LAJMI I FUNDIT:
Rifat Latifi

Rifat Latifi

164 Artikuj

Info

Rifat Latifi mjek dhe profesor i mirënjohur në nivelin ndërkombëtar. Në nëntorin e 2021 u zgjodh Ministër i Shëndetësisë në Kosovë nga kryeministri Albin Kurti.

Kongresi Klinik – Prishtina në qendër të ekspertizës kirurgjikale ndërkombëtare

Kongresi Klinik – Prishtina në qendër të ekspertizës kirurgjikale ndërkombëtare

Shëndetësi Lajme
Rifat Latifi përmes “diplomacisë mjekësore” kërkon njohjen e Kosovës nga pesë shtetet e Amerikës Latine

Rifat Latifi përmes “diplomacisë mjekësore” kërkon njohjen e Kosovës nga pesë shtetet e Amerikës Latine

Kosovë
Dy ministra e tre zv.ministra dhanë dorëheqje për arsye të ndryshme në qeverinë Kurti – çka dihet deri tash?

Dy ministra e tre zv.ministra dhanë dorëheqje për arsye të ndryshme në qeverinë Kurti – çka dihet deri tash?

Besnike Salihu
Si mund të transformohet Sistemi Shëndetësor në Kosovë dhe Roli i Diplomacisë Mjekësore: Perspektiva e Ish-Ministrit të Shëndetësisë*

Si mund të transformohet Sistemi Shëndetësor në Kosovë dhe Roli i Diplomacisë Mjekësore: Perspektiva e Ish-Ministrit të Shëndetësisë*

Punime shkencore
Nevojitet intervenim urgjent, kryesindikalistja Imeri: Shëndetësia drejt kolapsit

Nevojitet intervenim urgjent, kryesindikalistja Imeri: Shëndetësia drejt kolapsit

Shëndetësi
Më shumë se një muaj pa ministër të Shëndetësisë, opozita thotë se ky sektor është drejt degradimit dhe kolapsit

Më shumë se një muaj pa ministër të Shëndetësisë, opozita thotë se ky sektor është drejt degradimit dhe kolapsit

Meridiana Statovci
Kurti ende pa emër për ministrin e Shëndetësisë, opozita thotë se ky sektor po shkon drejt kolapsit

Kurti ende pa emër për ministrin e Shëndetësisë, opozita thotë se ky sektor po shkon drejt kolapsit

Shëndetësi
Latifi kthehet në SHBA, këshilltari i tij: Ike i vrarë thellë në shpirt, të dolën kundër edhe ata që të ftuan në Kosovë

Latifi kthehet në SHBA, këshilltari i tij: Ike i vrarë thellë në shpirt, të dolën kundër edhe ata që të ftuan në Kosovë

Shëndetësi
Latifi publikon gjetjet dhe të arriturat sa ishte në krye të Shëndetësisë: Dorëheqja, vendimi më i vështirë në jetën time

Latifi publikon gjetjet dhe të arriturat sa ishte në krye të Shëndetësisë: Dorëheqja, vendimi më i vështirë në jetën time

Shëndetësi
Vërejtjet me shkrim, që ia dorëzoi Kurtit bashkë me dorëheqjen ministri Latifi

Vërejtjet me shkrim, që ia dorëzoi Kurtit bashkë me dorëheqjen ministri Latifi

Shëndetësi
Kush do ta pasojë Rifat Latifin në Ministrinë e Shëndetësisë?

Kush do ta pasojë Rifat Latifin në Ministrinë e Shëndetësisë?

Donjeta Zeqiraj
Kurti nuk komenton dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë: Do ta takoj sot

Kurti nuk komenton dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë: Do ta takoj sot

Kosovë
Kërkoi që ministri i ri i Shëndetësisë t’i takojë Partisë Guxo, deputetët e LVV-së i përgjigjen Metës

Kërkoi që ministri i ri i Shëndetësisë t’i takojë Partisë Guxo, deputetët e LVV-së i përgjigjen Metës

Politikë
Pas dorëheqjes së Latifit, reagon Abdixhiku: Tre ministra në një vit e gjysmë qeveri, paaftësi e papërgjegjësi

Pas dorëheqjes së Latifit, reagon Abdixhiku: Tre ministra në një vit e gjysmë qeveri, paaftësi e papërgjegjësi

Politikë
“Guxo” propozon kandidatin e saj për ministër të ri të Shëndetësisë

“Guxo” propozon kandidatin e saj për ministër të ri të Shëndetësisë

Shëndetësi
Kjo është letra e dorëheqjes së ministrit Rifat Latifi (Dokument)

Kjo është letra e dorëheqjes së ministrit Rifat Latifi (Dokument)

Kosovë
Rifat Latifi jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Shëndetësisë

Rifat Latifi jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Shëndetësisë

Kosovë
“Ikja e trurit” nga Kosova, MSH-ja thotë se për herë të parë po krijon procesin e sub-specializimeve

“Ikja e trurit” nga Kosova, MSH-ja thotë se për herë të parë po krijon procesin e sub-specializimeve

Donjeta Zeqiraj
Anesteziologët e pensionuar mund t’i rikthehen punës në QKUK

Anesteziologët e pensionuar mund t’i rikthehen punës në QKUK

Shëndetësi
​Procedura të lehtësuara dhe 5 vite licencë për profesionistët shëndetësorë që kthehen në Kosovë

​Procedura të lehtësuara dhe 5 vite licencë për profesionistët shëndetësorë që kthehen në Kosovë

Kosovë
Zemaj përgënjeshtron deklaratën e Latifit për anesteziologët

Zemaj përgënjeshtron deklaratën e Latifit për anesteziologët

Kosovë
Latifi flet për ikjen e mjekëve dhe mungesën e anesteziologëve: Këtë problem e kanë edhe Austria e Zvicra

Latifi flet për ikjen e mjekëve dhe mungesën e anesteziologëve: Këtë problem e kanë edhe Austria e Zvicra

Kosovë
Prindërit e Rita Orës takohen me ministrin Latifi: Kënaqësi që diskutuam për disa çështje aktuale të shëndetit mendor

Prindërit e Rita Orës takohen me ministrin Latifi: Kënaqësi që diskutuam për disa çështje aktuale të shëndetit mendor

Yjet
Sejdiu i reagon ministrit Latifi: Mjekët po ikin, nuk presin 5-10 vjet

Sejdiu i reagon ministrit Latifi: Mjekët po ikin, nuk presin 5-10 vjet

Shëndetësi