LAJMI I FUNDIT:

Indi

299 Artikuj

Mbi 4.7 milionë të prekur nga coronavirusi në mbarë botën

Mbi 4.7 milionë të prekur nga coronavirusi në mbarë botën

Nga Bota
UNICEF parashikon se India do të prijë me më së shumti lindje pas periudhës së pandemisë

UNICEF parashikon se India do të prijë me më së shumti lindje pas periudhës së pandemisë

Nga Bota
Regjioni i Kashmirit i ka shpallur dhjetë distriktet si zona të kuqe, numri i të prekurve me coronavirus po vazhdon të rritet

Regjioni i Kashmirit i ka shpallur dhjetë distriktet si zona të kuqe, numri i të prekurve me coronavirus po vazhdon të rritet

Nga Bota
Metodë tjetër për parandalimin e coronavirusit – India detyron banorët bartjen e ombrellave në ambiente të jashtme

Metodë tjetër për parandalimin e coronavirusit – India detyron banorët bartjen e ombrellave në ambiente të jashtme

Interesante
Polici mban kapelë të veçantë për të bindur njerëzit të qëndrojnë brenda

Polici mban kapelë të veçantë për të bindur njerëzit të qëndrojnë brenda

Fun
Rreth 40 mijë njerëz në Indi u detyruan të futen në karantinë, pas takimit me një predikues fetar që kishte udhëtuar nga Italia

Rreth 40 mijë njerëz në Indi u detyruan të futen në karantinë, pas takimit me një predikues fetar që kishte udhëtuar nga Italia

Nga Bota
India po përgatit një paketë stimuluese prej 20 miliardë dollarësh për të përballuar pasojat e Coronavirusit

India po përgatit një paketë stimuluese prej 20 miliardë dollarësh për të përballuar pasojat e Coronavirusit

Botë
Nëna me fëmijë në krah ra një gropë me ujë të papastër të hapur në mes të rrugës

Nëna me fëmijë në krah ra një gropë me ujë të papastër të hapur në mes të rrugës

Nga Bota
Populli hindu pinë urinën e lopës për të mbrojtur kundër coronavirusit

Populli hindu pinë urinën e lopës për të mbrojtur kundër coronavirusit

Nga Bota
Mes dhunës së madhe dhe trazirave të shumta banorët hindu ndihmojnë familjet myslimane në Nju Delhi

Mes dhunës së madhe dhe trazirave të shumta banorët hindu ndihmojnë familjet myslimane në Nju Delhi

Nga Bota
Myslimanët po vriten në Indi, por pjesa tjetër e botës e ngadaltë për të dënuar këtë veprim

Myslimanët po vriten në Indi, por pjesa tjetër e botës e ngadaltë për të dënuar këtë veprim

Nga Bota
Punëtori indian i ndërtimit vrapon 100 metra në 9.55 sekonda, duke thyer rekordin e Usain Bolt

Punëtori indian i ndërtimit vrapon 100 metra në 9.55 sekonda, duke thyer rekordin e Usain Bolt

Fun
Mendoi se kishte coronavirusin, burri nga India var veten për ta mbrojtur familjen nga më e keqja

Mendoi se kishte coronavirusin, burri nga India var veten për ta mbrojtur familjen nga më e keqja

Nga Bota
Vajza e vogël shndërrohet në gur, për shkak të një sëmundje të rrallë të pashërueshme të lëkurës

Vajza e vogël shndërrohet në gur, për shkak të një sëmundje të rrallë të pashërueshme të lëkurës

Interesante
SHBA-ja kërkon nga India që t’i blejë produkte në vlerë miliarda dollarëshe

SHBA-ja kërkon nga India që t’i blejë produkte në vlerë miliarda dollarëshe

Të Tjera
Tehet e vendosura në këmbët e një gjeli, e mbytën njërin prej organizatorëve të luftërave të gjelave

Tehet e vendosura në këmbët e një gjeli, e mbytën njërin prej organizatorëve të luftërave të gjelave

Nga Bota
Amazon pritet të investojë 1 miliard dollarë në Indi për dixhitalizimin e bizneseve

Amazon pritet të investojë 1 miliard dollarë në Indi për dixhitalizimin e bizneseve

Biznes
India e mbushur me ndërtime pa leje, rrënohen dy ndërtesa në përpjekje për eliminimin e tyre

India e mbushur me ndërtime pa leje, rrënohen dy ndërtesa në përpjekje për eliminimin e tyre

Nga Bota
Brenda dy muajve të fundit, 445 persona kaluan ilegalisht nga India në Bangladesh

Brenda dy muajve të fundit, 445 persona kaluan ilegalisht nga India në Bangladesh

Nga Bota
Gjashtë të vdekur në protestat kundër ligjit të shtetësisë në Indi

Gjashtë të vdekur në protestat kundër ligjit të shtetësisë në Indi

Nga Bota
Të paktën 43 të vdekur në Indi pasi zjarri përfshiu një fabrikë të madhe

Të paktën 43 të vdekur në Indi pasi zjarri përfshiu një fabrikë të madhe

Nga Bota
Valltarja u qëllua në fytyrë në një dasmë në Indi, vetëm pse ndaloi të pushonte mes dy këngëve

Valltarja u qëllua në fytyrë në një dasmë në Indi, vetëm pse ndaloi të pushonte mes dy këngëve

Nga Bota
I vendosur për t’i mbrojtur të mbjellurat nga majmunët që i shkatërronin, fermeri indian i bën vija nëpër trup qenit që të duket si tigër

I vendosur për t’i mbrojtur të mbjellurat nga majmunët që i shkatërronin, fermeri indian i bën vija nëpër trup qenit që të duket si tigër

Fun
Vetura humbi kontrollin mbi urë të Indisë, u rrotullua dhe ra mbi një pemë afër një grupi kalimtarësh

Vetura humbi kontrollin mbi urë të Indisë, u rrotullua dhe ra mbi një pemë afër një grupi kalimtarësh

Nga Bota