LAJMI I FUNDIT:

Dubai

310 Artikuj

“Kelmendi GmbH” në panairin e njohur botëror në Dubai

“Kelmendi GmbH” në panairin e njohur botëror në Dubai

Biznes
Prince Caffe pjesëmarrës në panairin “Gulfood Fair 2024” në Dubai

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin “Gulfood Fair 2024” në Dubai

Biznes
Alpine po planifikon zgjerimin e linjës me modele të reja

Alpine po planifikon zgjerimin e linjës me modele të reja

Auto Lajme
Dubai deri në vitin 2026 do të pajiset me taksi fluturuese

Dubai deri në vitin 2026 do të pajiset me taksi fluturuese

Auto Lajme
Hoxhaj pjesë e Samitit Botëror të Qeverive në Dubai

Hoxhaj pjesë e Samitit Botëror të Qeverive në Dubai

Kosovë
Në kërkim për atentatin ndaj Arjan Ndojës, ish-anëtari i bandës së Durrësit arrestohet në Dubai

Në kërkim për atentatin ndaj Arjan Ndojës, ish-anëtari i bandës së Durrësit arrestohet në Dubai

Shqipëri
Me këngën për Adem Jasharin, forcat RENEA nga Shqipëria garojnë në Dubai – aty ishin edhe ekipet elite nga Serbia

Me këngën për Adem Jasharin, forcat RENEA nga Shqipëria garojnë në Dubai – aty ishin edhe ekipet elite nga Serbia

Kosovë
Në garë me 73 skuadra speciale elite, forcat RENEA testohen në Dubai

Në garë me 73 skuadra speciale elite, forcat RENEA testohen në Dubai

Shqipëri
Dubai do të ndërtojë “Kullën e Orës” rezidenciale të më të lartë në botë

Dubai do të ndërtojë “Kullën e Orës” rezidenciale të më të lartë në botë

Kuriozitete
Ligje të pazakonta që duhet t’i keni parasysh në udhëtimet tuaja

Ligje të pazakonta që duhet t’i keni parasysh në udhëtimet tuaja

Si të udhëtosh
Nga 100 deri në 10,000 dirhemë – gjithçka dihet për shkeljet e parkimit dhe gjobat në Dubai

Nga 100 deri në 10,000 dirhemë – gjithçka dihet për shkeljet e parkimit dhe gjobat në Dubai

Auto Lajme
Janari i 2024-së i mirë për liberalizimin e vizave – bllokut të BE-së i shtohen Spanja, Emiratet Arabe dhe Izraeli

Janari i 2024-së i mirë për liberalizimin e vizave – bllokut të BE-së i shtohen Spanja, Emiratet Arabe dhe Izraeli

Jehona Hulaj
Nusret mburret me çmimet e larta në restorantet e tij – nxit reagime të shumta në internet

Nusret mburret me çmimet e larta në restorantet e tij – nxit reagime të shumta në internet

Interesante
Nga 22 shkurti qytetarët e Kosovës do të udhëtojnë pa viza drejt Dubait

Nga 22 shkurti qytetarët e Kosovës do të udhëtojnë pa viza drejt Dubait

Kosovë
Videoja që shfaq tigrin si kafshë shtëpiake teksa ndjek një burrë në shtëpi nxit reagime në internet

Videoja që shfaq tigrin si kafshë shtëpiake teksa ndjek një burrë në shtëpi nxit reagime në internet

Fun Lajme
Heqja e vizave për në Dubai – Ambasada e Kosovës në Emirate thotë se vendimi nuk ka hyrë ende në fuqi

Heqja e vizave për në Dubai – Ambasada e Kosovës në Emirate thotë se vendimi nuk ka hyrë ende në fuqi

Kosovë
Dubai ndërton rubikonin më të madh në botë

Dubai ndërton rubikonin më të madh në botë

Interesante
Vajza 12-vjeçe futet në sallën ku po mbahej samiti i klimës, mbante në dorë një tabelë me mesazh sensibilizues – sigurimi e nxjerr jashtë

Vajza 12-vjeçe futet në sallën ku po mbahej samiti i klimës, mbante në dorë një tabelë me mesazh sensibilizues – sigurimi e nxjerr jashtë

Azia
Bashkëshortja e Kanye West me taka me push tërhoqi vëmendjen në Dubai

Bashkëshortja e Kanye West me taka me push tërhoqi vëmendjen në Dubai

Modë
Osmani me kryeministrin e Suedisë: Do të punojmë ngushtë për të çuar përpara integrimin evropian të Kosovës

Osmani me kryeministrin e Suedisë: Do të punojmë ngushtë për të çuar përpara integrimin evropian të Kosovës

Kosovë
Kryeministri Rama viziton Dubain në forumin e World Climate Action

Kryeministri Rama viziton Dubain në forumin e World Climate Action

Shqipëri
Narko-bosi italian e jep ishullin në Dubai në këmbim të zbutjes së dënimit me burg, kap vlerën e 80 milionë eurove

Narko-bosi italian e jep ishullin në Dubai në këmbim të zbutjes së dënimit me burg, kap vlerën e 80 milionë eurove

Evropa
I pari në botë: Një shteg inteligjent me ajër të kondicionuar 93 km i gjatë për këmbësorët dhe çiklistët

I pari në botë: Një shteg inteligjent me ajër të kondicionuar 93 km i gjatë për këmbësorët dhe çiklistët

Çfarë të vizitosh
Të gjithë duan të shpërngulen në këto qytete të botës

Të gjithë duan të shpërngulen në këto qytete të botës

Çfarë të vizitosh