmit “Titanic”, James Cameron është në bisedime për të realizuar një serial rreth nëndetëses së mbytur ‘Titan’

TV / Film
Filmi “Titanic” ngjitet në pozitën e dhjetë në Amazon Prime pas tragjedisë së nëndetëses Titan

Filmi “Titanic” ngjitet në pozitën e dhjetë në Amazon Prime pas tragjedisë së nëndetëses Titan

TV / Film
Regjisori i “Titanic” – James Cameron thotë se fatkeqësia e nëndetëses Titan mund të parandalohej: Do të doja të kisha folur, por supozova që dikush ishte më i zgjuar se unë

Regjisori i “Titanic” – James Cameron thotë se fatkeqësia e nëndetëses Titan mund të parandalohej: Do të doja të kisha folur, por supozova që dikush ishte më i zgjuar se unë

Yjet
James Cameron thotë nëndetësja e zhdukur i kujton fundosjen e “Titanic”: Komuniteti i zhytjes i kishte paralajmëruar për rrezikun

James Cameron thotë nëndetësja e zhdukur i kujton fundosjen e “Titanic”: Komuniteti i zhytjes i kishte paralajmëruar për rrezikun

Yjet
Regjisori i “Titanic”, James Cameron dikur kishte mbetur i bllokuar për 16 orë me nëndetëse në thellësitë e Titanikut

Regjisori i “Titanic”, James Cameron dikur kishte mbetur i bllokuar për 16 orë me nëndetëse në thellësitë e Titanikut

TV / Film
Gjersa ankthi për shpëtimin e nëndetëses së zhdukur vazhdon, regjisori i ‘Titanic’ kishte treguar misteret e thellësive të anijes së fundosur

Gjersa ankthi për shpëtimin e nëndetëses së zhdukur vazhdon, regjisori i ‘Titanic’ kishte treguar misteret e thellësive të anijes së fundosur

TV / Film
Schwarzenegger tregon se nuk ishte zgjedhja e parë për ta luajtur Terminatorin

Schwarzenegger tregon se nuk ishte zgjedhja e parë për ta luajtur Terminatorin

TV / Film
Leonardo DiCaprio fillimisht kishte refuzuar rolin në “Titanic” – mendonte se skenari ishte i mërzitshëm

Leonardo DiCaprio fillimisht kishte refuzuar rolin në “Titanic” – mendonte se skenari ishte i mërzitshëm

TV / Film
“Avatar 2” është tashmë filmi i shtatë më fitimprurës i të gjitha kohërave

“Avatar 2” është tashmë filmi i shtatë më fitimprurës i të gjitha kohërave

TV / Film
Regjisori James Cameron konfirmon se do të ketë vazhdim të filmave “Avatar”

Regjisori James Cameron konfirmon se do të ketë vazhdim të filmave “Avatar”

TV / Film
Matt Damon pati një shans për të fituar mbi 230 milionë euro nga “Avatar”, por refuzoi të luante në film

Matt Damon pati një shans për të fituar mbi 230 milionë euro nga “Avatar”, por refuzoi të luante në film

TV / Film
Si duken dhe çfarë bëjnë pas 25 vitesh aktorët e filmit ikonik “Titanic”?

Si duken dhe çfarë bëjnë pas 25 vitesh aktorët e filmit ikonik “Titanic”?

TV / Film
Regjisori i “Avatar 2”, James Cameron thotë se filmi ka kushtuar tmerrësisht shtrenjtë

Regjisori i “Avatar 2”, James Cameron thotë se filmi ka kushtuar tmerrësisht shtrenjtë

TV / Film
Regjisori James Cameron tregon se pse “Avatar 2” do të zgjasë më shumë se tri orë

Regjisori James Cameron tregon se pse “Avatar 2” do të zgjasë më shumë se tri orë

TV / Film
Ka ardhur paraqitja e shkurtër e “Avatar: The Way of Water”

Ka ardhur paraqitja e shkurtër e “Avatar: The Way of Water”

TV / Film
“Avatar: The Way of Water” do të ketë premierën në fund të vitit 2022

“Avatar: The Way of Water” do të ketë premierën në fund të vitit 2022

TV / Film