LAJMI I FUNDIT:
Blero

Blero

722 Artikuj

Info

Këngëtari Blerim Muharremi është i lindur më 19 Korrik të vitit 1978, n/ Mitrovicë.

Blero u bë i njohur nga bashkëpunimi me Memli Krasniqin, ku së bashku sollën këngën “Kthehu”, gjersa më pas ishte “Fotografia”, kënga e cila do të shndërrohej në hit duke i hapur dyert e suksesit.

Ka të publikuara shumë këngë në tregun kosovar, bashkëpunime të suksesshme dhe shtatë albume.

AI ka qenë për disa vite i martuar me aktoren e njohur kosovare, Teuta Krasniqi, martesë kjo nga e cila do të vinte në jetë vajza e tyre e parë, e pagëzuar me emrin Tara.

Në vitin 2014, çifti i japin fund martesës së tyre.

Ndërsa në dhjetor të vitit 2016, Blero fejohet me modelen e njohur kosovare, Afrona Dika.

Ai është një ndër këngëtarët më aktivë të tregut shqiptar, ndërsa është edhe producent i shumë këngëve të kënduara nga këngëtarët e tjerë.

“E dramatizoi shumë” – Blero tregon se përse nuk u publikua intervista me Afronën

“E dramatizoi shumë” – Blero tregon se përse nuk u publikua intervista me Afronën

Yjet
Blero thotë se ruan raporte të mira me Teuta Krasniqin: Kam komunikim shumë të mirë edhe me Adonisin

Blero thotë se ruan raporte të mira me Teuta Krasniqin: Kam komunikim shumë të mirë edhe me Adonisin

Yjet
I pafat në dashuri – Blero thotë se është beqar

I pafat në dashuri – Blero thotë se është beqar

Po Flitet
Ishte përmendur shumë në Big Brother VIP Kosova, Teuta Krasniqi reagon për herë të parë

Ishte përmendur shumë në Big Brother VIP Kosova, Teuta Krasniqi reagon për herë të parë

Yjet
Afrona dhe Blero në konflikt për podcastin e shumëpërfolur

Afrona dhe Blero në konflikt për podcastin e shumëpërfolur

Po Flitet
Afrona jep detaje për publikimin e podcastit të shumëpritur me Bleron: Nuk ka sekrete, keni të drejtë të dini gjithçka

Afrona jep detaje për publikimin e podcastit të shumëpritur me Bleron: Nuk ka sekrete, keni të drejtë të dini gjithçka

Yjet
U përmend në Big Brother për shkak të Bleros, flet Teuta Krasniqi

U përmend në Big Brother për shkak të Bleros, flet Teuta Krasniqi

Yjet
Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Yjet
Blero, Nadi dhe Ervin Gonxhi sjellin këngën e re “Nuk muj pa ty”

Blero, Nadi dhe Ervin Gonxhi sjellin këngën e re “Nuk muj pa ty”

Muzikë
Habit Blero: Intervistën me Afronën e bëra për inat të ish-të dashurës time

Habit Blero: Intervistën me Afronën e bëra për inat të ish-të dashurës time

Yjet
Blero përlotet pasi dëgjon zërin e Afronës në studio, e pranon publikisht: Më kanë tradhtuar

Blero përlotet pasi dëgjon zërin e Afronës në studio, e pranon publikisht: Më kanë tradhtuar

Yjet
“Mendoj që ua kemi borxh”, Afrona dhe Blero me dy episode për ndarjen e tyre – zbulohet se kur do të publikohen

“Mendoj që ua kemi borxh”, Afrona dhe Blero me dy episode për ndarjen e tyre – zbulohet se kur do të publikohen

Yjet
“Podcasti me Afronën është keqkuptuar, ndjenjat e mia i përkasin ‘bebes’” – Befason Blero me reagimin

“Podcasti me Afronën është keqkuptuar, ndjenjat e mia i përkasin ‘bebes’” – Befason Blero me reagimin

Yjet
“Nuk dua të flas për atë pjesë hiç”, reagimi i Bleros kur pyetet për ndarjen nga e dashura e tij e re

“Nuk dua të flas për atë pjesë hiç”, reagimi i Bleros kur pyetet për ndarjen nga e dashura e tij e re

Yjet
Blero flet për takimin me Afronën: Kur e pashë atë duke qarë, më doli loti – edhe burrat qajnë

Blero flet për takimin me Afronën: Kur e pashë atë duke qarë, më doli loti – edhe burrat qajnë

Yjet
“Veç je zhdukur prej jetës time” – Blero dhe Afrona tregojnë mes lotësh se përse nuk funksionoi martesa e tyre

“Veç je zhdukur prej jetës time” – Blero dhe Afrona tregojnë mes lotësh se përse nuk funksionoi martesa e tyre

Yjet
Bëhen bashkë pas dy vitesh Blero e Afrona Dika

Bëhen bashkë pas dy vitesh Blero e Afrona Dika

Po Flitet
Blero ndahet përfundimisht nga e dashura e tij

Blero ndahet përfundimisht nga e dashura e tij

Po Flitet
“El Clasico na bashkoi” – Blero, Edona James dhe Lumbardh Salihu bëhen bashkë për të shikuar super-ndeshjen

“El Clasico na bashkoi” – Blero, Edona James dhe Lumbardh Salihu bëhen bashkë për të shikuar super-ndeshjen

Yjet
Ndonëse janë ndarë, Blero dhe Afrona shihen në të njëjtin event në Zvicër

Ndonëse janë ndarë, Blero dhe Afrona shihen në të njëjtin event në Zvicër

Yjet
Blero vazhdon të duket elegant dhe atraktiv në imazhet e fundit, përkundër viteve të moshës

Blero vazhdon të duket elegant dhe atraktiv në imazhet e fundit, përkundër viteve të moshës

Yjet
Blero sjell këngën e re “Për ty”

Blero sjell këngën e re “Për ty”

Muzikë
“Kur nuk të do populli…”, Dijonisi rikrijon momentin epik të Bleros në spektaklin Ferma VIP

“Kur nuk të do populli…”, Dijonisi rikrijon momentin epik të Bleros në spektaklin Ferma VIP

Yjet
Blero: Ka të reja në jetën time private, nuk dua t’i përmend

Blero: Ka të reja në jetën time private, nuk dua t’i përmend

Yjet