LAJMI I FUNDIT:

Schwarzenegger tregon se nuk ishte zgjedhja e parë për ta luajtur Terminatorin

Schwarzenegger tregon se nuk ishte zgjedhja e parë për ta luajtur Terminatorin
(Foto: MovieWeb)

Arnold Schwarzenegger ka treguar se producentët e filmit fillimisht kishin në mendje një tjetër personazh të famshëm për të luajtur “The Terminator”, ai ishte ish-yllit të NFL, OJ Simpson.

Reklama

Ish-guvernatori i Kalifornisë diskutoi vendimin për kastin që e bëri atë një yll filmi në vitet e shtatëdhjeta në një dokumentar të ri të Netflixit për jetën e tij, duke treguar se si producentët kishin menduar fillimisht se ai duhet të luante rolin e luftëtarit rebel, Kyle Reese (që pastaj e luajti Michael Biehn) dhe yllit të atëhershëm të futbollit amerikan do t’i jepej roli i robotit vrasës.

Mirëpo, derisa filmi ishte duke u zhvilluar, regjisori James Cameron ishte i fiksuar me dukjen e Schwarzenegger dhe kishte vendosur se kush do ta luante terminatorin.

“Isha ulur dhe po e shikoja. Është si kur qetësohet zëri dhe unë thjesht shoh dritat që dalin nga dritaret e xhamit duke e goditur fytyrën e tij kur hapet dera. Mendova: ‘Ai ka një fytyrë të rrezikshme’”, ka rrëfyer filmbërësi, derisa aktori kujtoi se si të gjithë dyshonin nëse Simpson mund ta luante një robot vrasës.

Seriali “FUBAR” me Schwarzenegger në rolin kryesor është aktualisht më i pëlqyeri në Netflix
Lexo po ashtu Seriali “FUBAR” me Schwarzenegger në rolin kryesor është aktualisht më i pëlqyeri në Netflix

“Gjatë bisedës sonë, u bë e qartë se askush nuk ishte pro idesë që OJ Simpson ta luante Terminatorin, sepse ai nuk mund të shitej si një makinë vrasëse”, ka deklaruar Arnold.

Gjatë dokumentarit, Schwarzenegger theksoi po ashtu se kurrë nuk donte të luante rolin negativ, por Cameron arriti ta bindte atë.

“Fillova të grindesha me të për këtë, dhe ai me qetësi tha: ‘Epo, mendo mirë’. Mendova tri ditë dhe më pas e thirra dhe i thashë: ‘Sa herë që e lexoj përsëri e imagjinoj veten duke luajtur gjithnjë e më shumë Terminatorin, i thashë se jam pro dhe më pas filluam përgatitjet”, ka rrëfyer aktori. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Magazina
Selena Gomez dhe Hailey Bieber shmangin një takim të pakëndshëm me njëra-tjetrën, teksa të dyja marrin pjesë në të njëjtën festë në Paris

Selena Gomez dhe Hailey Bieber shmangin një takim të pakëndshëm me njëra-tjetrën, teksa të dyja marrin pjesë në të njëjtën festë në Paris

Magazina
Granit Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja i bën urimin romantik

Granit Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja i bën urimin romantik

Magazina
Tayna nuk lë vend për imagjinatë në imazhet e reja nga pushimet

Tayna nuk lë vend për imagjinatë në imazhet e reja nga pushimet

Magazina
Kim Kardashian fokuson linjat e tonifikuara të trupit në imazhet e reja

Kim Kardashian fokuson linjat e tonifikuara të trupit në imazhet e reja

Magazina
Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Magazina
Kalo në kategori