LAJMI I FUNDIT:

Charles Michel

137 Artikuj

BE-ja, NATO dhe Britania thonë se Rusia është përgjegjëse për vdekjen e Navalnyt

BE-ja, NATO dhe Britania thonë se Rusia është përgjegjëse për vdekjen e Navalnyt

Evropa
Xhaferi-Michel: Maqedonia e Veriut duhet të shfrytëzojë mundësinë për anëtarësim në BE

Xhaferi-Michel: Maqedonia e Veriut duhet të shfrytëzojë mundësinë për anëtarësim në BE

Politikë
Rama në Bruksel, takon Michel dhe Von der Leyen

Rama në Bruksel, takon Michel dhe Von der Leyen

Shqipëri
Xhaferi vizitën e parë zyrtare në Bruksel, do të takohet me Charles Michel dhe Ursula von der Leyen

Xhaferi vizitën e parë zyrtare në Bruksel, do të takohet me Charles Michel dhe Ursula von der Leyen

Politikë
Orban ia shuan ëndrrën Michelit – pse kreu i Këshillit Europian hoqi dorë nga zgjedhjet e Parlamentit Europian

Orban ia shuan ëndrrën Michelit – pse kreu i Këshillit Europian hoqi dorë nga zgjedhjet e Parlamentit Europian

Evropa
Charles Michel mund të largohet para kohe nga pozicioni i tij aktual, kandidon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian – Orban zëvendësuesi i mundshëm

Charles Michel mund të largohet para kohe nga pozicioni i tij aktual, kandidon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian – Orban zëvendësuesi i mundshëm

Evropa
Greqia kërcënon Shqipërinë, Michel: Urojmë që të gjejmë zgjidhje për vështirësitë e hasura

Greqia kërcënon Shqipërinë, Michel: Urojmë që të gjejmë zgjidhje për vështirësitë e hasura

Shqipëri
Samiti BE-Ballkani Perëndimor, Rama krah Sanchez dhe Michel në Bruksel

Samiti BE-Ballkani Perëndimor, Rama krah Sanchez dhe Michel në Bruksel

Shqipëri
Olaf Scholz kundër bllokadës së Greqisë ndaj Shqipërisë

Olaf Scholz kundër bllokadës së Greqisë ndaj Shqipërisë

Shqipëri
BE-ja i vazhdon sot diskutimet për Kosovën dhe Serbinë

BE-ja i vazhdon sot diskutimet për Kosovën dhe Serbinë

Kosovë
Kurti pranoi draftin evropian për Asociacionin, Vuçiq tha se Serbia nuk mund të pranojë pavarësinë e Kosovës, e deklarata e Borrellit – krejt çka u tha nga takimi në Bruksel

Kurti pranoi draftin evropian për Asociacionin, Vuçiq tha se Serbia nuk mund të pranojë pavarësinë e Kosovës, e deklarata e Borrellit – krejt çka u tha nga takimi në Bruksel

Kosovë
Dalin pamjet nga takimi i liderëve të BE-së me Kurtin e Vuçiqin

Dalin pamjet nga takimi i liderëve të BE-së me Kurtin e Vuçiqin

Kosovë
Presidenti i KE-së, Michel: Situata mes Kosovës e Serbisë është problem për rajonin dhe Evropën

Presidenti i KE-së, Michel: Situata mes Kosovës e Serbisë është problem për rajonin dhe Evropën

Kosovë
Geer për Maqedoninë e Veriut: Ju duam në BE, kjo është mundësia juaj

Geer për Maqedoninë e Veriut: Ju duam në BE, kjo është mundësia juaj

Maqedonia e Veriut
Rohde rrit edhe më tej shpresat: Ka konsensus që BE duhet të zgjerohet

Rohde rrit edhe më tej shpresat: Ka konsensus që BE duhet të zgjerohet

Kosovë
Zgjerimi 2030, a mund ta kap Kosova trenin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian?

Zgjerimi 2030, a mund ta kap Kosova trenin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian?

Kosovë
Analisti Jakshiq: Një Serbi nën drejtimin e Aleksandar Vuçiqit nuk e meriton të jetë pjesë e BE-së

Analisti Jakshiq: Një Serbi nën drejtimin e Aleksandar Vuçiqit nuk e meriton të jetë pjesë e BE-së

Serbia
Fajon: Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet ta shfrytëzojnë momentumin politik për zgjerim të BE-së

Fajon: Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet ta shfrytëzojnë momentumin politik për zgjerim të BE-së

Kosovë
Mariçiq: Të kapim trenin për në BE, Michel dha një afat kohor për zgjerimin

Mariçiq: Të kapim trenin për në BE, Michel dha një afat kohor për zgjerimin

Politikë
Zgjerimi i BE-së po “fërshëllen” sërish, kthehen shpresat për Ballkanin

Zgjerimi i BE-së po “fërshëllen” sërish, kthehen shpresat për Ballkanin

Kosovë
Propozohet që BE-ja dhe shtetet kandidate të jenë gati për zgjerim deri më 2030

Propozohet që BE-ja dhe shtetet kandidate të jenë gati për zgjerim deri më 2030

Politikë
Kovaçevski – Michel: Maqedonia e Veriut i përket BE-së, duhet të shfrytëzohet kjo mundësi për të vazhduar rrugën drejt Evropës

Kovaçevski – Michel: Maqedonia e Veriut i përket BE-së, duhet të shfrytëzohet kjo mundësi për të vazhduar rrugën drejt Evropës

Politikë
BE-ja po përgatit një paketë financiare prej 50 miliardë euro për Ukrainën

BE-ja po përgatit një paketë financiare prej 50 miliardë euro për Ukrainën

Evropa
Kurti flet për vizitën në Greqi: Pata takime me liderë përtej Ballkanit Perëndimor

Kurti flet për vizitën në Greqi: Pata takime me liderë përtej Ballkanit Perëndimor

Kosovë