LAJMI I FUNDIT:

Owen zgjedh formacionin titullar të Anglisë për Euro 2024, habit të gjithë duke lënë jashtë yllin e madh

Owen zgjedh formacionin titullar të Anglisë për Euro 2024, habit të gjithë duke lënë jashtë yllin e madh

Michael Owen ka lënë jashtë një nga lojtarët më të vlerësuar në Ligën Premier këtë sezon, pasi ai zgjodhi 11-tën e tij startuese të Anglisë për Euro 2024.

Ish-sulmuesi i Anglisë, i cili shënoi 40 gola në 89 paraqitje për Tre Luanët, iu dha detyra e pashmangshme për të zgjedhur një formacion titullar për turneun e kësaj vere.

Ashtu si shumë prej nesh që shikonin në shtëpi, Owen shkoi me Jordan Pickford në portë përpara se të zgjidhte Kyle Walker, Luke Shaw, Harry Maguire dhe John Stones në katërshen mbrojtëse.


Anglia publikon listën preliminare për Euro 2024 - Southgate fton 33 futbollistë, lë jashtë shumë 'senatorë'
Lexo po ashtu Anglia publikon listën preliminare për Euro 2024 - Southgate fton 33 futbollistë, lë jashtë shumë 'senatorë'

Declan Rice, një tjetër zgjedhje e njohur, gjithashtu u shfaq në mesfushë së bashku me Phil Foden dhe Jude Bellingham, por ishte linja e tij e sulmit që ngjalli më shumë debat në internet.

Sulmuesi anësor i Arsenalit, Bukayo Saka, i cili ishte njëri nga më të vlerësuarit e këtij sezoni është lënë jashtë nga Owen që ka vendosur Cole Palmer dhe Anthony Gordon para tij.

“Duhet të gjej një vend për Cole Palmer. Unë do ta vendos atë si krahun tim të djathtë dhe Anthony Gordon si krahun tim të majtë. Gjithashtu do të zgjidhja Harry Kane në qendër”, ka thënë fillimisht Owen.

“Natyrisht që ju mund të ndryshoni gjatë turneut. Ju mund të sillni Sakan në të djathtë, të vendosni Palmer ose Foden në të majtë. Por, unë duhet të gjej një vend për Palmer. Duhet të gjej një vend për Foden dhe unë me të vërtetë dua të luaj me atë në anën e majtë”.

“Kjo është lista ime e dëshirave. Ai ekip mund të ndryshojë, do të ndryshojë. Por unë mendoj se mund të ndryshojë vetëm me dy ose tre lojtarë. Por, personalisht mund ta imagjinoj vetëm hyrjen e Sakës. Njerëzit do të argumentojnë se Gordon nuk duhet të fillojë, por mua më pëlqen të kem ritëm atje”, përfundoi anglezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Ndërkombëtare
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori