LAJMI I FUNDIT:

Dushi

90 Artikuj

Mjekja zbulon se cilat pjesë të trupit nuk i lajmë sa duhet

Mjekja zbulon se cilat pjesë të trupit nuk i lajmë sa duhet

Këshilla mjekësore
Problemet shëndetësore që mund të vijnë nga koka e dushit

Problemet shëndetësore që mund të vijnë nga koka e dushit

Këshilla mjekësore
A duhet të lahemi në mbrëmje apo në mëngjes?

A duhet të lahemi në mbrëmje apo në mëngjes?

Këshilla mjekësore
Ky gabim i zakonshëm në dush mund të dëmtojë shëndetin tuaj

Ky gabim i zakonshëm në dush mund të dëmtojë shëndetin tuaj

Këshilla mjekësore
Dushi para gjumit mund të mos jetë aq relaksues sa mendoni: Këto janë arsyet

Dushi para gjumit mund të mos jetë aq relaksues sa mendoni: Këto janë arsyet

Të tjera
Pas dushit, aplikoni krem me bakër, zink ose ure në lëkurën e prirë ndaj akneve

Pas dushit, aplikoni krem me bakër, zink ose ure në lëkurën e prirë ndaj akneve

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Dy gabimet që prindërit duhet t’i shmangin nëse fëmija ka temperaturë dhe çfarë duhet bërë për ta lehtësuar atë

Dy gabimet që prindërit duhet t’i shmangin nëse fëmija ka temperaturë dhe çfarë duhet bërë për ta lehtësuar atë

Këshilla për prindër
Ju ndihmojnë edhe kompresat. Bëni dush me ujë të ftohtë dhe më pas të ngrohtë për të hequr qafe ngërçet

Ju ndihmojnë edhe kompresat. Bëni dush me ujë të ftohtë dhe më pas të ngrohtë për të hequr qafe ngërçet

Këshilla mjekësore
Tri pjesët e trupit që më së shpeshti nuk pastrohen siç duhet

Tri pjesët e trupit që më së shpeshti nuk pastrohen siç duhet

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
A është e shëndetshme ta lani fytyrën gjatë dushit? Ekspertët me mendime të ndara

A është e shëndetshme ta lani fytyrën gjatë dushit? Ekspertët me mendime të ndara

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Një produkt befasues mund t’ju ndihmojë ta pastroni kokën e dushit

Një produkt befasues mund t’ju ndihmojë ta pastroni kokën e dushit

Bëje vet
Një shenjë e fshehtë e demencës mund të zbulohet gjatë dushit: Kushtojini vëmendje, sepse mund të duket e çuditshme

Një shenjë e fshehtë e demencës mund të zbulohet gjatë dushit: Kushtojini vëmendje, sepse mund të duket e çuditshme

Këshilla mjekësore
Tri këshilla për kujdesin ndaj flokëve

Tri këshilla për kujdesin ndaj flokëve

Flokë dhe stil
Dilema e përhershme: A duhet fikur bojleri

Dilema e përhershme: A duhet fikur bojleri

Këshilla dhe ide
Një shenjë e fazës së hershme të demencës mund të zbulohet gjatë dushit

Një shenjë e fazës së hershme të demencës mund të zbulohet gjatë dushit

Shëndetësi Lajme
Australiani indinjohet kur zbulon se kamera e sigurisë e vendosur nga fqinja është drejtuar tek dushi i tij

Australiani indinjohet kur zbulon se kamera e sigurisë e vendosur nga fqinja është drejtuar tek dushi i tij

Dështime
Katër përparësitë e dushit me ujë të ftohtë

Katër përparësitë e dushit me ujë të ftohtë

Këshilla Lifestyle
Njerëzit e vetmuar bëjnë dush më të gjatë: Ekspertët dhanë shpjegime interesante për këtë fenomen

Njerëzit e vetmuar bëjnë dush më të gjatë: Ekspertët dhanë shpjegime interesante për këtë fenomen

Psikologji