LAJMI I FUNDIT:

Java përmes fotografive – nga hunda e Pinokios deri tek zhgënjimi në lojën ndaj Andorrës

Java përmes fotografive – nga hunda e Pinokios deri tek zhgënjimi në lojën ndaj Andorrës
Ushtari i FSK-së dhe dy flamujt - i Republikës së Kosovës dhe i NATO-s

Java që po mbyllet u karakterizua me disa ngjarje si nga fusha e politikës, sigurisë, sportit etj. 

Reklama

Telegrafi.com ka përzgjedhur katër fotografi të shkrepura nga fotoreporteri, Ridvan Slivova të disa ngjarjeve të cilat flasin më shumë se 1,000 fjalë.

Më poshtë, do të ju sjellim imazhin e kryetarit të Partisë Socialdemokrate (PSD) Dardan Molliqaj gjatë një konference për media, ku prapa tij shihet hija e kryeministrit të vendit, Albin Kurti. Kjo foto ishte realizuar para protestës së këtij subjekti politik.

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj nën hijen e kryeministrit, Albin Kurti /Foto: Ridvan Slivova/

Ndërsa në fotografitë e dytë, shihet ushtari i FSK-së me dy flamuj, atë të Republikës së Kosovës dhe NATO-s. Anëtarësimi i Kosovës në NATO është qëllim kryesor.

Ushtari i FSK-së dhe dy flamujt – Republika e Kosovës dhe NATO /Foto: Ridvan Slivova/

E në fotografinë e tretë, do ju paraqesim zhgënjimin e golashënuesit të Kosovës, Edon Zhegrova për barazim me përfaqësuesen e Andorrës të martën mbrëma.

Golashënuesi i Kosovës, Edon Zhegrova, shpreh zhgënjimin e tij pas barazimit me Andorrën /Foto: Ridvan Slivova/

Dhe për ta përmbyllur me protestën e PSD-së, ku protestuesit mbanin pankarta në duar me fotografi ilustruese të liderëve të vendit me hundën e Pinokios.

Protesta e PSD-së dhe imazhi ilustrues i liderëve të vendit me hundën e Pinokios /Foto: Ridvan Slivova/

Në trend Lajme

Më shumë
Fotografitë e disa personave që i përmendi Kurti për protestën në Zveçan

Fotografitë e disa personave që i përmendi Kurti për protestën në Zveçan

Siguri
Senatori amerikan, Chris Murphy del me një plan për uljen e tensioneve në veri të Kosovës

Senatori amerikan, Chris Murphy del me një plan për uljen e tensioneve në veri të Kosovës

Lajme
Borrell paraqiti tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, Von Cramon e shton edhe një

Borrell paraqiti tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, Von Cramon e shton edhe një

Lajme
Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri kundërshton zgjedhjet e reja

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri kundërshton zgjedhjet e reja

Lajme
MPB-ja tregon bilancin e sulmeve në veri: Protestat nuk janë të qytetarëve, por të milicisë fashiste

MPB-ja tregon bilancin e sulmeve në veri: Protestat nuk janë të qytetarëve, por të milicisë fashiste

Lajme
Analistët: Pajtim i heshtur për zgjedhje të reja në veri

Analistët: Pajtim i heshtur për zgjedhje të reja në veri

Lajme
Kalo në kategori