LAJMI I FUNDIT:

Fotografi

179 Artikuj

Fotokolazhi që dëshmon se ‘mjeshtrit’ nuk i kishin bërë mirë llogaritë

Fotokolazhi që dëshmon se ‘mjeshtrit’ nuk i kishin bërë mirë llogaritë

Dështime
Imazhe kaq të lezetshme dhe unike saqë meritojnë një vend në kopertinat e albumeve muzikore

Imazhe kaq të lezetshme dhe unike saqë meritojnë një vend në kopertinat e albumeve muzikore

Fun Lajme
Java përmes fotografive – nga hunda e Pinokios deri tek zhgënjimi në lojën ndaj Andorrës

Java përmes fotografive – nga hunda e Pinokios deri tek zhgënjimi në lojën ndaj Andorrës

Elfije Boletini
Ridvan Slivova, fotografi që regjistroi me aparatin e tij vuajtjet e civilëve gjatë bombardimeve të NATO-s

Ridvan Slivova, fotografi që regjistroi me aparatin e tij vuajtjet e civilëve gjatë bombardimeve të NATO-s

Kosovë
Fotografi që tregojnë lloje të ndryshme të “njerëzve kreativë”

Fotografi që tregojnë lloje të ndryshme të “njerëzve kreativë”

Interesante
12 fotografi që kërkojnë “të paktën një shpjegim”

12 fotografi që kërkojnë “të paktën një shpjegim”

Interesante
Një shëtitje në ‘botën e absurdit’ – fotografi që mund të lënë të hutuar edhe ‘mendjet më të ndritshme’

Një shëtitje në ‘botën e absurdit’ – fotografi që mund të lënë të hutuar edhe ‘mendjet më të ndritshme’

Dështime
Ia shpërndanë fotografitë dhe videon një femre në Lipjan, Policia heton rastin

Ia shpërndanë fotografitë dhe videon një femre në Lipjan, Policia heton rastin

Kronika e Zezë
Foto interesante që është e vështirë të besohet se nuk ka pasur ndërhyrje me Photoshop

Foto interesante që është e vështirë të besohet se nuk ka pasur ndërhyrje me Photoshop

Interesante
Tetë fotografi që tregojnë gjërat që njerëzit bënë ndoshta pa e kuptuar as zgjuarsinë e veprës

Tetë fotografi që tregojnë gjërat që njerëzit bënë ndoshta pa e kuptuar as zgjuarsinë e veprës

Interesante
Kur njerëzit rastësisht fotografuan diçka të pazakontë

Kur njerëzit rastësisht fotografuan diçka të pazakontë

Interesante
Twitter teston shtimin e formave të ndryshme të imazheve brenda një ‘tweeti’

Twitter teston shtimin e formave të ndryshme të imazheve brenda një ‘tweeti’

Botë
14 fotografi që na bëjnë të shtrojmë “jo vetëm një pyetje – por ndoshta më shumë”

14 fotografi që na bëjnë të shtrojmë “jo vetëm një pyetje – por ndoshta më shumë”

Interesante
Fotografia e realizuar në Obiliq, merr vëmendjen e mediumit prestigjioz The Guardian

Fotografia e realizuar në Obiliq, merr vëmendjen e mediumit prestigjioz The Guardian

Interesante
Fotot me dron zbulojnë pamje të jashtëzakonshme “të dukshme vetëm nga lart”

Fotot me dron zbulojnë pamje të jashtëzakonshme “të dukshme vetëm nga lart”

Interesante
Bukuritë natyrore të Kosovës të përmbledhura në një minutë

Bukuritë natyrore të Kosovës të përmbledhura në një minutë

Kosovë
Fotografë nga Shqipëria dhe Kosova bëjnë thirrje për mbrojtjen e botës së egër

Fotografë nga Shqipëria dhe Kosova bëjnë thirrje për mbrojtjen e botës së egër

Shqipëri
12 fotografi për të cilat “nuk kanë shpjegim as ata që i kanë bërë”!

12 fotografi për të cilat “nuk kanë shpjegim as ata që i kanë bërë”!

Interesante
Tetë fotografi që tregojnë se çfarë ndodh “kur natyra vepron jashtë rregullave të saj”

Tetë fotografi që tregojnë se çfarë ndodh “kur natyra vepron jashtë rregullave të saj”

Interesante
Një burrë i kërkoi t’i dërgojë fotografi lakuriq, mjekja ukrainase ia plotëson dëshirën – videoja merr miliona shikime

Një burrë i kërkoi t’i dërgojë fotografi lakuriq, mjekja ukrainase ia plotëson dëshirën – videoja merr miliona shikime

Fun Lajme
Studenti nga Zagrebi që rrugëve të qytetit u jep një pamje krejt tjetër

Studenti nga Zagrebi që rrugëve të qytetit u jep një pamje krejt tjetër

Fun Lajme
Turizmi në Tiranë – kryeqyteti shqiptar nën fokusin e aparatit të fotografive të vizitorëve

Turizmi në Tiranë – kryeqyteti shqiptar nën fokusin e aparatit të fotografive të vizitorëve

Shqipëri
Aktorja e humorit vazhdon të rikrijojë në mënyrë qesharake fotografitë ikonike të njerëzve të famshëm

Aktorja e humorit vazhdon të rikrijojë në mënyrë qesharake fotografitë ikonike të njerëzve të famshëm

Trend
20 këshilla të thjeshta pozimi që do t’ju ndihmojnë të realizoni fotografinë e ëndrrave

20 këshilla të thjeshta pozimi që do t’ju ndihmojnë të realizoni fotografinë e ëndrrave

Këshilla Estetike