LAJMI I FUNDIT:

Infarkti

29 Artikuj

Mënyra se si ecni zbulon a rrezikoheni nga infarkti

Mënyra se si ecni zbulon a rrezikoheni nga infarkti

Shëndetësi Lajme
Sa i njihni sëmundjet e zemrës?

Sa i njihni sëmundjet e zemrës?

Këshilla mjekësore
Flokët mund të zbulojnë a do të pësoni infarkt

Flokët mund të zbulojnë a do të pësoni infarkt

Shëndetësi Lajme
Në vit mbyt dy milionë njerëz: Shkaktari kryesor i kancerit, infarktit dhe astmës është në shtëpinë tuaj!

Në vit mbyt dy milionë njerëz: Shkaktari kryesor i kancerit, infarktit dhe astmës është në shtëpinë tuaj!

Këshilla mjekësore
Hyrja e shpejtë në ujë mund të shkaktojë infarkt: Së pari duhet t’i lagni këto pjesë të trupit

Hyrja e shpejtë në ujë mund të shkaktojë infarkt: Së pari duhet t’i lagni këto pjesë të trupit

Këshilla mjekësore
Nëse natën ndieni një dhimbje të fortë në nyja, jeni në rrezik në gjashtëdhjetë ditët e ardhshme

Nëse natën ndieni një dhimbje të fortë në nyja, jeni në rrezik në gjashtëdhjetë ditët e ardhshme

Këshilla mjekësore
Një 22-vjeçar gjendet i vdekur në bregdetin e Durrësit

Një 22-vjeçar gjendet i vdekur në bregdetin e Durrësit

Shqipëri
Rritet numri i personave që preken nga infarkti në Kosovë – gjashtë pacientë në ditë, në mesin e tyre edhe 30-vjeçarët

Rritet numri i personave që preken nga infarkti në Kosovë – gjashtë pacientë në ditë, në mesin e tyre edhe 30-vjeçarët

Shëndetësi
Meshkujt që mashtrojnë – më të rrezikuar nga infarkti

Meshkujt që mashtrojnë – më të rrezikuar nga infarkti

Shëndetësi Lajme
Çfarë ndodh 24 orë para një infarkti: Mos bëni panik nëse keni dhimbje gjoksi – këto janë simptoma befasuese të një sulmi në zemër

Çfarë ndodh 24 orë para një infarkti: Mos bëni panik nëse keni dhimbje gjoksi – këto janë simptoma befasuese të një sulmi në zemër

Shëndetësi Lajme
Kjo erëz mbron zemrën dhe ul rrezikun nga infarkti: Thekson kardiologu Ronald Koteller!

Kjo erëz mbron zemrën dhe ul rrezikun nga infarkti: Thekson kardiologu Ronald Koteller!

Mjekësi alternative
Pas sulmit në zemër ilaç është… seksi?

Pas sulmit në zemër ilaç është… seksi?

Të tjera
Konsumimi i tepruar i këtyre pesë pijeve shton rrezikun për sulm në zemër

Konsumimi i tepruar i këtyre pesë pijeve shton rrezikun për sulm në zemër

Shëndetësi Lajme
Shpëton babai i Mozzik dhe Getinjo, pasi pësoi infarkt në zemër

Shpëton babai i Mozzik dhe Getinjo, pasi pësoi infarkt në zemër

Yjet
QKUK: Rast i rrallë, i shpëtohet jeta lehonës, me çarje aorte

QKUK: Rast i rrallë, i shpëtohet jeta lehonës, me çarje aorte

Shëndetësi
Nga janari e deri tani në QKUK trajtohen 967 pacientë me infarktin e miokardit

Nga janari e deri tani në QKUK trajtohen 967 pacientë me infarktin e miokardit

Kosovë
Shurupi i përgatitur në shtëpi që normalizon nivelet e yndyrave në gjak dhe ul rrezikun e infarktit

Shurupi i përgatitur në shtëpi që normalizon nivelet e yndyrave në gjak dhe ul rrezikun e infarktit

Mjekësi alternative
Vrasësit e heshtur të sulmit në zemër: Kaq kohë keni para se të kërcënoheni nga vdekja

Vrasësit e heshtur të sulmit në zemër: Kaq kohë keni para se të kërcënoheni nga vdekja

Shëndetësi Lajme
Disa nga shenjat që paralajmërojnë sulmin në zemër

Disa nga shenjat që paralajmërojnë sulmin në zemër

Shëndetësi Lajme
Dhimbja e zemrës së gruas: e fshehtë dhe e heshtur

Dhimbja e zemrës së gruas: e fshehtë dhe e heshtur

Këshilla mjekësore
I ftohti rrit rrezikun e infarktit? Disa këshilla për ta shmangur

I ftohti rrit rrezikun e infarktit? Disa këshilla për ta shmangur

Këshilla mjekësore
Zbulimi i cili i ka shokuar edhe vetë mjekët: Ky është shkaktari i çdo të pestit infarkt!

Zbulimi i cili i ka shokuar edhe vetë mjekët: Ky është shkaktari i çdo të pestit infarkt!

Shëndetësi Lajme
Kategoritë që preken nga sëmundjet e zemrës

Kategoritë që preken nga sëmundjet e zemrës

Këshilla mjekësore
Thonë që është infarkt, kur mpihet dora e majtë, por mund të jetë edhe më keq!

Thonë që është infarkt, kur mpihet dora e majtë, por mund të jetë edhe më keq!

Këshilla mjekësore