LAJMI I FUNDIT:

Charlton

16 Artikuj

Stadiumi i klubit që dikur luante në Ligën Premier dhe zinte 75 mijë tifozë – vështirë se mund të njihet sot

Stadiumi i klubit që dikur luante në Ligën Premier dhe zinte 75 mijë tifozë – vështirë se mund të njihet sot

Premier League
Antony shënoi një supergol nga distanca në fitoren e Man Utd kundër Charlton

Antony shënoi një supergol nga distanca në fitoren e Man Utd kundër Charlton

Ndërkombëtare
Man Utd fiton ndaj Charlton, kalon në gjysmëfinale

Man Utd fiton ndaj Charlton, kalon në gjysmëfinale

Premier League
Unitedi kërkon gjysmëfinalen e EFL Cup në sfidën ndaj Charltonit – formacionet zyrtare

Unitedi kërkon gjysmëfinalen e EFL Cup në sfidën ndaj Charltonit – formacionet zyrtare

Ndërkombëtare
Sam Bartram, portieri që mbeti i vetëm në mjegull: Loja u ndërpre dhe ai nuk e mori vesh për 15 minuta

Sam Bartram, portieri që mbeti i vetëm në mjegull: Loja u ndërpre dhe ai nuk e mori vesh për 15 minuta

Shkumbin Pireva
Një futbollist me emrin Tupac Shakur bëri debutimin e tij për klubin e njohur anglez Charlton

Një futbollist me emrin Tupac Shakur bëri debutimin e tij për klubin e njohur anglez Charlton

Ndërkombëtare
Shënon golin e parë dhe ishte heroi – Milot Rashica kualifikon Norwichin tutje në FA Cup

Shënon golin e parë dhe ishte heroi – Milot Rashica kualifikon Norwichin tutje në FA Cup

Premier League
‘Fenomeni’ Ronaldo tregon se iu ofrua mundësia për të blerë dy klube angleze, zbulon edhe arsyen e dështimit

‘Fenomeni’ Ronaldo tregon se iu ofrua mundësia për të blerë dy klube angleze, zbulon edhe arsyen e dështimit

Premier League
Talenti i Chelseat, Maatsen huazohet te Charltoni

Talenti i Chelseat, Maatsen huazohet te Charltoni

Premier League
Gjithçka që ndodhi në ndeshjen e parë miqësore në Angli pas lejimit të futbollit – Arsenali në top formë, shkatërron Charltonin

Gjithçka që ndodhi në ndeshjen e parë miqësore në Angli pas lejimit të futbollit – Arsenali në top formë, shkatërron Charltonin

Premier League
Atdhe Nuhiu shfrytëzon rastin si titullar, shënon në fitoren ndaj Charltonit

Atdhe Nuhiu shfrytëzon rastin si titullar, shënon në fitoren ndaj Charltonit

Ligat tjera
Sulmuesi i Charltonit shënon penalltinë më të ‘qetë’ ndonjëherë në futboll, Lyle Taylor godet ‘pa ndjenja’ në minutën e fundit

Sulmuesi i Charltonit shënon penalltinë më të ‘qetë’ ndonjëherë në futboll, Lyle Taylor godet ‘pa ndjenja’ në minutën e fundit

Ligat tjera
Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Ndërkombëtare
Ndodh edhe kjo në Angli, derrat pushtojnë fushën (Foto/Video)

Ndodh edhe kjo në Angli, derrat pushtojnë fushën (Foto/Video)

Romak Zeqiri
Kamerat e fshehta zbulojnë gjëra interesante që gjyqtarët bëjnë në mes të dy pjesëve (Video)

Kamerat e fshehta zbulojnë gjëra interesante që gjyqtarët bëjnë në mes të dy pjesëve (Video)

Futboll
Ish-futbollisti anglez, i armatosur vidhte bastoret për të paguar borxhet – dënohet me 15 vjet burg (Foto)

Ish-futbollisti anglez, i armatosur vidhte bastoret për të paguar borxhet – dënohet me 15 vjet burg (Foto)

Imran Amiti