LAJMI I FUNDIT:
el Clasico

el Clasico

788 Artikuj

Info

El Clasico është derbi më i madh botëror që zhvillohet në mes të rivalëve të përbetuar, Real Madrid dhe Barcelona.

Në fillim, iu referohej vetëm ndeshjeve të dy gjigantëve në kuadër të kampionatit spanjoll, por tash është gjeneralizuar dhe konsiderohet si i tillë në çfarëdo gare ku luajnë këto dy skuadra mes vete, duke përfshirë Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Mbretit.

El Clasico është një prej evenimenteve më të shikuara sportive dhe gjithmonë është shoqëruar me momente tensioni nga të dyja palët.

Fermin Lopez zbulon kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur

Fermin Lopez zbulon kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur

La Liga
Xavi theksoi dy çështje kyçe për lojtarët në humbjen e El Clasicos ndaj Real Madridit

Xavi theksoi dy çështje kyçe për lojtarët në humbjen e El Clasicos ndaj Real Madridit

La Liga
Momenti më i përfolur i El Clasicos – Araujo thotë se ndërhyrja e Tchouameni ishte penallti

Momenti më i përfolur i El Clasicos – Araujo thotë se ndërhyrja e Tchouameni ishte penallti

La Liga
Debati i ashpër mes Bellingham dhe Gavit, çfarë i kërkoi anglezi spanjollit gjatë ndeshjes

Debati i ashpër mes Bellingham dhe Gavit, çfarë i kërkoi anglezi spanjollit gjatë ndeshjes

La Liga
Luka Modric arrin shifrën e 500 ndeshjeve me Real Madridin: Krenar që e arrita me klubin më të madh në botë

Luka Modric arrin shifrën e 500 ndeshjeve me Real Madridin: Krenar që e arrita me klubin më të madh në botë

La Liga
Reagimi i Toni Kroos pas golit të Bellingham është bërë viral në internet

Reagimi i Toni Kroos pas golit të Bellingham është bërë viral në internet

La Liga
Carlo Ancelotti për Bellingham: Ai është një lojtar që bën diferencën

Carlo Ancelotti për Bellingham: Ai është një lojtar që bën diferencën

La Liga
Xavi reagon pas ndeshjes ndaj Real Madridit, thotë se ekipi i tij nuk e ka merituar humbjen

Xavi reagon pas ndeshjes ndaj Real Madridit, thotë se ekipi i tij nuk e ka merituar humbjen

La Liga
Notat e lojtarëve, Barcelona 1-2 Real Madrid: Shkëlqen Bellingham, zhgënjen Cancelo

Notat e lojtarëve, Barcelona 1-2 Real Madrid: Shkëlqen Bellingham, zhgënjen Cancelo

La Liga
La Liga ka një mbret të ri, Jude Bellingham vendos El Clasicon me dy gola

La Liga ka një mbret të ri, Jude Bellingham vendos El Clasicon me dy gola

La Liga
Barazohen shifrat në El Clasico, Bellingham autor i një supergoli

Barazohen shifrat në El Clasico, Bellingham autor i një supergoli

La Liga
Përfundon pjesa e parë e El Clasicos, Barcelona në avantazh prej një goli

Përfundon pjesa e parë e El Clasicos, Barcelona në avantazh prej një goli

La Liga
Barcelona – Real Madrid, formacionet zyrtare të El Clasicos

Barcelona – Real Madrid, formacionet zyrtare të El Clasicos

La Liga
Barcelona – Real Madrid: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i El Clasicos së parë të sezonit

Barcelona – Real Madrid: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i El Clasicos së parë të sezonit

La Liga
Xavi publikon listën e lojtarëve të ftuar për El Clasico, tri rikthime të mëdha

Xavi publikon listën e lojtarëve të ftuar për El Clasico, tri rikthime të mëdha

La Liga
Luka Modric mund t’i thyej dy rekorde në El Clasico dhe të hyjë në historinë e Real Madridit

Luka Modric mund t’i thyej dy rekorde në El Clasico dhe të hyjë në historinë e Real Madridit

La Liga
Barcelona shkon në El Clasico me rekord të mrekullueshëm në stadiumin e përkohshëm

Barcelona shkon në El Clasico me rekord të mrekullueshëm në stadiumin e përkohshëm

La Liga
Formacioni i kombinuar i El Clasicos – Barcelona përfaqësohet me më shumë lojtarë se Real Madridi

Formacioni i kombinuar i El Clasicos – Barcelona përfaqësohet me më shumë lojtarë se Real Madridi

La Liga
Lamine Yamal thyen rekordin 82-vjeçar të El Clasicos

Lamine Yamal thyen rekordin 82-vjeçar të El Clasicos

La Liga
Lojtarët e Barcelonës dhe Real Madridit që e dinë se çfarë do të thotë të shënosh gol në El Clasico

Lojtarët e Barcelonës dhe Real Madridit që e dinë se çfarë do të thotë të shënosh gol në El Clasico

La Liga
Këto janë formacionet e mundshme për El Clasico, Barcelona dhe Real Madridi me më të mirët në dispozicion

Këto janë formacionet e mundshme për El Clasico, Barcelona dhe Real Madridi me më të mirët në dispozicion

La Liga
Konfirmohet mungesa e Florentino Perez në El Clasico – Marrëdhënia mes dy klubeve e tensionuar

Konfirmohet mungesa e Florentino Perez në El Clasico – Marrëdhënia mes dy klubeve e tensionuar

La Liga
Janë 15 lojtarë që aktualisht vlejnë mbi 100 milionë euro – Vinicius dhe Bellingham në pozitat tre dhe katër, vendi i parë për dy yjet e mëdha

Janë 15 lojtarë që aktualisht vlejnë mbi 100 milionë euro – Vinicius dhe Bellingham në pozitat tre dhe katër, vendi i parë për dy yjet e mëdha

Ndërkombëtare
Ancelotti përditëson gjendjen shëndetësore të Bellingham para El Clasicos

Ancelotti përditëson gjendjen shëndetësore të Bellingham para El Clasicos

La Liga