Ndërtimi i pllakëzave në enët e gjakut është një ndër shkaqet kryesore të sëmundjeve kardiovaskulare

Rritja e nivelit të kolesterolit të keq do të ngadalësojë qarkullimin e gjakut dhe ky nivel i lartë i yndyrave në gjak bën që miliona njerëz të kurohen për problemet si infarkti, hipertensioni, hipotensioni etj.

Veç regjimit rigoroz që duhet të mbani, më poshtë do të lexoni një përzierje përbërësish që pastrojnë enët e gjakut.

Pija që duhet pirë në mëngjes është provuar që normalizon në mënyrë efektive kolesterolin e lartë.

Çfarë ju duhet:

⦁ 1 kilogram limon
⦁ 5 deri në 6 degëza majdanoz
⦁ 3 litra ujë
⦁ 1 qese sodë buke

Përgatitja:

Së pari, lani limonët tërësisht me ujë të ftohtë, pastaj zhytni në ujë. Pas kësaj, derdhni paketën e sodës së bukës dhe përziejini.

Lërini të pushojnë për 60 minuta.

Prisni hollë majdanozin dhe limonin me gjithë lëkurë. Vendosni në një tenxhere dhe shtoni 3 litra ujë.

Vendoseni në zjarr të ulët për rreth 3 orë

Më pas kullojeni përzierjen e nga kjo do të përfitoni 1 litra e gjysmë shurup.

Në mënyrë ideale, duhet të pini 1 gotë shurup çdo mëngjes me stomak bosh.

Shurupi mund të konsumohet deri në 15 ditë. /Telegrafi/