LAJMI I FUNDIT:
Rifat Latifi

Rifat Latifi

164 Artikuj

Info

Rifat Latifi mjek dhe profesor i mirënjohur në nivelin ndërkombëtar. Në nëntorin e 2021 u zgjodh Ministër i Shëndetësisë në Kosovë nga kryeministri Albin Kurti.

Latifi kërkon bashkëpunim nga mjekët shqiptarë në Vjenë për transformimin e sistemit shëndetësor të Kosovës

Latifi kërkon bashkëpunim nga mjekët shqiptarë në Vjenë për transformimin e sistemit shëndetësor të Kosovës

Kosovë
Latifi në Graz të Austrisë: Na ndihmoni të përmirësojmë sistemin shëndetësor

Latifi në Graz të Austrisë: Na ndihmoni të përmirësojmë sistemin shëndetësor

Shëndetësi
Shqipëria ofron mbështetje për trajtimin e pacientëve me kancer nga Kosova

Shqipëria ofron mbështetje për trajtimin e pacientëve me kancer nga Kosova

Shëndetësi
“Ekipet mjekësore kanë vizituar 200 pacientë”, MSh jep detaje për rastin e helmimit në Han të Elezit

“Ekipet mjekësore kanë vizituar 200 pacientë”, MSh jep detaje për rastin e helmimit në Han të Elezit

Kosovë
Së shpejti hapet konkursi për specializime

Së shpejti hapet konkursi për specializime

Shëndetësi
Për gjashtë muaj ikën 108 mjekë, zgjidhje shihet Ligji i pagave

Për gjashtë muaj ikën 108 mjekë, zgjidhje shihet Ligji i pagave

Shëndetësi
Latifi viziton Onkologjinë pasi u mbulua nga uji – thotë se janë në bisedime me Shqipërinë për ofrimin e shërbimeve për pacientët

Latifi viziton Onkologjinë pasi u mbulua nga uji – thotë se janë në bisedime me Shqipërinë për ofrimin e shërbimeve për pacientët

Kosovë
​Nisin përgatitjet për shërbimet e kardiokirurgjisë pediatrike për fëmijët me sëmundje të zemrës

​Nisin përgatitjet për shërbimet e kardiokirurgjisë pediatrike për fëmijët me sëmundje të zemrës

Shëndetësi
Qeveria obligon lokalet e gastronomisë të shërbejnë edhe ujë nga çezma

Qeveria obligon lokalet e gastronomisë të shërbejnë edhe ujë nga çezma

Biznes
Vaksinimi kundër COVID-19, Latifi: Variantet e reja dhe zbehja e kujdesit ndaj virusit rrezik real

Vaksinimi kundër COVID-19, Latifi: Variantet e reja dhe zbehja e kujdesit ndaj virusit rrezik real

Shëndetësi
Klinika e Pulmologjisë në kushte të rënda, s’ka mjete për ndërtimin e objektit

Klinika e Pulmologjisë në kushte të rënda, s’ka mjete për ndërtimin e objektit

Shëndetësi
Latifi: Kemi pranuar doza të vaksinave pediatrike kundër COVID-19

Latifi: Kemi pranuar doza të vaksinave pediatrike kundër COVID-19

Shëndetësi
29 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, paralajmërohen masa të reja

29 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, paralajmërohen masa të reja

Shëndetësi
Qeveria shfuqizon një vendim – i hapet rrugë përbërjes së re të Bordit të FSSH-së

Qeveria shfuqizon një vendim – i hapet rrugë përbërjes së re të Bordit të FSSH-së

Shëndetësi
Ministrja Manastirliu do të vizitojë homologun Latifi në QKUK

Ministrja Manastirliu do të vizitojë homologun Latifi në QKUK

Shëndetësi
Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi i nënshtrohet një intervenimi kirurgjik

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi i nënshtrohet një intervenimi kirurgjik

Shëndetësi
Ministri Latifi paralajmëron ndryshime në menaxhmentin e SHSKUK-së

Ministri Latifi paralajmëron ndryshime në menaxhmentin e SHSKUK-së

Shëndetësi
Dreshaj, Latifit: Ministër kur don me ja fillu punës?

Dreshaj, Latifit: Ministër kur don me ja fillu punës?

Shëndetësi
Dyshimet për keqpërdorime në fondet për trajtim jashtë vendit, Latifi: Do të ketë ndryshime serioze në bord

Dyshimet për keqpërdorime në fondet për trajtim jashtë vendit, Latifi: Do të ketë ndryshime serioze në bord

Shëndetësi
​Latifi: Po fillon puna konkrete për krijimin e Qendrës së Traumës dhe Emergjencës

​Latifi: Po fillon puna konkrete për krijimin e Qendrës së Traumës dhe Emergjencës

Kosovë
Zemaj, ministrit Latifi: Injorimi i stafit mbështetës tregon paaftësi, uroj t’i keni përfunduar pushimet e gjata

Zemaj, ministrit Latifi: Injorimi i stafit mbështetës tregon paaftësi, uroj t’i keni përfunduar pushimet e gjata

Shëndetësi
LDK për ministrin Latifi: Rezultatet konkrete të tij ishin vetëm ardhje-vajtjet jashtë vendit

LDK për ministrin Latifi: Rezultatet konkrete të tij ishin vetëm ardhje-vajtjet jashtë vendit

Kosovë
Turqia po refuzon trajtimin falas të 100 pacientëve kosovarë në vit

Turqia po refuzon trajtimin falas të 100 pacientëve kosovarë në vit

Shëndetësi
Latifi vizitoi spitalin ushtarak dhe disa qendra mjekësore në SHBA

Latifi vizitoi spitalin ushtarak dhe disa qendra mjekësore në SHBA

Kosovë