LAJMI I FUNDIT:
Bukayo Saka

Bukayo Saka

160 Artikuj

Bacary Sagna zgjedh lojtarin më të mirë të Arsenalit, nuk është Saka dhe as Odegaard

Bacary Sagna zgjedh lojtarin më të mirë të Arsenalit, nuk është Saka dhe as Odegaard

Premier League
Owen zgjedh formacionin titullar të Anglisë për Euro 2024, habit të gjithë duke lënë jashtë yllin e madh

Owen zgjedh formacionin titullar të Anglisë për Euro 2024, habit të gjithë duke lënë jashtë yllin e madh

Përfaqësueset
Mbappe, Vinicius Jr, Bellingham: Renditja e fundit e favoritëve për Topin e Artë

Mbappe, Vinicius Jr, Bellingham: Renditja e fundit e favoritëve për Topin e Artë

Ndërkombëtare
“Nuk kam parë kurrë një lojtar si ky”, Havertz bën një pretendim të madh për yllin e Arsenalit

“Nuk kam parë kurrë një lojtar si ky”, Havertz bën një pretendim të madh për yllin e Arsenalit

Premier League
Arsenali mposht Bournemouthin, vazhdon fuqishëm ndjekjen e titullit

Arsenali mposht Bournemouthin, vazhdon fuqishëm ndjekjen e titullit

Premier League
Saka shpëton mrekullisht pas ndërhyrjes horror të Christie, gjyqtari befason duke mos e ndëshkuar lojtarin

Saka shpëton mrekullisht pas ndërhyrjes horror të Christie, gjyqtari befason duke mos e ndëshkuar lojtarin

Premier League
Gabriel Jesus shpërfill Bukayo Sakan kur zgjedh lojtarin e Arsenalit që mund të bëhet ‘më i miri në botë’

Gabriel Jesus shpërfill Bukayo Sakan kur zgjedh lojtarin e Arsenalit që mund të bëhet ‘më i miri në botë’

Premier League
Përditësohen vlerat e futbollistëve, zbulohet formacioni më i vlefshëm në botë

Përditësohen vlerat e futbollistëve, zbulohet formacioni më i vlefshëm në botë

Ndërkombëtare
Arteta flet për rastin diskutabil të Sakas dhe barazimin me Bayernin

Arteta flet për rastin diskutabil të Sakas dhe barazimin me Bayernin

Liga e Kampionëve
Bukayo Saka ndëshkon Bayernin qysh në start të ndeshjes

Bukayo Saka ndëshkon Bayernin qysh në start të ndeshjes

Liga e Kampionëve
Arsenali fiton në udhëtim ndaj Brightonit dhe rimerr kreun e tabelës

Arsenali fiton në udhëtim ndaj Brightonit dhe rimerr kreun e tabelës

Premier League
Renditja e re e dhjetë fituesve të mundshëm të Topit të Artë 2024 – Bellingham parakalon Mbappen

Renditja e re e dhjetë fituesve të mundshëm të Topit të Artë 2024 – Bellingham parakalon Mbappen

Ndërkombëtare
Vetëm dy yje të La Ligës janë në mesin e 10 lojtarëve më të vlefshëm në futboll

Vetëm dy yje të La Ligës janë në mesin e 10 lojtarëve më të vlefshëm në futboll

Ndërkombëtare
Bukayo Saka mposht rekordin mahnitës të Ryan Giggs që do të befasojë tifozët e Man Utd dhe Arsenal

Bukayo Saka mposht rekordin mahnitës të Ryan Giggs që do të befasojë tifozët e Man Utd dhe Arsenal

Premier League
Ish-legjenda e Arsenalit paralajmëron pensionimin e Sakas nga futbolli

Ish-legjenda e Arsenalit paralajmëron pensionimin e Sakas nga futbolli

Premier League
Bukayo Saka është larguar nga kampi i Anglisë

Bukayo Saka është larguar nga kampi i Anglisë

Përfaqësueset
Saka këmbëngul se Arsenali mund të fitojë Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve

Saka këmbëngul se Arsenali mund të fitojë Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve

Ndërkombëtare
PSG është gati të paguajë 140 milionë euro për yllin e Arsenalit si zëvendësuesi i ëndrrave për Mbappen

PSG është gati të paguajë 140 milionë euro për yllin e Arsenalit si zëvendësuesi i ëndrrave për Mbappen

Ligue 1
Arsenali tregohet i pamëshirshëm ndaj Sheffieldit dhe merr një fitore tenistike

Arsenali tregohet i pamëshirshëm ndaj Sheffieldit dhe merr një fitore tenistike

Premier League
Bukayo Saka i bashkohet listës që ka vetëm shtatë legjenda, përfshirë Cristiano Ronaldon

Bukayo Saka i bashkohet listës që ka vetëm shtatë legjenda, përfshirë Cristiano Ronaldon

Premier League
Arsenali nuk e përjashton mundësinë e shitjes së Sakas, por vetëm nëse thyhet rekordi i klubit

Arsenali nuk e përjashton mundësinë e shitjes së Sakas, por vetëm nëse thyhet rekordi i klubit

Premier League
Lojtari më i shtrenjtë nga secila prej 16 skuadrave që janë aktualisht pjesë e Ligës së Kampionëve

Lojtari më i shtrenjtë nga secila prej 16 skuadrave që janë aktualisht pjesë e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Yjet e futbollit që nëse kishin zgjedhur vendin e origjinës, sot do të ishin në finalen e madhe Nigeri – Bregu i Fildishtë

Yjet e futbollit që nëse kishin zgjedhur vendin e origjinës, sot do të ishin në finalen e madhe Nigeri – Bregu i Fildishtë

Përfaqësueset
Lojtarët më të shpejtë të Ligës Premier deri më tani këtë sezon, nuk ka vend për tre ‘vetëtimat’

Lojtarët më të shpejtë të Ligës Premier deri më tani këtë sezon, nuk ka vend për tre ‘vetëtimat’

Premier League