LAJMI I FUNDIT:

Gjermani

1320 Artikuj

Në Kosovë arrin një kontingjent i ri i ushtarëve gjermanë në kuadër të KFOR-it

Në Kosovë arrin një kontingjent i ri i ushtarëve gjermanë në kuadër të KFOR-it

Siguri
Studio Infermierinë (Ausbildung) në Gjermani – Fito pagë mujore gjatë studimeve

Studio Infermierinë (Ausbildung) në Gjermani – Fito pagë mujore gjatë studimeve

APPK
Vëllai i Rrustem Llapit flet për vrasjen e serbit në Gjermani: Është zënë diçka ngushtë Rrusta, ai as shijen e alkoolit nuk e di

Vëllai i Rrustem Llapit flet për vrasjen e serbit në Gjermani: Është zënë diçka ngushtë Rrusta, ai as shijen e alkoolit nuk e di

Kosovë
Shqiptari vrau pronarin serb në një lokal në Gjermani, jepen detaje të ngjarjes

Shqiptari vrau pronarin serb në një lokal në Gjermani, jepen detaje të ngjarjes

Kronika e Zezë
52-vjeçari nga Kosova vret pronarin e një lokali në Gjermani

52-vjeçari nga Kosova vret pronarin e një lokali në Gjermani

Kronika e Zezë
​Kurti: Anëtarësimi në KiE, hapi i parë drejt bashkimit me familjen evropiane

​Kurti: Anëtarësimi në KiE, hapi i parë drejt bashkimit me familjen evropiane

Kosovë
Kurti në Berlin takon politikanë e deputetë gjermanë, i falënderon për mbështetjen anëtarësimit të Kosovës në KiE  

Kurti në Berlin takon politikanë e deputetë gjermanë, i falënderon për mbështetjen anëtarësimit të Kosovës në KiE  

Kosovë
Kurti në Gjermani: Kosova e vendosur për anëtarësim në NATO dhe BE

Kurti në Gjermani: Kosova e vendosur për anëtarësim në NATO dhe BE

Kosovë
Kurti takim me mërgatën në Gjermani: Regjistrohuni, votoni dhe investoni në Kosovë

Kurti takim me mërgatën në Gjermani: Regjistrohuni, votoni dhe investoni në Kosovë

Kosovë
Detaje të reja nga vrasja e 27-vjeçarit shqiptar në Gjermani – e mbështollën me letër alumini dhe e groposën

Detaje të reja nga vrasja e 27-vjeçarit shqiptar në Gjermani – e mbështollën me letër alumini dhe e groposën

Shqipëri
LDK me tubim në Mynih të Gjermanisë, Abdixhiku fton mërgatën për ringritje të djathtë

LDK me tubim në Mynih të Gjermanisë, Abdixhiku fton mërgatën për ringritje të djathtë

Politikë
Nga sfidat e mëdha deri te emërimi si drejtoreshë në një klinikë në Gjermani, Zana Luci flet për rrugëtimin e saj

Nga sfidat e mëdha deri te emërimi si drejtoreshë në një klinikë në Gjermani, Zana Luci flet për rrugëtimin e saj

Mirjeta Hajzeraj
Mjekja Zana Luci emërohet shefe e Gjinekologjisë në një klinikë në Gjermani

Mjekja Zana Luci emërohet shefe e Gjinekologjisë në një klinikë në Gjermani

Kosovë
Në kërkim për tentativë vrasje, ekstradohet nga Gjermania 68-vjeçari shqiptar

Në kërkim për tentativë vrasje, ekstradohet nga Gjermania 68-vjeçari shqiptar

Shqipëri
Motra e Ganimete Musliut thotë se deputetja e kaloi me sukses operacionin

Motra e Ganimete Musliut thotë se deputetja e kaloi me sukses operacionin

Kosovë
Gërvalla takon homologët nga Kroacia, Portugalia dhe Lihtenshtajni, i njofton për tendencat destabilizuese të Serbisë

Gërvalla takon homologët nga Kroacia, Portugalia dhe Lihtenshtajni, i njofton për tendencat destabilizuese të Serbisë

Kosovë
Blinken mbyll vizitën e tij historike në Shqipëri

Blinken mbyll vizitën e tij historike në Shqipëri

Shqipëri
Gërvalla në Gjermani, takon deputetin Roderich Kiesewetter

Gërvalla në Gjermani, takon deputetin Roderich Kiesewetter

Kosovë
Aksidentohet autobusi nga Kosova në Kroaci, udhëtarët shpëtojnë pa lëndime

Aksidentohet autobusi nga Kosova në Kroaci, udhëtarët shpëtojnë pa lëndime

Kosovë
Nga Mitrovica në Gjermani bëri 40 orë rrugëtim me kombibusin e vitit 1986, Gentriti rrëfen për eksperiencën

Nga Mitrovica në Gjermani bëri 40 orë rrugëtim me kombibusin e vitit 1986, Gentriti rrëfen për eksperiencën

Kosovë
Tentoi të vriste me thikë dy shtetas turq në Gjermani, arrestohet në Fier 43-vjeçari

Tentoi të vriste me thikë dy shtetas turq në Gjermani, arrestohet në Fier 43-vjeçari

Shqipëri
Kurti: Kosova mbetet palë konstruktive në procesin e dialogut

Kurti: Kosova mbetet palë konstruktive në procesin e dialogut

Politikë
​Kurti udhëtoi për në Berlin, merr pjesë në Kongresin e Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë

​Kurti udhëtoi për në Berlin, merr pjesë në Kongresin e Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë

Kosovë
Nga Rinasi drejt Gjermanisë, arrestohet 29-vjeçari shqiptar, pjesë e bandës së Pëllumb Pacramit

Nga Rinasi drejt Gjermanisë, arrestohet 29-vjeçari shqiptar, pjesë e bandës së Pëllumb Pacramit

Shqipëri