LAJMI I FUNDIT:

Itali

802 Artikuj

Rama për ”Financial Times”: Marrëveshja me Italinë për emigrantët një rast unik

Rama për ”Financial Times”: Marrëveshja me Italinë për emigrantët një rast unik

Shqipëri
Nga drama e eksodit, deri tek suksesi i shqiptarëve në Itali – Rama kryen edhe vallen e dytë kuqezi

Nga drama e eksodit, deri tek suksesi i shqiptarëve në Itali – Rama kryen edhe vallen e dytë kuqezi

Shqipëri
Rama nga Milano: Shqiptarët e Italisë janë përbashkuesit e dy brigjeve të Adriatikut

Rama nga Milano: Shqiptarët e Italisë janë përbashkuesit e dy brigjeve të Adriatikut

Shqipëri
Rama mbërrin në Itali, takim me bashkëkombësit në Milano

Rama mbërrin në Itali, takim me bashkëkombësit në Milano

Shqipëri
Arrestohen katër shqiptarë në Itali – shisnin lëndë narkotike pranë një stacioni të trenit

Arrestohen katër shqiptarë në Itali – shisnin lëndë narkotike pranë një stacioni të trenit

Shqipëri
“Kam kaluar njerëz kontrabandë në Itali”, rrëfimi i skafistit të Vlorës: Kur nisi droga e lashë

“Kam kaluar njerëz kontrabandë në Itali”, rrëfimi i skafistit të Vlorës: Kur nisi droga e lashë

Shqipëri
Organizata kriminale në Itali, policia në kërkim të vëllezërve shqiptarë që drejtonin trafikun e drogës dhe dy të tjerëve

Organizata kriminale në Itali, policia në kërkim të vëllezërve shqiptarë që drejtonin trafikun e drogës dhe dy të tjerëve

Shqipëri
Media italiane: Kampet e refugjatëve në Shqipëri do të menaxhohen nga kompania nën hetim për lidhje me mafian

Media italiane: Kampet e refugjatëve në Shqipëri do të menaxhohen nga kompania nën hetim për lidhje me mafian

Shqipëri
Vrasja e 22-vjeçarit te Ujëvara e Mirushës, i akuzuari thotë se mosmarrëveshjet nisën në Itali shkaku i një borxhi prej 300 €

Vrasja e 22-vjeçarit te Ujëvara e Mirushës, i akuzuari thotë se mosmarrëveshjet nisën në Itali shkaku i një borxhi prej 300 €

Drejtësi
Ekstradohet nga Shqipëria drejt Italisë 39-vjeçari me dy emra, akuzohet për trafik lëndësh narkotike

Ekstradohet nga Shqipëria drejt Italisë 39-vjeçari me dy emra, akuzohet për trafik lëndësh narkotike

Shqipëri
Rama hedh poshtë lajmin në median italiane për kampin e refugjatëve: Shpifje skandaloze

Rama hedh poshtë lajmin në median italiane për kampin e refugjatëve: Shpifje skandaloze

Shqipëri
Një shqiptar humb jetën në një aksident trafiku në Itali

Një shqiptar humb jetën në një aksident trafiku në Itali

Kronika e Zezë
Pjesëtar i grupit të trafikut të heroinës në Itali, arrestohet 46-vjeçari në Kavajë

Pjesëtar i grupit të trafikut të heroinës në Itali, arrestohet 46-vjeçari në Kavajë

Shqipëri
Operacion i përbashkët antidrogë Shqipëri-Itali-Gjermani, tre të arrestuar në Vlorë

Operacion i përbashkët antidrogë Shqipëri-Itali-Gjermani, tre të arrestuar në Vlorë

Shqipëri
I riu nga Kosova humbi jetën pasi u vetaksidentua në Itali, flet vëllai i tij

I riu nga Kosova humbi jetën pasi u vetaksidentua në Itali, flet vëllai i tij

Kronika e Zezë
U njohën në një emision në radio, dy kosovarë nisin shëtitjen e tyre në disa vende të Evropës

U njohën në një emision në radio, dy kosovarë nisin shëtitjen e tyre në disa vende të Evropës

Kosovë
Arrestohet shqiptari në Itali! Korrieri i drogës me 100 mijë euro kokainë po e çonte nga Vicenza në Trento

Arrestohet shqiptari në Itali! Korrieri i drogës me 100 mijë euro kokainë po e çonte nga Vicenza në Trento

Shqipëri
U larguan me “BMW” të vjedhur – shqiptarët aksidentohen në Itali, dy prej tyre humbin jetën, tjetri i plagosur rëndë

U larguan me “BMW” të vjedhur – shqiptarët aksidentohen në Itali, dy prej tyre humbin jetën, tjetri i plagosur rëndë

Kronika e Zezë
Humb jetën punëtori shqiptar në Itali, bie nga çatia e shtëpisë

Humb jetën punëtori shqiptar në Itali, bie nga çatia e shtëpisë

Shqipëri
Përleshja me armë zjarri në Itali, kush është 27-vjeçari shqiptar që mbeti i vdekur

Përleshja me armë zjarri në Itali, kush është 27-vjeçari shqiptar që mbeti i vdekur

Shqipëri
Vriten në Itali dy shqiptarë dhe dy të tjerë plagosen rëndë

Vriten në Itali dy shqiptarë dhe dy të tjerë plagosen rëndë

Shqipëri
Detaje nga vrasja e rëndë e Bledar Dedjes në Itali, i mituri rrëfen për vrasjen dhe lidhjen intime

Detaje nga vrasja e rëndë e Bledar Dedjes në Itali, i mituri rrëfen për vrasjen dhe lidhjen intime

Shqipëri
Dy shqiptarë plagosen në Itali, dyshohet për larje hesapesh

Dy shqiptarë plagosen në Itali, dyshohet për larje hesapesh

Kronika e Zezë
I kërkuar nga INTERPOL-i, u arrestua në Bullgari – Hasan Krasniqi pritet të ekstradohet në Itali

I kërkuar nga INTERPOL-i, u arrestua në Bullgari – Hasan Krasniqi pritet të ekstradohet në Itali

Drejtësi