LAJMI I FUNDIT:
Britania e Madhe

Britania e Madhe

3567 Artikuj

Britaniku pranoi se vodhi një tualet ari me vlerë gjashtë milionë dollarë nga pallati i shtëpisë së Winston Churchill

Britaniku pranoi se vodhi një tualet ari me vlerë gjashtë milionë dollarë nga pallati i shtëpisë së Winston Churchill

Fun Lajme
Drejtori i Doganave dhe ambasadori britanik bisedojnë për vazhdimin e bashkëpunimit

Drejtori i Doganave dhe ambasadori britanik bisedojnë për vazhdimin e bashkëpunimit

Ekonomi
Humbi veshin pas një goditjeje prej 4100 voltësh: Tani është yll në rrjetet sociale, bën shaka në mënyra të çuditshme me incidentin

Humbi veshin pas një goditjeje prej 4100 voltësh: Tani është yll në rrjetet sociale, bën shaka në mënyra të çuditshme me incidentin

Fun Lajme
Netanyahu pranon se kanë vrarë gabimisht shtatë shtetas të huaj, duke përfshirë tre britanikë e një amerikano-kanadez

Netanyahu pranon se kanë vrarë gabimisht shtatë shtetas të huaj, duke përfshirë tre britanikë e një amerikano-kanadez

Azia
Izraeli vret tre britanikë në Gaza, reagon ashpër kryeministri Rishi Sunak

Izraeli vret tre britanikë në Gaza, reagon ashpër kryeministri Rishi Sunak

Evropa
‘Shindleri i Britanisë’, burri që shpëtoi 669 fëmijë nga nazistët

‘Shindleri i Britanisë’, burri që shpëtoi 669 fëmijë nga nazistët

Evropa
Pse shërbimet sekrete ndajnë informacione mes tyre?

Pse shërbimet sekrete ndajnë informacione mes tyre?

Nga Bota
Ushtarët britanikë u lejohet të mbajnë mjekër, por pasi të plotësojnë disa kushte

Ushtarët britanikë u lejohet të mbajnë mjekër, por pasi të plotësojnë disa kushte

Evropa
Modelet e reja nga McLaren do të frymëzohen nga dizajni i Formula 1

Modelet e reja nga McLaren do të frymëzohen nga dizajni i Formula 1

Auto Lajme
Duke ecur në plazhin e Essexit, britanikja gjeti një dhëmb vigani 1.8 milion vjeç

Duke ecur në plazhin e Essexit, britanikja gjeti një dhëmb vigani 1.8 milion vjeç

Kuriozitete
Dodik kërkon dëbimin e ambasadorëve të SHBA-së, Britanisë dhe Gjermanisë nga Bosnja

Dodik kërkon dëbimin e ambasadorëve të SHBA-së, Britanisë dhe Gjermanisë nga Bosnja

Bosnja
Nxori thikën dhe sulmoi burrin e pafajshëm në tren – policia britanike në kërkim të dyshuarit

Nxori thikën dhe sulmoi burrin e pafajshëm në tren – policia britanike në kërkim të dyshuarit

Evropa
Julian Assange fiton një ‘pushim’ të përkohshëm nga ekstradimi në SHBA

Julian Assange fiton një ‘pushim’ të përkohshëm nga ekstradimi në SHBA

Evropa
Paralajmërohen britanikët për trafik të ngarkuar ndërsa planifikohen 14 milionë udhëtime për Pashkë

Paralajmërohen britanikët për trafik të ngarkuar ndërsa planifikohen 14 milionë udhëtime për Pashkë

Auto Lajme
Ambasadorja amerikane në Britani të Madhe paralajmëron: Rusia nuk do të ndalet nëse fiton luftën në Ukrainë

Ambasadorja amerikane në Britani të Madhe paralajmëron: Rusia nuk do të ndalet nëse fiton luftën në Ukrainë

Evropa
Ministri britanik thotë se Putini po mundohet ta justfikojë pushtimin e Ukrainës me sulmin në Moskë

Ministri britanik thotë se Putini po mundohet ta justfikojë pushtimin e Ukrainës me sulmin në Moskë

Evropa
Lotus njofton prodhimin e veturave sportive të cilat drejtohen vetë

Lotus njofton prodhimin e veturave sportive të cilat drejtohen vetë

Auto Lajme
Si po i zbulon Inteligjenca Artificiale kancerët e vegjël që nuk vërehen re nga mjekët

Si po i zbulon Inteligjenca Artificiale kancerët e vegjël që nuk vërehen re nga mjekët

Evropa
Rrethrrotullimi magjik: Duket kaotik, por shpëton jetë

Rrethrrotullimi magjik: Duket kaotik, por shpëton jetë

Auto Lajme
Britaniku falsifikoi testin e atësisë duke përdorur ADN-në e xhaxhait të tij – zbulohet arsyeja se pse e bëri ai këtë veprim

Britaniku falsifikoi testin e atësisë duke përdorur ADN-në e xhaxhait të tij – zbulohet arsyeja se pse e bëri ai këtë veprim

Evropa
Kjo grua i tronditi të gjithë, ajo u zgjua duke folur me një theks të huaj – çfarë thonë mjekët për këtë fenomen

Kjo grua i tronditi të gjithë, ajo u zgjua duke folur me një theks të huaj – çfarë thonë mjekët për këtë fenomen

Evropa
Nuk mund të përjashtohet mundësia e dërgimit të trupave britanike në Ukrainë, thotë ministri i mbrojtjes Wallace

Nuk mund të përjashtohet mundësia e dërgimit të trupave britanike në Ukrainë, thotë ministri i mbrojtjes Wallace

Evropa
Vetëm pse e donte astronominë, britanikja e lëshon hirin e burrit në hapësirë – i ndjeri kishte humbur jetën në një aksident trafiku

Vetëm pse e donte astronominë, britanikja e lëshon hirin e burrit në hapësirë – i ndjeri kishte humbur jetën në një aksident trafiku

Evropa
I ‘replikoi’ postimit të Sekretarit të Jashtëm britanik, ky veprim i kushtoi shtrenjtë – suspendohet zëdhënësi i qeverisë izraelite

I ‘replikoi’ postimit të Sekretarit të Jashtëm britanik, ky veprim i kushtoi shtrenjtë – suspendohet zëdhënësi i qeverisë izraelite

Evropa