LAJMI I FUNDIT:

Ky është heroi më i ri i Dubait – ai shpëton një familje që kishte ngecur në veturë shkaku i përmbytjeve

Ky është heroi më i ri i Dubait – ai shpëton një familje që kishte ngecur në veturë shkaku i përmbytjeve

Dubai ka përjetuar një ndër përmbytjet më të mëdha në vitet e fundit shkaku i të reshurave atmosferike.

Një burrë shpëton një familje nga mbytja në një veturë të zhytur gjatë përmbytjeve të mëdha në Emiratet e Bashkuara Arabe.


Pamjet janë publikuar në rrjetet sociale dhe tregojnë momentet dramatike të shpëtimit.

Çfarë janë retë artificiale dhe a shkaktuan përmbytjet e mëdha në Dubai?
Lexo po ashtu Çfarë janë retë artificiale dhe a shkaktuan përmbytjet e mëdha në Dubai?

Burri u identifikua si Hazem Suweid, shtetas egjiptian dhe kreu i rrezikut operacional në Banque Misr në Dubai.

Selia kryesore e bankës në Kajro e nderoi Suveidin dhe e falënderoi për guximin në shpëtimin e familjes.

Ndryshe, nuk dihet se këto reshje të mëdha i shkaktuan ‘retë artificiale’ apo ndryshimi i klimës, ku kohët e fundit shteti aziatik po përjeton shira të mëdha. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Historia e

Historia e "semaforit me tri ngjyra" dhe a do të na duhet një ngjyrë e katërt, e re?

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Botë
Kalo në kategori