LAJMI I FUNDIT:

Depresioni

342 Artikuj

“Doja të shihja vetëm gjëra që lidhen me vdekjen, nuk është për të çmendurit”, historitë e disa yjeve botërore që kanë vuajtur nga depresioni

“Doja të shihja vetëm gjëra që lidhen me vdekjen, nuk është për të çmendurit”, historitë e disa yjeve botërore që kanë vuajtur nga depresioni

Ndërkombëtare
“Doja të hiqja dorë”, Richarlison ndan luftën e tij me depresionin dhe mendimet e errëta për vdekjen

“Doja të hiqja dorë”, Richarlison ndan luftën e tij me depresionin dhe mendimet e errëta për vdekjen

Ndërkombëtare
Gisele Bündchen tregon se si tejkaloi ankthin dhe depresionin

Gisele Bündchen tregon se si tejkaloi ankthin dhe depresionin

Psikoprofil
“Do të jem këtu për Osvaldon”, De Rossi i gatshëm ta ndihmoj ‘vëllain’ e tij pas luftës me depresionin

“Do të jem këtu për Osvaldon”, De Rossi i gatshëm ta ndihmoj ‘vëllain’ e tij pas luftës me depresionin

Ndërkombëtare
Aromat mund të ndezin kujtime të lumtura për pacientët me depresion, thotë studimi i fundit

Aromat mund të ndezin kujtime të lumtura për pacientët me depresion, thotë studimi i fundit

Shëndetësi Lajme
Nuk flini me qenin? Ja përse mbase për këtë gjë do të duhej të mendoheni

Nuk flini me qenin? Ja përse mbase për këtë gjë do të duhej të mendoheni

Kërshëri
Depresioni mund të shihet në sy: Ja si shpjegojnë ekspertët se plogështia mund të shihet menjëherë te njerëzit!

Depresioni mund të shihet në sy: Ja si shpjegojnë ekspertët se plogështia mund të shihet menjëherë te njerëzit!

Shëndetësi Lajme
Shkenca zbulon një lidhje mes depresionit dhe temperaturës së lartë të trupit

Shkenca zbulon një lidhje mes depresionit dhe temperaturës së lartë të trupit

Shëndetësi Lajme
Frymëmarrja, një alternativë për trajtimin e depresionit

Frymëmarrja, një alternativë për trajtimin e depresionit

Psikologji
A e dini çfarë është ‘buzëqeshja depresive’?

A e dini çfarë është ‘buzëqeshja depresive’?

Psikologji
Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Psikologji
Si trajtohet depresioni në shtatzëni?

Si trajtohet depresioni në shtatzëni?

Shtatzëna
Koha më e mirë për t’i marrë barnat kundër depresionit

Koha më e mirë për t’i marrë barnat kundër depresionit

Këshilla mjekësore
Vendet e botës me numrin më të madh të popullsisë në depresion, ku pozicionohen shqiptarët

Vendet e botës me numrin më të madh të popullsisë në depresion, ku pozicionohen shqiptarët

Shqipëri
Shtatë arsye pse zgjoheni në mëngjes me dhimbje koke

Shtatë arsye pse zgjoheni në mëngjes me dhimbje koke

Këshilla mjekësore
Mbani lule jaseminin në dhomë: E largon ankthin, depresionin dhe sulmet e panikut

Mbani lule jaseminin në dhomë: E largon ankthin, depresionin dhe sulmet e panikut

Lule
Nga lodhja te depresioni: Shenjat që tregojnë se ju mungon vitamina D

Nga lodhja te depresioni: Shenjat që tregojnë se ju mungon vitamina D

Shëndetësi Lajme
Si të qëndroni pozitivë kur netët zgjasin më shumë

Si të qëndroni pozitivë kur netët zgjasin më shumë

Këshilla Lifestyle
Mbipesha në fëmijëri dhe zhvillimi i mëvonshëm i depresionit

Mbipesha në fëmijëri dhe zhvillimi i mëvonshëm i depresionit

Fëmija juaj
A e dini çfarë është çrregullimi afektiv sezonal dhe si ta dalloni atë

A e dini çfarë është çrregullimi afektiv sezonal dhe si ta dalloni atë

Shëndetësi Lajme
Tetë simptoma jo të rëndomta që tregojnë se keni një çrregullim të gjëndrës tiroide

Tetë simptoma jo të rëndomta që tregojnë se keni një çrregullim të gjëndrës tiroide

Këshilla mjekësore
Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Përgjigjja është me sy hapur

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Përgjigjja është me sy hapur

Lifestyle
Shtatë shenja të depresionit që sipas mjekëve shumëkush i injoron

Shtatë shenja të depresionit që sipas mjekëve shumëkush i injoron

Psikologji
Ka nisur sezoni i sëmundjes që prek miliona njerëz

Ka nisur sezoni i sëmundjes që prek miliona njerëz

Këshilla mjekësore