LAJMI I FUNDIT:

Targat RKS

150 Artikuj

Vuçiq e kritikoi gazetarin serb, sepse e pyeti për targat RKS

Vuçiq e kritikoi gazetarin serb, sepse e pyeti për targat RKS

Kosovë
BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

Kosovë
Digjen dy vetura me targa RKS në Zubin Potok

Digjen dy vetura me targa RKS në Zubin Potok

Elfije Boletini
Serbia shkeli dakordimin për targat, Sveçla: Ndalohet qarkullimi i veturave me targa KM të regjistruara në dhjetor e tutje

Serbia shkeli dakordimin për targat, Sveçla: Ndalohet qarkullimi i veturave me targa KM të regjistruara në dhjetor e tutje

Kosovë
Hoqi nga intervista deklaratën e Kurtit, gazetari gjerman del me një sqarim

Hoqi nga intervista deklaratën e Kurtit, gazetari gjerman del me një sqarim

Kosovë
Kurti flet sërish për marrëveshjen për targa, falënderon ambasadorin Hovenier për përkushtimin e tij

Kurti flet sërish për marrëveshjen për targa, falënderon ambasadorin Hovenier për përkushtimin e tij

Kosovë
Ministri i Jashtëm i Italisë e quan hap të rëndësishëm drejt paqes arritjen e marrëveshjes për targa

Ministri i Jashtëm i Italisë e quan hap të rëndësishëm drejt paqes arritjen e marrëveshjes për targa

Kosovë
Kurti: Ajo që ndodhi mbrëmë në Bruksel nuk është marrëveshje, por dakordim – Borrell e ndryshoi deklaratën e tij

Kurti: Ajo që ndodhi mbrëmë në Bruksel nuk është marrëveshje, por dakordim – Borrell e ndryshoi deklaratën e tij

Kosovë
Krasniqi, Kurtit: E bëre temë të diskutimit Serbinë e Vuçiqin – ne e mirëpresim marrëveshjen në Bruksel

Krasniqi, Kurtit: E bëre temë të diskutimit Serbinë e Vuçiqin – ne e mirëpresim marrëveshjen në Bruksel

Kosovë
Edita Tahiri: Kurti lëshoi pe për targat, nuk guxon të bëjë marrëveshje me Serbinë pa njohje reciproke

Edita Tahiri: Kurti lëshoi pe për targat, nuk guxon të bëjë marrëveshje me Serbinë pa njohje reciproke

Kosovë
LDK përshëndet marrëveshjen për targat, thotë se ishte e panevojshme drama populliste e krijuar së fundmi

LDK përshëndet marrëveshjen për targat, thotë se ishte e panevojshme drama populliste e krijuar së fundmi

Kosovë
Trajkoviq pas marrëveshjes Kosovë-Serbi: Mbyllet qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë, nuk ka më targa “KM”

Trajkoviq pas marrëveshjes Kosovë-Serbi: Mbyllet qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë, nuk ka më targa “KM”

Kosovë
Marrëveshja Kosovë-Serbi për targat, e mirë apo e keqe? – “shpërthejnë” reagimet në rrjetet sociale

Marrëveshja Kosovë-Serbi për targat, e mirë apo e keqe? – “shpërthejnë” reagimet në rrjetet sociale

Jehona Hulaj
Zëdhënësi i Qeverisë: Palët u pajtuan në atë që Kosova insistoi që nga takimet e së hënës

Zëdhënësi i Qeverisë: Palët u pajtuan në atë që Kosova insistoi që nga takimet e së hënës

Kosovë
Deliu-Kodra pas marrëveshjes për targat: Humbje kohe, shtyrje të vizave, prishje me miqtë

Deliu-Kodra pas marrëveshjes për targat: Humbje kohe, shtyrje të vizave, prishje me miqtë

Politikë
Haradinaj përshëndet arritjen e marrëveshjes: Koha për njohje

Haradinaj përshëndet arritjen e marrëveshjes: Koha për njohje

Kosovë
Osmani falënderon Amerikën për arritjen e marrëveshjes në Bruksel

Osmani falënderon Amerikën për arritjen e marrëveshjes në Bruksel

Kosovë
“Kemi levën në dorë”, Visar Ymeri dhe Dibran Hoxha përplasen për deklaratën e Borrellit

“Kemi levën në dorë”, Visar Ymeri dhe Dibran Hoxha përplasen për deklaratën e Borrellit

Kosovë
Kelmendi: Mos ta sjellim punën që Amerika të mos ketë mundësi të na ndihmojë

Kelmendi: Mos ta sjellim punën që Amerika të mos ketë mundësi të na ndihmojë

Kosovë
Ambasadori amerikan në Beograd, Hill: Çështja e targave të shtyhet edhe për një vit

Ambasadori amerikan në Beograd, Hill: Çështja e targave të shtyhet edhe për një vit

Kosovë
Haradinaj: Të gjendet një zgjidhje, situata në veri drejt eskalimit

Haradinaj: Të gjendet një zgjidhje, situata në veri drejt eskalimit

Kosovë
Çështja e targave u diskutua për gjashtë muaj në Bruksel, Kurti: Ishin tetë opsione – Serbia i refuzoi të gjitha

Çështja e targave u diskutua për gjashtë muaj në Bruksel, Kurti: Ishin tetë opsione – Serbia i refuzoi të gjitha

Kosovë
Borrell i kthehet temës së dialogut Kosovë-Serbi: Nuk jemi arbitër, por shumë më tepër se kaq

Borrell i kthehet temës së dialogut Kosovë-Serbi: Nuk jemi arbitër, por shumë më tepër se kaq

Kosovë
Kurti “ngrin” raportet me BE-në, SHBA-ja ndërmjetësuese me Brukselin

Kurti “ngrin” raportet me BE-në, SHBA-ja ndërmjetësuese me Brukselin

Kosovë