LAJMI I FUNDIT:

Ferrari

469 Artikuj

Ferrari po hap fabrikën e automjeteve elektrike

Ferrari po hap fabrikën e automjeteve elektrike

Auto Lajme
Prezantohet Ferrari Monza SP1 me përmasa reale – e tëra kjo është ndërtuar me Lego

Prezantohet Ferrari Monza SP1 me përmasa reale – e tëra kjo është ndërtuar me Lego

Auto Fun
Ferrari vlen më shumë se 50 miliardë euro

Ferrari vlen më shumë se 50 miliardë euro

Auto Lajme
Ferrari ka një plan të ri – motorët SUS që do të “rrojnë” edhe pas vitit 2035

Ferrari ka një plan të ri – motorët SUS që do të “rrojnë” edhe pas vitit 2035

Auto Lajme
Del në ankand Ferrari F40 në pronësi të ish-kampionit të F1, Alain Prost

Del në ankand Ferrari F40 në pronësi të ish-kampionit të F1, Alain Prost

Auto Lajme
“Do t’i shisja makinën time nëse më rinovonte kontratën”, Joe Cole zbulon historinë interesante me Mourinhon

“Do t’i shisja makinën time nëse më rinovonte kontratën”, Joe Cole zbulon historinë interesante me Mourinhon

Premier League
Koleksioni mbresëlënës i veturave të Ferrari

Koleksioni mbresëlënës i veturave të Ferrari

Auto Lajme
SUV 3000 kuaj/fuqi apo Ferrari SF90?

SUV 3000 kuaj/fuqi apo Ferrari SF90?

Auto Lajme
Ky Ferrari 275 GTB/4 i Steve McQueen po shkon drejt ankandit

Ky Ferrari 275 GTB/4 i Steve McQueen po shkon drejt ankandit

Auto Lajme
Ferrari bashkëpunon me Samsung për të zhvilluar ekranet e makinave

Ferrari bashkëpunon me Samsung për të zhvilluar ekranet e makinave

Auto Lajme
Turisti amerikan gjobitet me 500 dollarë pasi me Ferrarin e tij u fut brenda një sheshi në Itali

Turisti amerikan gjobitet me 500 dollarë pasi me Ferrarin e tij u fut brenda një sheshi në Itali

Auto Fun
“Dinak dhe agresiv” – Ylli i Formula 1 nënshkroi kontratë që thoshte se ai duhej ta lejonte Michael Schumacherin t’i fitonte garat

“Dinak dhe agresiv” – Ylli i Formula 1 nënshkroi kontratë që thoshte se ai duhej ta lejonte Michael Schumacherin t’i fitonte garat

Formula 1
Ferrari klasik në gjendje të mjerueshme, shitet në ankand për një çmim marramendës

Ferrari klasik në gjendje të mjerueshme, shitet në ankand për një çmim marramendës

Auto Lajme
Vetëm një Ferrari F8 Tributo Coupe 2023 u importua në tregun e Amerikës së Veriut

Vetëm një Ferrari F8 Tributo Coupe 2023 u importua në tregun e Amerikës së Veriut

Auto Lajme
Mjeti i ri amfib elektrik nga Arosa është i stilit Ferrari

Mjeti i ri amfib elektrik nga Arosa është i stilit Ferrari

Auto Lajme
Makina ikonike e Schumacherit, Ferrari F1 del në ankand

Makina ikonike e Schumacherit, Ferrari F1 del në ankand

Auto Lajme
Hakerët kërkojnë “haraç” nga Ferrari për të dhënat e klientëve të gjigantit italian

Hakerët kërkojnë “haraç” nga Ferrari për të dhënat e klientëve të gjigantit italian

Auto Lajme
Ferrari hibrid 296 GTB me më shumë kuaj/fuqi

Ferrari hibrid 296 GTB me më shumë kuaj/fuqi

Auto Lajme
Paguan 10 mijë dollarë për të zëvendësuar butonat brenda Ferrarit

Paguan 10 mijë dollarë për të zëvendësuar butonat brenda Ferrarit

Auto Lajme
Derisa Michael Schumacher qëndron mes jetës dhe vdekjes – gjërat me të cilat ka shkruar historinë po dalin në ankand

Derisa Michael Schumacher qëndron mes jetës dhe vdekjes – gjërat me të cilat ka shkruar historinë po dalin në ankand

Formula 1
Ferrari prezanton kabrioletin e ri, debuton Roma

Ferrari prezanton kabrioletin e ri, debuton Roma

Auto Lajme
Motori i ri i Ferrari FXX – V12 – po del në ankand

Motori i ri i Ferrari FXX – V12 – po del në ankand

Auto Fun
Pas dhjetë vitesh me Mercedesin, Hamilton duket se po i bashkohet rivalit të tyre më të madh në Formula 1

Pas dhjetë vitesh me Mercedesin, Hamilton duket se po i bashkohet rivalit të tyre më të madh në Formula 1

Formula 1
Momenti kur dy makina Ferrari përplasen njëri pas tjetrit në një vilë Itali

Momenti kur dy makina Ferrari përplasen njëri pas tjetrit në një vilë Itali

Auto Lajme