LAJMI I FUNDIT:

Eredivisie

735 Artikuj

Eriksen tanimë e di se në cilën skuadër do të luaj nga sezoni i ri

Eriksen tanimë e di se në cilën skuadër do të luaj nga sezoni i ri

Premier League
Përfundon seria prej 17 fitoresh radhazi e PSV në Eredivisie

Përfundon seria prej 17 fitoresh radhazi e PSV në Eredivisie

Ligat tjera
Liverpooli ‘në kontakt’ për të nënshkruar zëvendësuesin e përsosur të Joel Matip

Liverpooli ‘në kontakt’ për të nënshkruar zëvendësuesin e përsosur të Joel Matip

Premier League
Henderson thyen rekordin e shitjes së fanellave të Ajaxit brenda 24 orëve

Henderson thyen rekordin e shitjes së fanellave të Ajaxit brenda 24 orëve

Ligat tjera
Zyrtare: Jordan Henderson, lojtari i ri i Ajax

Zyrtare: Jordan Henderson, lojtari i ri i Ajax

Ligat tjera
Dikur quhej “Messi i Kroacisë”, sot ai luan vetëm para 12 mijë tifozëve

Dikur quhej “Messi i Kroacisë”, sot ai luan vetëm para 12 mijë tifozëve

La Liga
Ten Hag po synon transferimin e një tjetër ylli të Ajaxit te Manchester United

Ten Hag po synon transferimin e një tjetër ylli të Ajaxit te Manchester United

Premier League
Henderson ndërpret kontratën me klubin arab dhe do t’i bashkohet gjigantit evropian

Henderson ndërpret kontratën me klubin arab dhe do t’i bashkohet gjigantit evropian

Ndërkombëtare
Trajneri i Ajax, Van’t Schip konfirmon interesimin për Jordan Henderson: Nuk është sekret se do të na ndihmonte shumë

Trajneri i Ajax, Van’t Schip konfirmon interesimin për Jordan Henderson: Nuk është sekret se do të na ndihmonte shumë

Ligat tjera
“Shpresoj dhe pres Gjermaninë”, portieri Diant Ramaj tregon se momentalisht ka refuzuar Kosovën dhe Shqipërinë

“Shpresoj dhe pres Gjermaninë”, portieri Diant Ramaj tregon se momentalisht ka refuzuar Kosovën dhe Shqipërinë

Ndërkombëtare
Pësoi humbje të turpshme nga ekipi i kategorisë së katërt – Ajaxi do t’ua kthejë paratë tifozëve që ishin në këtë ndeshje

Pësoi humbje të turpshme nga ekipi i kategorisë së katërt – Ajaxi do t’ua kthejë paratë tifozëve që ishin në këtë ndeshje

Ligat tjera
Berghuis me ndoshta huqjen e vitit, nuk shënon në portën e zbrazët

Berghuis me ndoshta huqjen e vitit, nuk shënon në portën e zbrazët

Ligat tjera
Vetëm një klub në Evropë i ka të gjitha fitoret në kampionatin vendas

Vetëm një klub në Evropë i ka të gjitha fitoret në kampionatin vendas

Ligat tjera
Marc Overmars që transferoi Arbnor Mujën te Antwerp, dënohet me një vit ndalim për ushtrimin e detyrave sportive në Holandë

Marc Overmars që transferoi Arbnor Mujën te Antwerp, dënohet me një vit ndalim për ushtrimin e detyrave sportive në Holandë

Ligat tjera
Barcelona e etur për nënshkrimin e yllit holandez, shihet si zgjidhje e problemit të madh në mesfushë

Barcelona e etur për nënshkrimin e yllit holandez, shihet si zgjidhje e problemit të madh në mesfushë

Ndërkombëtare
Xavi Simons – Talenti i mrekullueshëm që u arratis ‘falas’ nga Barcelona, tani po shkëlqen në Ligën e Kampionëve

Xavi Simons – Talenti i mrekullueshëm që u arratis ‘falas’ nga Barcelona, tani po shkëlqen në Ligën e Kampionëve

Ndërkombëtare
Interi rivalizon Barcelonën dhe kundërshtarët italianë për transferimin e “Suarezit të ri”

Interi rivalizon Barcelonën dhe kundërshtarët italianë për transferimin e “Suarezit të ri”

Serie A
Ajaxi fiton pas 11 ndeshjesh dhe dy muajsh, ik nga pozita e fundit në renditje

Ajaxi fiton pas 11 ndeshjesh dhe dy muajsh, ik nga pozita e fundit në renditje

Ligat tjera
Barcelona monitoron me vëmendje ‘Suarez 2.0’ si pasardhës të mundshëm të Lewandowskit

Barcelona monitoron me vëmendje ‘Suarez 2.0’ si pasardhës të mundshëm të Lewandowskit

Ndërkombëtare
Kërkohet nga klubet më të mëdha evropiane, Santiago Gimenez befason të gjithë: Nuk kam agjent, nuk kam folur me askënd

Kërkohet nga klubet më të mëdha evropiane, Santiago Gimenez befason të gjithë: Nuk kam agjent, nuk kam folur me askënd

Ndërkombëtare
Kërkohet nga Real Madrid, Chelsea, Arsenal e Inter, Feyenoordi i trondit gjigantët evropian me çmimin e Santiago Gimenezit

Kërkohet nga Real Madrid, Chelsea, Arsenal e Inter, Feyenoordi i trondit gjigantët evropian me çmimin e Santiago Gimenezit

Ndërkombëtare
Real Madridi ka gjetur sulmuesin e së ardhmes – luan te Feyenoord dhe ka shënuar shumë gola këtë sezon

Real Madridi ka gjetur sulmuesin e së ardhmes – luan te Feyenoord dhe ka shënuar shumë gola këtë sezon

La Liga
Ajaxi ka harruar se si fitohet – është i parafundit në renditje dhe kërcënohet me rënie nga elita

Ajaxi ka harruar se si fitohet – është i parafundit në renditje dhe kërcënohet me rënie nga elita

Ligat tjera
Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Ndërkombëtare