LAJMI I FUNDIT:

Brazil

566 Artikuj

Kur grabitqari bëhet pre, anakonda shtyp zhapikun gjigant për vdekje në pyjet e Amazonës – mbështillet rreth trupit të tij

Kur grabitqari bëhet pre, anakonda shtyp zhapikun gjigant për vdekje në pyjet e Amazonës – mbështillet rreth trupit të tij

Amerika Latine
Avokati brazilian ekzekutohet brutalisht para zyrës së tij në Rio de Janeiro – kamerat e sigurisë filmuan momentin rrëqethës

Avokati brazilian ekzekutohet brutalisht para zyrës së tij në Rio de Janeiro – kamerat e sigurisë filmuan momentin rrëqethës

Amerika Latine
Krahasoi luftën në Gazë më Holokaustin, Izraeli shpall “non grata” presidentin brazilian

Krahasoi luftën në Gazë më Holokaustin, Izraeli shpall “non grata” presidentin brazilian

Azia
Deshi të jetë i pari që zbret në tokë, momenti kur dera e hekurt e tragetit ia zë këmbën brazilianit – mjekët detyrohen t’ia amputojnë për ta shpëtuar

Deshi të jetë i pari që zbret në tokë, momenti kur dera e hekurt e tragetit ia zë këmbën brazilianit – mjekët detyrohen t’ia amputojnë për ta shpëtuar

Amerika Latine
Virusi Dengue po përhapet në mënyrë të rrezikshme në Brazil, që nga fillimi i vitit janë infektuar pothuajse 365 mijë njerëz

Virusi Dengue po përhapet në mënyrë të rrezikshme në Brazil, që nga fillimi i vitit janë infektuar pothuajse 365 mijë njerëz

Amerika Latine
Pjesëtari i klanit mafioz serb “Skalar” vritet në Brazil para syve të gruas dhe të birit, qëllohet me tre plumba

Pjesëtari i klanit mafioz serb “Skalar” vritet në Brazil para syve të gruas dhe të birit, qëllohet me tre plumba

Serbia
Dy “alienë” u pikasën në majë të një kodre në Brazil – pamjet koxha reale dëshmojnë praninë e këtyre dy krijesave misterioze

Dy “alienë” u pikasën në majë të një kodre në Brazil – pamjet koxha reale dëshmojnë praninë e këtyre dy krijesave misterioze

Interesante
Në ëndërr iu shfaq se ku ishte groposur floriri, braziliani 71-vjeç hapi gropën 40 metërshe në kuzhinë – ra nga ajo dhe e pësoi me jetë

Në ëndërr iu shfaq se ku ishte groposur floriri, braziliani 71-vjeç hapi gropën 40 metërshe në kuzhinë – ra nga ajo dhe e pësoi me jetë

Amerika Latine
Aksident trafiku në Brazil, autobusi me plot pasagjerë përplaset me kamion – të paktën 25 të vdekur

Aksident trafiku në Brazil, autobusi me plot pasagjerë përplaset me kamion – të paktën 25 të vdekur

Amerika Latine
Vizitorët e një kopshti zoologjik në Brazil tmerrohen, jaguari ngjitet në mur dhe për pak sa nuk u afrohet

Vizitorët e një kopshti zoologjik në Brazil tmerrohen, jaguari ngjitet në mur dhe për pak sa nuk u afrohet

Interesante
Kalimtari i rastit filmon grabitjen e furgonit që transportonte para në Brazil, sulmuesit kapin rojet – për të marrë paratë hodhën në erë mjetin

Kalimtari i rastit filmon grabitjen e furgonit që transportonte para në Brazil, sulmuesit kapin rojet – për të marrë paratë hodhën në erë mjetin

Amerika Latine
Nga frika e shpërthimit të një lufte të mundshme, Brazili dërgon trupa në kufirin me Venezuelën

Nga frika e shpërthimit të një lufte të mundshme, Brazili dërgon trupa në kufirin me Venezuelën

Amerika Latine
Polici brazilian vret të dashurën në mes të rrugës, kamerat e sigurisë filmuan gjithçka – pas grindjes i shkrepi tre plumba mbi të

Polici brazilian vret të dashurën në mes të rrugës, kamerat e sigurisë filmuan gjithçka – pas grindjes i shkrepi tre plumba mbi të

Amerika Latine
Tragjedi në një dasmë në Brazil, fermeri humb jetën pasi i mbetet në fyt një copë mishi

Tragjedi në një dasmë në Brazil, fermeri humb jetën pasi i mbetet në fyt një copë mishi

Amerika Latine
Pasi i tha po propozimit për martesë, braziliania rrëshqet dhe rrëzohet para partnerit

Pasi i tha po propozimit për martesë, braziliania rrëshqet dhe rrëzohet para partnerit

Dështime
Pesë digat madhështore, kolosët e inxhinierisë së ujit

Pesë digat madhështore, kolosët e inxhinierisë së ujit

Kuriozitete
Filmoi të dashurin duke e qëlluar për vdekje me revole, braziliani tentoi të gënjejë policinë – e “tradhtoi” telefoni

Filmoi të dashurin duke e qëlluar për vdekje me revole, braziliani tentoi të gënjejë policinë – e “tradhtoi” telefoni

Amerika Latine
Shoferja braziliane e Uber, asiston gruan që solli në jetë foshnjën në veturën e saj – pamjet bëhen virale

Shoferja braziliane e Uber, asiston gruan që solli në jetë foshnjën në veturën e saj – pamjet bëhen virale

Interesante
Në Rio De Janeiro vritet kreu i grupit kriminal nga policia, pjesëtarët e tij hakmerren – djegin 35 autobusë e trena

Në Rio De Janeiro vritet kreu i grupit kriminal nga policia, pjesëtarët e tij hakmerren – djegin 35 autobusë e trena

Amerika Latine
Nxënësi brazilian u fut me revole në shkollë, filloi të shtie mbi nxënësit – e qëlloi me plumb në kokë një vajzë

Nxënësi brazilian u fut me revole në shkollë, filloi të shtie mbi nxënësit – e qëlloi me plumb në kokë një vajzë

Amerika Latine
Struktura që lidhte dy ndërtesat shumëkatëshe në Brazil shembet, punonjësit mbeten të varur në kabllot në 150 metra lartësi

Struktura që lidhte dy ndërtesat shumëkatëshe në Brazil shembet, punonjësit mbeten të varur në kabllot në 150 metra lartësi

Amerika Latine
Gjykimin për 400 kg kokainë të ardhur nga Brazil, urdhërarrest ndaj të akuzuarit që mungoi për të dytën herë në gjykatë

Gjykimin për 400 kg kokainë të ardhur nga Brazil, urdhërarrest ndaj të akuzuarit që mungoi për të dytën herë në gjykatë

Drejtësi
Familja e brazilianes së vrarë nga Hamasi kërkoi që të paktën 10 persona të marrin pjesë në varrimin e saj – u shfaqën mijëra izraelitë

Familja e brazilianes së vrarë nga Hamasi kërkoi që të paktën 10 persona të marrin pjesë në varrimin e saj – u shfaqën mijëra izraelitë

Azia
Si në “filma horror”, reja e madhe mbulon qytetin brazilian – errësira përfshin gjithçka

Si në “filma horror”, reja e madhe mbulon qytetin brazilian – errësira përfshin gjithçka

Interesante