LAJMI I FUNDIT:

Goran Rakiq

246 Artikuj

Sanduloviq: Në mesin e atyre që më rrahën ishin edhe Rakiq e Radoiçiq

Sanduloviq: Në mesin e atyre që më rrahën ishin edhe Rakiq e Radoiçiq

Kosovë
Qendra e skijimit “Brezovica”: Potencial i Kosovës apo kaos?

Qendra e skijimit “Brezovica”: Potencial i Kosovës apo kaos?

Ekonomi
Zllatan Ellek, zgjidhet kryetar i ri i Listës Serbe

Zllatan Ellek, zgjidhet kryetar i ri i Listës Serbe

Kosovë
Pas deklaratës së Vuçiqit, Lista Serbe thotë se është gati të marrë pjesë në zgjedhjet në veri

Pas deklaratës së Vuçiqit, Lista Serbe thotë se është gati të marrë pjesë në zgjedhjet në veri

Kosovë
Szunyog takon Rakiqin e Jablanoviqin, bisedojnë për organizmin e zgjedhjeve në veri

Szunyog takon Rakiqin e Jablanoviqin, bisedojnë për organizmin e zgjedhjeve në veri

Kosovë
Auditori gjen shumë parregullsi në Ministrinë për Komunitete

Auditori gjen shumë parregullsi në Ministrinë për Komunitete

Politikë
Grenell shfaqet në veri, takohet me krerët e Listës Serbe

Grenell shfaqet në veri, takohet me krerët e Listës Serbe

Kosovë
Tensione në veri, momenti kur Goran Rakiq dhe Igor Simiq sulmohen nga serbët

Tensione në veri, momenti kur Goran Rakiq dhe Igor Simiq sulmohen nga serbët

Kosovë
Goran Rakiq me të njëjtën veturë, në Prishtinë me targa RKS – në Zveçan pa targa fare

Goran Rakiq me të njëjtën veturë, në Prishtinë me targa RKS – në Zveçan pa targa fare

Kosovë
Rakiq pas takimit me Escobarin dhe Lajçakun: Vazhdojnë protestat në veri

Rakiq pas takimit me Escobarin dhe Lajçakun: Vazhdojnë protestat në veri

Kosovë
Mediumi serb: Shuplakë dhe sharje për njerëzit e Vuçiqit, ai nuk ka më kontroll absolut mbi serbët në Kosovë

Mediumi serb: Shuplakë dhe sharje për njerëzit e Vuçiqit, ai nuk ka më kontroll absolut mbi serbët në Kosovë

Kosovë
Rakiq goditet me shishe boshe nga protestuesit

Rakiq goditet me shishe boshe nga protestuesit

Kosovë
Përfaqësuesit e Listës Serbe negociata me KFOR-in, kërkojnë largimin e Policisë së Kosovës

Përfaqësuesit e Listës Serbe negociata me KFOR-in, kërkojnë largimin e Policisë së Kosovës

Kosovë
Ultimatumi i Listës Serbe, Brukseli vazhdon heshtjen

Ultimatumi i Listës Serbe, Brukseli vazhdon heshtjen

Kosovë
Reagon Trajkoviq: Një ‘superfanse’ e Radoiçiqit në ekipin menaxhues për Asociacionin, tmerr kush po vendos për popullin serb

Reagon Trajkoviq: Një ‘superfanse’ e Radoiçiqit në ekipin menaxhues për Asociacionin, tmerr kush po vendos për popullin serb

Politikë
Zyrtarët serbë “kërcënojnë” me rezistencë, reagon Presidenca: Ata do të jenë përgjegjës për çdo përshkallëzim situate

Zyrtarët serbë “kërcënojnë” me rezistencë, reagon Presidenca: Ata do të jenë përgjegjës për çdo përshkallëzim situate

Kosovë
Lista Serbe humb mbështetje të konsiderueshme

Lista Serbe humb mbështetje të konsiderueshme

Kosovë
Përfundon protesta në Shtërpcë, lirohet rruga për qarkullimin e automjeteve

Përfundon protesta në Shtërpcë, lirohet rruga për qarkullimin e automjeteve

Kosovë
Rakiq: Vuçiq mendon se duhet të hiqen barrikadat

Rakiq: Vuçiq mendon se duhet të hiqen barrikadat

Kosovë
Akuzon Rakiqin dhe bandat kriminale për barrikadat në veri, Sveçla: Nuk ka kompromis me krimin

Akuzon Rakiqin dhe bandat kriminale për barrikadat në veri, Sveçla: Nuk ka kompromis me krimin

Siguri
Escobar takohet edhe me Listën Serbe, flasin për situatën politike dhe sigurinë

Escobar takohet edhe me Listën Serbe, flasin për situatën politike dhe sigurinë

Kosovë
Arrestimi i ish-policit, Qeveria e opozita të bashkuar kundër lirimit të tij

Arrestimi i ish-policit, Qeveria e opozita të bashkuar kundër lirimit të tij

Kosovë
Rakiq lajmërohet nga vendi ku janë vendosur barrikadat, kërkon lirimin e serbëve të arrestuar

Rakiq lajmërohet nga vendi ku janë vendosur barrikadat, kërkon lirimin e serbëve të arrestuar

Kosovë
Si ndodhi që mediat e afërta më Vuçiqin ‘terrorizuan’ publikun me informacione të pavërteta, të cilat Policia e Qeveria e Kosovës i hodhën poshtë

Si ndodhi që mediat e afërta më Vuçiqin ‘terrorizuan’ publikun me informacione të pavërteta, të cilat Policia e Qeveria e Kosovës i hodhën poshtë

Jehona Hulaj