LAJMI I FUNDIT:

Dialogu Kosovë-Serbi

5365 Artikuj

Lajçak: Takimi i fundit me Kurtin dhe Vuçiqin në Bruksel ishte sfidues si kurrë më parë

Lajçak: Takimi i fundit me Kurtin dhe Vuçiqin në Bruksel ishte sfidues si kurrë më parë

Politikë
​Osmani takon Hovenierin: Dialogu i barabartë me Serbinë vetëm pas heqjes së sanksioneve të BE-së

​Osmani takon Hovenierin: Dialogu i barabartë me Serbinë vetëm pas heqjes së sanksioneve të BE-së

Kosovë
​Konjufca: Të gjitha instancat shtetërore duhet t’i përmbahen kushteve të Kurtit në dialog

​Konjufca: Të gjitha instancat shtetërore duhet t’i përmbahen kushteve të Kurtit në dialog

Kosovë
‘Zbatim urgjent’ të marrëveshjes, të martën takimi i kryenegociatorëve në Bruksel

‘Zbatim urgjent’ të marrëveshjes, të martën takimi i kryenegociatorëve në Bruksel

Kosovë
Konjufca: Kemi informacione të sakta se në Serbi po bëhen ushtrime për sulm të ri

Konjufca: Kemi informacione të sakta se në Serbi po bëhen ushtrime për sulm të ri

Kosovë
Kosova dhe Serbia ende larg njëra-tjetrës në dialog, Borrell njofton për takimin e radhës në Bruksel

Kosova dhe Serbia ende larg njëra-tjetrës në dialog, Borrell njofton për takimin e radhës në Bruksel

Kosovë
Borell para largimit nga posti: Detyrimet Kosovë-Serbi nuk do të zhduken

Borell para largimit nga posti: Detyrimet Kosovë-Serbi nuk do të zhduken

Kosovë
Serwer: Nevojitet riformatimi i dialogut, Lajçak ka dështuar

Serwer: Nevojitet riformatimi i dialogut, Lajçak ka dështuar

Kosovë
Lajçak: Marrëveshja e Ohrit është ligjërisht e obligueshme

Lajçak: Marrëveshja e Ohrit është ligjërisht e obligueshme

Kosovë
Lajçak dhe Plenkoviq flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Lajçak dhe Plenkoviq flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Biserko: Vuçiqi s’do ta zbatojë Marrëveshjen e Brukselit, po e pret Trumpin

Biserko: Vuçiqi s’do ta zbatojë Marrëveshjen e Brukselit, po e pret Trumpin

Kosovë
Ambasadori amerikan në Beograd: Dialogu Kosovë-Serbi aktualisht është në një situatë të vështirë

Ambasadori amerikan në Beograd: Dialogu Kosovë-Serbi aktualisht është në një situatë të vështirë

Kosovë
Për kushtet e Kurtit në Bruksel, Haziri: Kosova i ka vendosur kushte vetës

Për kushtet e Kurtit në Bruksel, Haziri: Kosova i ka vendosur kushte vetës

Politikë
Kurti pas takimit në Bruksel: Përderisa Radoiçiqi dhe grupi i tij ndodhen në liri, nuk ka mirëbesim në dialog

Kurti pas takimit në Bruksel: Përderisa Radoiçiqi dhe grupi i tij ndodhen në liri, nuk ka mirëbesim në dialog

Kosovë
Kupchan: Kurti duhet të bisedojë, nuk ka zgjidhje me ultimatume

Kupchan: Kurti duhet të bisedojë, nuk ka zgjidhje me ultimatume

Kosovë
Moszbatimi i marrëveshjeve, O’Brien: Mundësi e humbur nga palët

Moszbatimi i marrëveshjeve, O’Brien: Mundësi e humbur nga palët

Kosovë
Pse nuk u takua me Vuçiqin dhe a kanë vdekur marrëveshjet e Brukselit dhe Ohrit? – krejt çka tha Kurti pas takimit në Bruksel

Pse nuk u takua me Vuçiqin dhe a kanë vdekur marrëveshjet e Brukselit dhe Ohrit? – krejt çka tha Kurti pas takimit në Bruksel

Kosovë
Refuzimi i takimit me Vuçiqin, Ymeri: Dy kushtet e Kurtit janë të kota, ai për Radoiçiqin më substancial

Refuzimi i takimit me Vuçiqin, Ymeri: Dy kushtet e Kurtit janë të kota, ai për Radoiçiqin më substancial

Kosovë
Kurti: Kërkova zbatimin e Marrëveshjes bazike, tërheqjen e letrës, dorëzimin e Radoiçiqit

Kurti: Kërkova zbatimin e Marrëveshjes bazike, tërheqjen e letrës, dorëzimin e Radoiçiqit

Kosovë
Pa takim trepalësh në Bruksel, Borrell: Kurti paraqiti tri kushte

Pa takim trepalësh në Bruksel, Borrell: Kurti paraqiti tri kushte

Kosovë
Vuçiq: Nuk jam takuar me Kurtin

Vuçiq: Nuk jam takuar me Kurtin

Politikë
Biserko: BE-ja ishte më përkrahëse ndaj Serbisë, ndërsa Kosovën e sanksionoi

Biserko: BE-ja ishte më përkrahëse ndaj Serbisë, ndërsa Kosovën e sanksionoi

Kosovë
Para takimit trepalësh, edhe një rund bisedimesh dypalëshe në Bruksel

Para takimit trepalësh, edhe një rund bisedimesh dypalëshe në Bruksel

Kosovë
Nisin takimet bilaterale në Bruksel, Borrell e Lajçak takuan Kurtin

Nisin takimet bilaterale në Bruksel, Borrell e Lajçak takuan Kurtin

Kosovë


mob5