LAJMI I FUNDIT:

Gjuetia

26 Artikuj

Bualli i plagosur godet gjuetarin në Afrikën e Jugut, shokët e tij parandalojnë më të keqen – e qëllojnë kafshën me pushkë

Bualli i plagosur godet gjuetarin në Afrikën e Jugut, shokët e tij parandalojnë më të keqen – e qëllojnë kafshën me pushkë

Afrika
Vranë dy drerë në Rugovë të Pejës, ndalohen për 48 orë dy persona

Vranë dy drerë në Rugovë të Pejës, ndalohen për 48 orë dy persona

Kronika e Zezë
Gruaja nga Nebraska merr propozim për martesë menjëherë pasi vrau një dre gjatë gjuetisë

Gruaja nga Nebraska merr propozim për martesë menjëherë pasi vrau një dre gjatë gjuetisë

Interesante
Macja juaj ka një instinkt shumë të fortë gjuetie? Ja mënyrat e provuara për ta qetësuar atë

Macja juaj ka një instinkt shumë të fortë gjuetie? Ja mënyrat e provuara për ta qetësuar atë

Kujdesi për kafshët
A po zhduket bota e egër në Kosovë?

A po zhduket bota e egër në Kosovë?

Kosovë
Një gjahtar në Kinë ngatërroi një njeri me një lepur – e qëlloi me pushkë ajrore dhe e vrau

Një gjahtar në Kinë ngatërroi një njeri me një lepur – e qëlloi me pushkë ajrore dhe e vrau

Azia
Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve reagon pas vrasjes së një ujku në Kosovë

Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve reagon pas vrasjes së një ujku në Kosovë

Kosovë
Hapet sezoni i gjuetisë, me përjashtim të Rajonit të Prizrenit

Hapet sezoni i gjuetisë, me përjashtim të Rajonit të Prizrenit

Kosovë
Gjendet i vdekur deputeti rus Aleksandar Kramarenko, ishte përfshirë në një rast të gjuetisë pa leje

Gjendet i vdekur deputeti rus Aleksandar Kramarenko, ishte përfshirë në një rast të gjuetisë pa leje

Evropa
Njihuni me 101-vjeçaren Virginia Oliver, e cila është eksperte e gjahut të gaforreve: Tërë jetën kam punuar, pse do të ndalesha tani?

Njihuni me 101-vjeçaren Virginia Oliver, e cila është eksperte e gjahut të gaforreve: Tërë jetën kam punuar, pse do të ndalesha tani?

Kuriozitete
Plagos aksidentalisht vëllanë, e ngatërron me drerin gjatë gjuetisë në Michigan

Plagos aksidentalisht vëllanë, e ngatërron me drerin gjatë gjuetisë në Michigan

Dështime
E ngatërron me derrin, djali qëllon për vdekje babanë

E ngatërron me derrin, djali qëllon për vdekje babanë

Nga Bota
Ngatërron burrin me drerin, gjuetari norvegjez e qëllon me snajper – shpëton mrekullisht (Video)

Ngatërron burrin me drerin, gjuetari norvegjez e qëllon me snajper – shpëton mrekullisht (Video)

Nga Bota
Vrau luanin që po flinte, pamjet publikohen në internet – reagime të shumta në rrjetet sociale (Video)

Vrau luanin që po flinte, pamjet publikohen në internet – reagime të shumta në rrjetet sociale (Video)

Nga Bota
Ambasada amerikane u kërkon kosovarëve ta ruajnë rrëqebullin

Ambasada amerikane u kërkon kosovarëve ta ruajnë rrëqebullin

Kosovë
Një i arrestuar në Pejë, gjuajti kafshë në ditën kur gjuetia ishte e ndaluar

Një i arrestuar në Pejë, gjuajti kafshë në ditën kur gjuetia ishte e ndaluar

Kronika e Zezë
Kuajt dhe shqiponjat, krahët e kazakëve: Traditat e lashta, në stepat e Mongolisë

Kuajt dhe shqiponjat, krahët e kazakëve: Traditat e lashta, në stepat e Mongolisë

Fotografia
Gjuetarja kontroverse shqetësoi me postimin e fotografisë (Foto)

Gjuetarja kontroverse shqetësoi me postimin e fotografisë (Foto)

Dështime
Tufa e qenve bie nga kodra e lartë shkëmbore, po ruanin drerin që gjuetari ia kishte mësyrë – reagojnë qytetarët spanjoll (Video, +18)

Tufa e qenve bie nga kodra e lartë shkëmbore, po ruanin drerin që gjuetari ia kishte mësyrë – reagojnë qytetarët spanjoll (Video, +18)

Interesante
Ariu ‘hakmerret’ ndaj gjuetarëve, iu shkatërroi veturën në tërësi (Video)

Ariu ‘hakmerret’ ndaj gjuetarëve, iu shkatërroi veturën në tërësi (Video)

Dështime
Politikani rus feston ditëlindjen duke vrarë një ari – publikohen pamjet që kanë nxitur reagime (Video)

Politikani rus feston ditëlindjen duke vrarë një ari – publikohen pamjet që kanë nxitur reagime (Video)

Interesante
Rrahja me kangurin e la pa ndjenja dhe me nofull të thyer (Foto)

Rrahja me kangurin e la pa ndjenja dhe me nofull të thyer (Foto)

Dështime
Bentley me edicion special të modelit Bentayga, vetëm për ata që merren me gjueti (Foto)

Bentley me edicion special të modelit Bentayga, vetëm për ata që merren me gjueti (Foto)

Auto Fun
Perversi pozon i zhveshur sipër peshkaqenit të ngordhur (Foto, +18)

Perversi pozon i zhveshur sipër peshkaqenit të ngordhur (Foto, +18)

Dështime