LAJMI I FUNDIT:

I riu nga Kosova humbi jetën pasi u vetaksidentua në Itali, flet vëllai i tij

I riu nga Kosova humbi jetën pasi u vetaksidentua në Itali, flet vëllai i tij

Nga aksidenti i rëndë që ka ndodhur të dielën në mbrëmje në Itali ka mbetur i vdekur një shqiptar nga Kosova, me vendbanim në Zvicër, i cili po lëvizte me veturën “Ferrari”, në rrugën midis Ivrea dhe Santhia, në veri të Italisë.

Viktima Hysni Qestaj nga komuna e Juniku, i cili jetonte në Villeneuve, kantoni Vaud të Zvicrës, nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve të marrë si pasojë e vet-aksidentit.


Sipas mediave italiane, makina ka qenë së fundmi duke ngarë me mbi 200 km/h dhe pastaj ka rrëshqitur në rrugën e lagësht hyrëse duke u përplasur me parmakun në të majtë. Më në fund Ferrari ka shpërthyer në flakë. Çdo ndihmë ka ardhur tepër vonë për dy të ngujuarit në makinën e përfshirë nga flaka.

Sipas hulumtimeve të bëra nga gazeta Blick, personi i vdekur ishte Isa Q. Qesta (40 vjeç) nga Villeneuve, kantoni Vaud.

Të shtunën në mbrëmje – vetëm disa orë para vdekjes së tij – DJ kishte performuar në një klub në kantonin e Valais, më pas qe nisur për në Itali me makinën Ferrari.

Agim Qesta (41) konfirmon për gazetën se i vdekuri ishte vëllai i tij dhe se Ferrari i përkiste atij. Një pikëllim i madh për vdekjen e tij vërehet edhe në rrjetet sociale.

Vëllai Agim Qesta nuk e di se si ka ndodhur aksidenti, kush ishte në timon dhe kush ishte viktima tjetër – një grua, sipas raportimeve të mediave italiane, përcjell albinfo.ch.

“Për momentin nuk kemi marrë shumë informacion nga policia. Vëllai im tjetër, i cili jeton në Itali, tani kujdeset për të gjitha”. E tëra që ai di është se një test i ADN-së tani është në pritje.

Sipas raportimeve të mediave italiane, identifikimi i viktimave është i komplikuar pasi të vdekurit janë djegur keq. Ndërkohë, policia e Settimo Torinese ka kontaktuar disa të afërm dhe u ka kërkuar atyre që të ndihmojnë në identifikimin e të vdekurit përmes analizës së ADN-së.

Vetë vëllai sapo kishte mbërritur në Suedi me familjen e tij, por tani po udhëton për në Zvicër.

“Ne duam të mbështesim gruan dhe fëmijët e tij. Ata janë në shtëpi në Zvicër”, tha ai.

Në trend Lajme

Më shumë
​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

Siguri
SHBA-ja synon ta

SHBA-ja synon ta "fortifikojë" Ballkanin Perëndimor

Lajme
Protesta e dhunshme para Bashkisë së Tiranës, reagojnë ambasadat e SHBA-ve dhe BE-së

Protesta e dhunshme para Bashkisë së Tiranës, reagojnë ambasadat e SHBA-ve dhe BE-së

Lajme
Trajnimi i ushtarëve ukrainas, ambasadori Kapiti: Krenarë me përkushtimin e FSK-së

Trajnimi i ushtarëve ukrainas, ambasadori Kapiti: Krenarë me përkushtimin e FSK-së

Siguri
500 euro gjobë, 5 pikë negative, 6 muaj masë mbrojtëse e sekuestrim i veturës – Policia dënon vozitësin në Pejë

500 euro gjobë, 5 pikë negative, 6 muaj masë mbrojtëse e sekuestrim i veturës – Policia dënon vozitësin në Pejë

Kronika e Zezë
11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

Lajme
Kalo në kategori