LAJMI I FUNDIT:

Goran Rakiq me të njëjtën veturë, në Prishtinë me targa RKS – në Zveçan pa targa fare

Goran Rakiq me të njëjtën veturë, në Prishtinë me targa RKS – në Zveçan pa targa fare

Vetura me të cilën kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq erdhi të martën në Prishtinë për t’i takuar emisarët e ShBA-së dhe BE-së, Gabriel Escobar dhe Mirosllav Lajçak, ishte me targa të Republikës së Kosovës (RKS).

Reklama

Vetura ishte e regjistruar në regjionin e Mitrovicës pasi kishte numrat hyrës 02.

Mirëpo, pas takimit në Prishtinë, kryetari i Listës Serbe ka udhëtuar për në Zveçan, ku po vazhdon protesta e serbëve lokalë edhe sot.

Ekipi i Kallxo.com në Zveçan e ka parë që vetura në të cilën gjendej Goran Rakiq nuk posedonte fare targa dhe ishte vetura e njëjtë që disa orë më parë ishte në Prishtinë.

Pas përfundimit të takimit me emisarët në zyrën e BE-së në Prishtinë, Rakiq nuk u deklarua para mediave.

Burimet e portalit konfirmojnë se vetura është në pronësi të subjektit politik Lista Serbe.

Portali ka dërguar pyetje tek Lista Serbe në lidhje me largimin e targave të veturës në Zveçan dhe vendosjen e tyre në Prishtinë, por deri në publikimin e këtij artikulli nuk ka pranuar ndonjë përgjigje.

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Siguri
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Lajme
SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

Lajme
​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Kalo në kategori