LAJMI I FUNDIT:

Jaguar

77 Artikuj

“Rilind” Jaguar XJS, super vetura që do të kushtojë 225 mijë funte – TWR thotë se vetëm 88 sosh do të prodhohen

“Rilind” Jaguar XJS, super vetura që do të kushtojë 225 mijë funte – TWR thotë se vetëm 88 sosh do të prodhohen

Auto Lajme
Pastrohet një model Jaguar i rrallë pas mbi 30 vitesh i mbyllur në hambar

Pastrohet një model Jaguar i rrallë pas mbi 30 vitesh i mbyllur në hambar

Auto Lajme
Për kreun e Jaguar dhe Land Rover prioritet më i madh mbetet lufta kundër mafies së veturave sesa ulja e taksave

Për kreun e Jaguar dhe Land Rover prioritet më i madh mbetet lufta kundër mafies së veturave sesa ulja e taksave

Auto Lajme
Është në fazën e prototipit dhe tashmë ka një listë pritjeje për Jaguar Land Roverin

Është në fazën e prototipit dhe tashmë ka një listë pritjeje për Jaguar Land Roverin

Prototipe
Vizitorët e një kopshti zoologjik në Brazil tmerrohen, jaguari ngjitet në mur dhe për pak sa nuk u afrohet

Vizitorët e një kopshti zoologjik në Brazil tmerrohen, jaguari ngjitet në mur dhe për pak sa nuk u afrohet

Interesante
Jaguar-Land Rover, brenda qendrës testuese të veturave elektrike të gjigantë britanikë

Jaguar-Land Rover, brenda qendrës testuese të veturave elektrike të gjigantë britanikë

Auto Lajme
Jaguar zbuloi edicionin më të fundit me benzinë F-Type

Jaguar zbuloi edicionin më të fundit me benzinë F-Type

Auto Lajme
Jaguari elektrik do të mund të karikohen në stacionet e Tesla

Jaguari elektrik do të mund të karikohen në stacionet e Tesla

Auto Lajme
Veturat elektrike të Jaguar do të kenë qasje në rrjetin e Tesla Supercharging

Veturat elektrike të Jaguar do të kenë qasje në rrjetin e Tesla Supercharging

Auto Lajme
Jaguar thuhet po punon për një sedan luksoz XJ tërësisht elektrik

Jaguar thuhet po punon për një sedan luksoz XJ tërësisht elektrik

Auto Lajme
Raportohet se Jaguar do të heqë dorë nga I-Pace elektrik në vitin 2025

Raportohet se Jaguar do të heqë dorë nga I-Pace elektrik në vitin 2025

Auto Lajme
Jaguar XKSS origjinal i vitit 1957 del në ankand – pritet të shitet deri në 14 milionë dollarë

Jaguar XKSS origjinal i vitit 1957 del në ankand – pritet të shitet deri në 14 milionë dollarë

Auto Lajme
Del në shitje Jaguar E-Type klasik i blerë nga ylli televiziv, Noel Edmonds

Del në shitje Jaguar E-Type klasik i blerë nga ylli televiziv, Noel Edmonds

Auto Fun
Gjenerata e ardhshme e Apple CarPlay do të lansohet në 14 marka të makinave

Gjenerata e ardhshme e Apple CarPlay do të lansohet në 14 marka të makinave

Auto Lajme
Jaguar prezantoi I-Pace të rifreskuar: Fytyrë dhe teknologji e re

Jaguar prezantoi I-Pace të rifreskuar: Fytyrë dhe teknologji e re

Auto
Del në shitje Jaguar X-Type i Mbretëreshës Elizabeth

Del në shitje Jaguar X-Type i Mbretëreshës Elizabeth

Auto Lajme
Jaguar zbulon edicionin special F-Type

Jaguar zbulon edicionin special F-Type

Auto Lajme
Brenda koleksionit të 18 automjeteve që do të dalin në ankand, prej tyre 15 super-makina

Brenda koleksionit të 18 automjeteve që do të dalin në ankand, prej tyre 15 super-makina

Auto Lajme
Ka dy jaguarë në këtë skenë pylli – a mund ta dalloni të dytin?

Ka dy jaguarë në këtë skenë pylli – a mund ta dalloni të dytin?

Lifestyle
Veturat mbretërore në kortezhin e funeralit të Mbretëreshës

Veturat mbretërore në kortezhin e funeralit të Mbretëreshës

Auto Lajme
Jaguar do të shënojë 75 vjetorin e makinave sportive me F-Type special më vonë këtë vit

Jaguar do të shënojë 75 vjetorin e makinave sportive me F-Type special më vonë këtë vit

Auto Lajme
Beteja e ashpër mes jaguarit dhe krokodilit, “macja e madhe” nuk i jep mundësi të mbrohet reptilit

Beteja e ashpër mes jaguarit dhe krokodilit, “macja e madhe” nuk i jep mundësi të mbrohet reptilit

Interesante
Pavarësisht se qëndroi për 28 vite në garazh, Jaguar XJ 220 shitet për 460.000 funte – ka vetëm 613 kilometra të kaluara 

Pavarësisht se qëndroi për 28 vite në garazh, Jaguar XJ 220 shitet për 460.000 funte – ka vetëm 613 kilometra të kaluara 

Auto Lajme
Klasiket që kaluan nga vetura në anije

Klasiket që kaluan nga vetura në anije

Auto Lajme