LAJMI I FUNDIT:

CNN

150 Artikuj

CNN futet në rrjetin e tuneleve në Gaza, aty ku Hamasi mbante pengjet – një labirint i errët korridoresh nëntokësore plot baltë

CNN futet në rrjetin e tuneleve në Gaza, aty ku Hamasi mbante pengjet – një labirint i errët korridoresh nëntokësore plot baltë

Azia
CNN publikon video ku një militant i Hamasit i prenë në qafë pengjet e vdekura izraelite

CNN publikon video ku një militant i Hamasit i prenë në qafë pengjet e vdekura izraelite

Azia
Ku të shkoni gjatë vitit 2024? CNN vjen me një listë interesante, përmendet edhe Kosova

Ku të shkoni gjatë vitit 2024? CNN vjen me një listë interesante, përmendet edhe Kosova

Kosovë
​CNN e rëndit Shqipërinë në 10 vendet kryesore për t’u vizituar gjatë këtij viti

​CNN e rëndit Shqipërinë në 10 vendet kryesore për t’u vizituar gjatë këtij viti

Shqipëri
Reuters, AP, CNN dhe New York Times hedhin poshtë akuzat se kishin njohuri paraprake për sulmin e Hamasit

Reuters, AP, CNN dhe New York Times hedhin poshtë akuzat se kishin njohuri paraprake për sulmin e Hamasit

Nga Bota
A ka rëndësi për botën, jeta e palestinezëve?

A ka rëndësi për botën, jeta e palestinezëve?

Hani Almadhoun
Izraeli akuzon gazetarët e Reuters, CNN, AP dhe New York Times – se gjatë 7 tetorit “bashkëpunuan” me Hamasin

Izraeli akuzon gazetarët e Reuters, CNN, AP dhe New York Times – se gjatë 7 tetorit “bashkëpunuan” me Hamasin

Azia
Izraeli publikon videon e CNN të një kufome në Gazë: Kujtesë, të vdekurit nuk e lëvizin kokën

Izraeli publikon videon e CNN të një kufome në Gazë: Kujtesë, të vdekurit nuk e lëvizin kokën

Azia
Gazetarja e CNN-it sulmohet gjatë raportimit në Bregun Perëndimor: Ju mbështesni gjenocidin

Gazetarja e CNN-it sulmohet gjatë raportimit në Bregun Perëndimor: Ju mbështesni gjenocidin

Azia
Lufta Izrael-Hamas zbulon sesi rrjetet sociale “ua shesin” iluzionin e realitetit

Lufta Izrael-Hamas zbulon sesi rrjetet sociale “ua shesin” iluzionin e realitetit

Lajme Teknologji
Korrespondentja e CNN-it shtrihet për tokë kur dëgjon lansimin e një sërë raketash në kufirin Izrael-Gaza

Korrespondentja e CNN-it shtrihet për tokë kur dëgjon lansimin e një sërë raketash në kufirin Izrael-Gaza

Azia
“Do të publikojmë dëshmi të reja se Vuçiqi qëndron prapa sulmit në veri”, “Radoiçiqi të dorëzohet te autoritetet e Kosovës” – deklaratat e presidentes për CNN

“Do të publikojmë dëshmi të reja se Vuçiqi qëndron prapa sulmit në veri”, “Radoiçiqi të dorëzohet te autoritetet e Kosovës” – deklaratat e presidentes për CNN

Kosovë
Osmani: Serbia duhet të sanksionohet për veprimet e saj, Radoiçiq të dorëzohet te autoritetet e Kosovës

Osmani: Serbia duhet të sanksionohet për veprimet e saj, Radoiçiq të dorëzohet te autoritetet e Kosovës

Kosovë
Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Kosovë
Qasja e Perëndimit ndaj Vuçiqit rrezikon të destabilizojë rajonin

Qasja e Perëndimit ndaj Vuçiqit rrezikon të destabilizojë rajonin

Opinione
Amanpour: Agresioni në Bosnje e Hercegovinë ka qenë lufta e parë në Evropë pas Luftës së Dytë Botërore – jo kjo në Ukrainë

Amanpour: Agresioni në Bosnje e Hercegovinë ka qenë lufta e parë në Evropë pas Luftës së Dytë Botërore – jo kjo në Ukrainë

Bosnja
Miti për Kinën si superfuqi e ardhshme

Miti për Kinën si superfuqi e ardhshme

Opinione
Në kohët e vështira, Rusia kthehet te shokët e Luftës së Ftohtë

Në kohët e vështira, Rusia kthehet te shokët e Luftës së Ftohtë

Jeremi Suri
Mirë se erdhët në botën e çuditshme të Rusisë së Putinit

Mirë se erdhët në botën e çuditshme të Rusisë së Putinit

Daniel Treisman
“1000 vjet në dy minuta, historia mes Kosovës dhe Serbisë” – shikohet rreth dy milionë herë në Twitter, reagon gazetarja e CNN

“1000 vjet në dy minuta, historia mes Kosovës dhe Serbisë” – shikohet rreth dy milionë herë në Twitter, reagon gazetarja e CNN

Politikë
“1000 vjet në dy minuta” – gazetarja e CNN-it shpjegon historinë mes Kosovës dhe Serbisë

“1000 vjet në dy minuta” – gazetarja e CNN-it shpjegon historinë mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Lufta po shkon drejt pragut të Rusisë

Lufta po shkon drejt pragut të Rusisë

Opinione
“Perlë mesdhetare”, Rama: Gjigandi mediatik CNN rendit Shqipërinë mes 12 destinacioneve të verës

“Perlë mesdhetare”, Rama: Gjigandi mediatik CNN rendit Shqipërinë mes 12 destinacioneve të verës

Shqipëri
Misteri mbi kështjellën e Putinit dhe një gjë e sigurt

Misteri mbi kështjellën e Putinit dhe një gjë e sigurt

Opinione