Man Utd fiton ndaj Charlton, kalon në gjysmëfinale

Manchester United ka shënuar fitore ndaj Charlton me rezultat 3-0 për të kaluar në gjysmëfinale të EFL Cup.

Ndeshja nisi shumë mirë për vendasit, që shënuan që në rastin e parë.

Zhvillohej minuta e 21-të e ndeshjes, kur Antony me një gjuajte të bukur arriti të shënonte për 1-0.

Në pjesën e parë rast të mirë kishte edhe Fred që tentoi, por që nuk ishte i saktë.

Më të filluar fraksioni i dytë United gjeti edhe golin e dytë me Anthony Elangan, por që u anulua për pozitë jashtë loje.

Pas tij raste të mira kishin edhe Alejandro Garnacho dhe Christan Erikssen, por që nuk arritën të shënonin.

Krejt në fund të ndeshjes, tashmë i zakonshmi Marcus Rashford shënoi për 2-0.

Por kjo nuk ishte e fundit për Rashford, i cili shënoi edhe njëherë për 3-0.

Me këtë fitore Djajtë e Kuq kalojnë në gjysmëfinale, ku me short do ta mësojnë kundërshtarin. /Telegrafi/

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës