LAJMI I FUNDIT:

Bursa

105 Artikuj

Horizon School do të ndajë 10 bursa të shkollimit për nxënësit e klasave 6-12

Horizon School do të ndajë 10 bursa të shkollimit për nxënësit e klasave 6-12

Horizon School
EmpowerHer! Nis fushata për fuqizimin e vajzave në edukimin STEM në Kosovë

EmpowerHer! Nis fushata për fuqizimin e vajzave në edukimin STEM në Kosovë

Arsim
Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll – një tjetër dridhje toke u regjistrua tre minuta më vonë

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll – një tjetër dridhje toke u regjistrua tre minuta më vonë

Turqia
Bëje ëndrrën tënde realitet – apliko për bursën nga  Fondacioni i Bursave për Studentë AMIK

Bëje ëndrrën tënde realitet – apliko për bursën nga Fondacioni i Bursave për Studentë AMIK

AMIK
25 bursa ekstra për Bachelor, Master dhe MBA Ekzekutive për studentët nga Kosova nga CITY College – kampusi i Evropës i Universitetit të Yorkut

25 bursa ekstra për Bachelor, Master dhe MBA Ekzekutive për studentët nga Kosova nga CITY College – kampusi i Evropës i Universitetit të Yorkut

CITY College
Ky është shansi juaj për të fituar bursë nga Fondacioni i Bursave për Studentë AMIK

Ky është shansi juaj për të fituar bursë nga Fondacioni i Bursave për Studentë AMIK

AMIK
Ky është shansi juaj për të fituar bursë nga Fondacioni i Bursave për Studentë AMIK

Ky është shansi juaj për të fituar bursë nga Fondacioni i Bursave për Studentë AMIK

AMIK
Stabilizohet tregu i valutave, investitorët presin takimin e Bankës së Anglisë

Stabilizohet tregu i valutave, investitorët presin takimin e Bankës së Anglisë

Botë
Shqipëria miraton strategjinë për zhvillimin e tregjeve të kapitalit, parashikohet listimi në Bursë i kompanive me kapital shtetëror

Shqipëria miraton strategjinë për zhvillimin e tregjeve të kapitalit, parashikohet listimi në Bursë i kompanive me kapital shtetëror

Shqipëri
RMV: Me bursa dhe punë të garantuar joshen të rinjtë që të zgjedhin arsim profesional

RMV: Me bursa dhe punë të garantuar joshen të rinjtë që të zgjedhin arsim profesional

Maqedonia e Veriut
Kërkesa për kartëmonedha në botë në nivelin më të ulët në 20 vjet

Kërkesa për kartëmonedha në botë në nivelin më të ulët në 20 vjet

Botë
BE-ja dhe Qeveria ndajnë 45 bursa të reja për studime master në Evropë për të rinjtë nga Kosova

BE-ja dhe Qeveria ndajnë 45 bursa të reja për studime master në Evropë për të rinjtë nga Kosova

Arsim
RMV: Edhe dy javë afat për dorëzimin e dokumentacionit për përfitim të bursës

RMV: Edhe dy javë afat për dorëzimin e dokumentacionit për përfitim të bursës

Maqedonia e Veriut
“Disqe sikur në filmat për Alienët” – re e pazakontë shfaqet në Turqi

“Disqe sikur në filmat për Alienët” – re e pazakontë shfaqet në Turqi

Turqia
Rizvanolli paraqet Strategjinë për Energjinë 2022-2031: Bursa e përbashkët Kosovë-Shqipëri gjatë 2023-së

Rizvanolli paraqet Strategjinë për Energjinë 2022-2031: Bursa e përbashkët Kosovë-Shqipëri gjatë 2023-së

Energjetika
Mashtrime për investime në bursa, arrestohen gjashtë persona në Tiranën

Mashtrime për investime në bursa, arrestohen gjashtë persona në Tiranën

Shqipëri
FTX u detyrohet kreditorëve mbi 3 miliardë dollarë borxhe

FTX u detyrohet kreditorëve mbi 3 miliardë dollarë borxhe

Botë
Elon Musk shet aksione të Teslas me vlerë prej 4 miliardë dollarësh

Elon Musk shet aksione të Teslas me vlerë prej 4 miliardë dollarësh

Botë
Anulimi i vendimit për uljen e taksës me 45 për qind për qytetarët me të ardhura të larta rrit vlerën e paundit

Anulimi i vendimit për uljen e taksës me 45 për qind për qytetarët me të ardhura të larta rrit vlerën e paundit

Botë
Paysera Kosova: Nga digjitalizimi i pagesave kosovarët kursyen 448,425 euro

Paysera Kosova: Nga digjitalizimi i pagesave kosovarët kursyen 448,425 euro

Financa
​Euro arrin nivelin më të ulët kundrejt dollarit në pesë javët e fundit

​Euro arrin nivelin më të ulët kundrejt dollarit në pesë javët e fundit

Financa
Mashtronin të huajt për të investuar në bursë, arrestohet administratori i Call Center-it në Tiranë

Mashtronin të huajt për të investuar në bursë, arrestohet administratori i Call Center-it në Tiranë

Shqipëri
Bie çmimi i grurit në tregjet botërore

Bie çmimi i grurit në tregjet botërore

Botë
Banka Qendrore Evropiane ka blerë mbi 17 miliardë euro obligacione nga Italia, Greqia, Spanja e Portugalia

Banka Qendrore Evropiane ka blerë mbi 17 miliardë euro obligacione nga Italia, Greqia, Spanja e Portugalia

Botë