LAJMI I FUNDIT:

Hiroshima

18 Artikuj

Rama viziton Hiroshimën: Asnjë nuk duhet ta imagjinojë të luajë me armët bërthamore

Rama viziton Hiroshimën: Asnjë nuk duhet ta imagjinojë të luajë me armët bërthamore

Shqipëri
Një vit luftë në Ukrainë, Rama flet nga Hiroshima: Të luash sot me fjalën bombë atomike është turp i civilizimit tonë

Një vit luftë në Ukrainë, Rama flet nga Hiroshima: Të luash sot me fjalën bombë atomike është turp i civilizimit tonë

Shqipëri
Fotografitë nga ajri shfaqin Hiroshimën para dhe pas lëshimit të bombës atomike në 1945

Fotografitë nga ajri shfaqin Hiroshimën para dhe pas lëshimit të bombës atomike në 1945

Interesante
Ndërron jetë në moshën 97-vjeçare kundërshtari i armëve bërthamore, bombardimi i Hiroshimës e kishte zënë rrugës për në shkollë

Ndërron jetë në moshën 97-vjeçare kundërshtari i armëve bërthamore, bombardimi i Hiroshimës e kishte zënë rrugës për në shkollë

Azia
Hiroshima shënoi 76 vjetorin e bombardimeve atomike amerikane

Hiroshima shënoi 76 vjetorin e bombardimeve atomike amerikane

Azia
Japonia shënon përvjetorin e Hiroshimas nën hijen e coronavirusit

Japonia shënon përvjetorin e Hiroshimas nën hijen e coronavirusit

Nga Bota
Dy “siguresat” që u hoqën nga bomba atomike përpara se të binte në Hiroshima janë shitur për 100 mijë dollarë

Dy “siguresat” që u hoqën nga bomba atomike përpara se të binte në Hiroshima janë shitur për 100 mijë dollarë

Interesante
Hiroshima do të shkatërrojë ndërtesat që i rezistuan bombës atomike

Hiroshima do të shkatërrojë ndërtesat që i rezistuan bombës atomike

Interesante
Hiroshima, dashuria ime: Për art kundër farsës!

Hiroshima, dashuria ime: Për art kundër farsës!

Agron Shala
Makinat e policisë japoneze, për patrullime me shumë stil (Foto)

Makinat e policisë japoneze, për patrullime me shumë stil (Foto)

Auto Fun
Mbi 60 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në Japoni

Mbi 60 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në Japoni

Nga Bota
Testi bërthamor në Kore 10 herë më i fuqishëm se Hiroshima! (Foto)

Testi bërthamor në Kore 10 herë më i fuqishëm se Hiroshima! (Foto)

Nga Bota
“Fat Man” bomba që vrau 74 mijë njerëz

“Fat Man” bomba që vrau 74 mijë njerëz

Nga Bota
Japonia shënon 72-vjetorin e sulmit bërthamor në Hiroshimë

Japonia shënon 72-vjetorin e sulmit bërthamor në Hiroshimë

Nga Bota
Hiroshima përkujton 71 vjetorin e bombardimit atomik (Video)

Hiroshima përkujton 71 vjetorin e bombardimit atomik (Video)

Nga Bota
A e shpëtoi Hiroshima Japoninë nga pushtimi sovjetik?

A e shpëtoi Hiroshima Japoninë nga pushtimi sovjetik?

Nga Bota
Obama arrin në Hiroshima, në vizitën historike (Live)

Obama arrin në Hiroshima, në vizitën historike (Live)

Nga Bota
Historike, Obama do të vizitojë Hiroshimën

Historike, Obama do të vizitojë Hiroshimën

Nga Bota