LAJMI I FUNDIT:

Ambasadori francez mirëpret heqjen e letrave ngjitëse: Lehtësohet jeta e qytetarëve në Kosovë dhe Serbi

Ambasadori francez mirëpret heqjen e letrave ngjitëse: Lehtësohet jeta e qytetarëve në Kosovë dhe Serbi

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka mirëpritur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e letrave ngjitëse në targat e Serbisë.

Guerot ka thënë se heqja e stikerëve lehtëson jetën e qytetarëve në Kosovë dhe Serbi. Kjo pasi një vendim të tillë e ka marrë edhe Serbia ditë më parë.

Von Cramon për njohjen e targave RKS: Hap drejt realitetit të njohjes de facto të Kosovës nga Serbia
Lexo po ashtu Von Cramon për njohjen e targave RKS: Hap drejt realitetit të njohjes de facto të Kosovës nga Serbia

“Nuk ka më nevojë për letra ngjitëse në targat e Kosovës dhe të Serbisë. Mënyrë e mirë për të nisur vitin, duke ua lehtësuar jetën qytetarëve të të dyja vendeve”, ka shkruar ai.


Ambasadori francez më tej ka thënë se ky është një shembull i mirë për zbatimin e marrëveshjeve të tjera të arritura mes dy vendeve.

Serbia ka vendosur t’i lejojë automjetet me targa RKS të lëvizin lirshëm në territorin e saj nga fillimi i kësaj jave. Ndërkaq, Qeveria e Kosovës ka vendosur në një mbledhje elektronike të enjten që të largohen stikerat nga veturat me targa të Serbisë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
​Qeveria e gatshme për hartimin e një drafti për Asociacionin, opozita dhe njohësit e konsiderojnë të vonshme

​Qeveria e gatshme për hartimin e një drafti për Asociacionin, opozita dhe njohësit e konsiderojnë të vonshme

Lajme
Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Lajme
Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Lajme
Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës

Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës "Condé Nast Traveler"

Lajme
Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Lajme
​Kosova me pak turistë e me zero promovim

​Kosova me pak turistë e me zero promovim

Lajme
Kalo në kategori