LAJMI I FUNDIT:

Pjesëtari i klanit mafioz serb “Skalar” vritet në Brazil para syve të gruas dhe të birit, qëllohet me tre plumba

Pjesëtari i klanit mafioz serb “Skalar” vritet në Brazil para syve të gruas dhe të birit, qëllohet me tre plumba

Në një vrasje të tmerrshme që ndodhi më 5 janar në lagjen Embare të Santos, Brazil, u vra një person i dyshuar si shtetas i Serbisë.

Sipas mediave braziliane, ai kishte me vete dokumente sllovene në emër të Dejan Kovaçit (43), por ende po kontrollohet nëse ai është pjesëtar i “klanit Skalar”, ​​i cili lidhet me disa likuidime, transmeton Telegrafi.


Dyshohet se bëhet fjalë për një pjesëtar të lartë të “klanit Skalar” Darko Geisler, mbiemri i të cilit ishte Nedeljkoviq, por ende po kontrollohet.

Sipas mediave braziliane, ai u qëllua për vdekje në sy të gruas dhe djalit katërvjeçar. Është qëlluar me të paktën tre plumba para shtëpisë ku jetonte.

Vrasësi mbante maskë dhe doreza kur ka kryer krimin. Ai kishte dalë nga vetura, vrapoi pas viktimës që ishte me biçikletë me një fëmijë dhe e qëlloi.

Gruaja e të vrarit, ishte në një biçikletë tjetër prapa tij.

Nga plagët e marra është rrëzuar menjëherë në tokë, kurse vrasësi është larguar me shpejtësi.

Pavarësisht se mjekët që arritën në vendin e ngjarjes me autoambulancë u munduan ta ndihmojnë, ai ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Darko Geisler dyshohet se ka qenë në arrati që nga viti 2014, kur dyshohet se ka vrarë Andrija Mrdakun, një anëtar i “klanit Kavak”, para burgut të Spuzhit.

Në trend Botë

Më shumë
Hamasi sulmon me raketa Izraelin për herë të parë pas shumë muajsh

Hamasi sulmon me raketa Izraelin për herë të parë pas shumë muajsh

Botë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Turbulenca të forta në fluturimin nga Katari për në Irlandë, raportohet për të lënduar

Turbulenca të forta në fluturimin nga Katari për në Irlandë, raportohet për të lënduar

Botë
ISW: Automjetet e blinduara amerikane po e ndihmojnë Ukrainën të rikthejë territore

ISW: Automjetet e blinduara amerikane po e ndihmojnë Ukrainën të rikthejë territore

Evropa
Ukraina po i dërgon gjeneralët në vijën e parë të frontit

Ukraina po i dërgon gjeneralët në vijën e parë të frontit

Evropa
Rritet numri i të vdekurve nga sulmi rus në Kharkiv

Rritet numri i të vdekurve nga sulmi rus në Kharkiv

Evropa
Kalo në kategori