LAJMI I FUNDIT:

Hunda

59 Artikuj

Pse marrin më shumë kohë strishot e fytit e hundës? Mikrobiologia Pllana na tregon sa ditë duhet pritur për ri-testim pas marrjes së antibiotikëve

Pse marrin më shumë kohë strishot e fytit e hundës? Mikrobiologia Pllana na tregon sa ditë duhet pritur për ri-testim pas marrjes së antibiotikëve

Besnike Salihu
Hunda rrjedh më shumë për shkak të produkteve të qumështit, ndërsa këto ushqime forcojnë imunitetin!

Hunda rrjedh më shumë për shkak të produkteve të qumështit, ndërsa këto ushqime forcojnë imunitetin!

Nutricion
Ju është zënë hunda gjatë natës? Çfarë po përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Ju është zënë hunda gjatë natës? Çfarë po përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Shëndetësi Lajme
A mundet hunda artificiale të “nuhasë” sëmundjet, si dhe ushqimin e prishur?

A mundet hunda artificiale të “nuhasë” sëmundjet, si dhe ushqimin e prishur?

Shëndetësi Lajme
Keni këtë gropë midis hundës dhe buzës së sipërme? Do të çuditeni kur të lexoni çfarë do të thotë kjo…

Keni këtë gropë midis hundës dhe buzës së sipërme? Do të çuditeni kur të lexoni çfarë do të thotë kjo…

Të tjera
Ju mundon lemza? Shtypni këto dy pika dhe do të zhduket në çast

Ju mundon lemza? Shtypni këto dy pika dhe do të zhduket në çast

Të tjera
Pse nuk duhet t’i hiqni qimet e hundës me piskatore

Pse nuk duhet t’i hiqni qimet e hundës me piskatore

Bukuri dhe Kujdes
Hundë e madhe – krenari e madhe? Ja sa është kjo e vërtetë!

Hundë e madhe – krenari e madhe? Ja sa është kjo e vërtetë!

Lifestyle
Si të kuptoni që fëmija juaj ka hundë të devijuar: Gjashtë simptoma janë kyçe

Si të kuptoni që fëmija juaj ka hundë të devijuar: Gjashtë simptoma janë kyçe

Këshilla mjekësore
Çka fshihet pas thënies – si hunda ashtu edhe krenaria?

Çka fshihet pas thënies – si hunda ashtu edhe krenaria?

Këshilla Lifestyle
Pastrimi me jogë i hundës dhe i sinuseve. Vetëm për më të guximshmit!

Pastrimi me jogë i hundës dhe i sinuseve. Vetëm për më të guximshmit!

Mjekësi alternative
Pse njerëzit sëmuren me grip gjatë dimrit, shkencëtarët gjejnë arsyen biologjike

Pse njerëzit sëmuren me grip gjatë dimrit, shkencëtarët gjejnë arsyen biologjike

Shëndetësi Lajme
Streptokokët në hundën e fëmijëve transmetohen lehtësisht: Tri simptoma i zbulojnë dhe trajtohen me antibiotikë

Streptokokët në hundën e fëmijëve transmetohen lehtësisht: Tri simptoma i zbulojnë dhe trajtohen me antibiotikë

Këshilla mjekësore
Përse meshkujt kanë hundën më të madhe se femrat?

Përse meshkujt kanë hundën më të madhe se femrat?

Shëndetësi Lajme
Hiqni pikat e zeza në hundë në mënyrën më të thjeshtë! Mos i shtrydhni assesi

Hiqni pikat e zeza në hundë në mënyrën më të thjeshtë! Mos i shtrydhni assesi

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Heqja e qimeve në hundë mund të jetë kërcënuese për jetën

Heqja e qimeve në hundë mund të jetë kërcënuese për jetën

Të tjera
Zgjoheni me hundë të bllokuar? Nuk do ta besoni, por arsyeja mund të jetë edhe në ushqimin tuaj

Zgjoheni me hundë të bllokuar? Nuk do ta besoni, por arsyeja mund të jetë edhe në ushqimin tuaj

Këshilla mjekësore
A mund të rritet vërtet hunda gjatë shtatzënisë?

A mund të rritet vërtet hunda gjatë shtatzënisë?

Shtatzëna
Ndërhyrjet në hundë nuk janë më në trend pasi më shumë pacientë po zgjedhin alternativa jo-kirurgjikale, thonë mjekët

Ndërhyrjet në hundë nuk janë më në trend pasi më shumë pacientë po zgjedhin alternativa jo-kirurgjikale, thonë mjekët

Estetikë
“Nuk isha më unë” – Jennifer Grey pranon pendesën për ndërhyrjen e hundës që prishi karrierën e saj në Hollywood dhe tregon se si miqtë nuk e njohën në publik

“Nuk isha më unë” – Jennifer Grey pranon pendesën për ndërhyrjen e hundës që prishi karrierën e saj në Hollywood dhe tregon se si miqtë nuk e njohën në publik

Estetikë
Hunda gjithmonë duket më e madhe në selfie sesa që është në të vërtetë

Hunda gjithmonë duket më e madhe në selfie sesa që është në të vërtetë

Trend
Bella Hadid thotë se ndihej si ‘motra e shëmtuar’ në krahasim me Gigin dhe është pishman që bëri një ndërhyrje në hundë në moshën 14-vjeçare

Bella Hadid thotë se ndihej si ‘motra e shëmtuar’ në krahasim me Gigin dhe është pishman që bëri një ndërhyrje në hundë në moshën 14-vjeçare

Psikoprofil
Ndieni një erë të pakëndshme nga hunda: Simptoma e “neveritshme” tregon katër probleme shëndetësore

Ndieni një erë të pakëndshme nga hunda: Simptoma e “neveritshme” tregon katër probleme shëndetësore

Këshilla mjekësore
Çfarë duhet të bëni nëse fëmija vazhdimisht “ngre hundët”?

Çfarë duhet të bëni nëse fëmija vazhdimisht “ngre hundët”?

Këshilla mjekësore