LAJMI I FUNDIT:

Bill Clinton

244 Artikuj

Biden mbledh shumë rekorde në aktivitetin me ish-presidentët Obama dhe Clinton

Biden mbledh shumë rekorde në aktivitetin me ish-presidentët Obama dhe Clinton

Amerika
Obama dhe Clinton i dalin në ndihmë Bidenit – një foto me tre presidentët amerikanë do të kushtojë 100 mijë dollarë

Obama dhe Clinton i dalin në ndihmë Bidenit – një foto me tre presidentët amerikanë do të kushtojë 100 mijë dollarë

Amerika
Haliti thotë se një delegacion i LDK-së i kishte kërkuar Clintonit të mos e njohë UÇK-në, Haxhiu tregon emrat

Haliti thotë se një delegacion i LDK-së i kishte kërkuar Clintonit të mos e njohë UÇK-në, Haxhiu tregon emrat

Kosovë
Osmani: Po diskutohet mbi tranzicionin e zbatimit të Rregullores së BQK-së

Osmani: Po diskutohet mbi tranzicionin e zbatimit të Rregullores së BQK-së

Financa
16 vjetori i pavarësisë së Kosovës mes tensionesh me Uashingtonin

16 vjetori i pavarësisë së Kosovës mes tensionesh me Uashingtonin

Kosovë
Lufta për Kosovën: “Patkoi” – projekti serb për dëbimin kolektiv të shqiptarëve

Lufta për Kosovën: “Patkoi” – projekti serb për dëbimin kolektiv të shqiptarëve

Fakte
Anëtari i asamblesë bashkiake të Uestçesterit, Vedat Gashi: Presidenti Clinton është hero për mua

Anëtari i asamblesë bashkiake të Uestçesterit, Vedat Gashi: Presidenti Clinton është hero për mua

Kosovë
Në dokumentet e gjykatës pretendohet se janë bërë video seksuale të Princit Andrew, Bill Clinton dhe Sir Richard Branson nga Jeffrey Epstein

Në dokumentet e gjykatës pretendohet se janë bërë video seksuale të Princit Andrew, Bill Clinton dhe Sir Richard Branson nga Jeffrey Epstein

Amerika
Pasi u përmendën në dokumentet e pedofilit Epstein, reagon Clinton dhe Trump

Pasi u përmendën në dokumentet e pedofilit Epstein, reagon Clinton dhe Trump

Amerika
Mjeshtri i proceseve paqësore, Harold H. Saunders: Dialogu është i vështirë, por më i mirë se lufta

Mjeshtri i proceseve paqësore, Harold H. Saunders: Dialogu është i vështirë, por më i mirë se lufta

Fakte
Rama tregon në Kuvend çfarë i tha Klinton: Kosova të mos humbasë shansin si Palestina

Rama tregon në Kuvend çfarë i tha Klinton: Kosova të mos humbasë shansin si Palestina

Shqipëri
Osmani publikon fotografi me Clinton dhe Clark: Dy heronj, një histori, Kosova në mes

Osmani publikon fotografi me Clinton dhe Clark: Dy heronj, një histori, Kosova në mes

Kosovë
Ditëlindja e presidentit Clinton festohet edhe në Kosovë

Ditëlindja e presidentit Clinton festohet edhe në Kosovë

Kosovë
“Bosnja do të duket si festë nëse kjo ndodh” – publikohet letra sekrete e Nixonit drejtuar Clintonit, si e parashikoi luftën e përgjakshme në Ukrainë?

“Bosnja do të duket si festë nëse kjo ndodh” – publikohet letra sekrete e Nixonit drejtuar Clintonit, si e parashikoi luftën e përgjakshme në Ukrainë?

Evropa
Clinton shpërndan në Twitter mesazhin që dha gjatë qëndrimit në Shqipëri

Clinton shpërndan në Twitter mesazhin që dha gjatë qëndrimit në Shqipëri

Kosovë
Clinton: Radikalët serbë po e paralizojnë përparimin e rajonit

Clinton: Radikalët serbë po e paralizojnë përparimin e rajonit

Kosovë
Deklarata e ish-presidentit Clinton që i “kushtoi” Kosovës, shkak gabimi në përkthim

Deklarata e ish-presidentit Clinton që i “kushtoi” Kosovës, shkak gabimi në përkthim

Kosovë
Manjola Nallbani për Clintonin: Nder i veçantë të takoja njeriun që luajti një nga rolet më të rëndësishme në lirinë e shqiptarëve të Kosovës

Manjola Nallbani për Clintonin: Nder i veçantë të takoja njeriun që luajti një nga rolet më të rëndësishme në lirinë e shqiptarëve të Kosovës

Yjet
Spahiu: Clinton nuk e shet Kosovën për para, e ka si fëmijën e tij

Spahiu: Clinton nuk e shet Kosovën për para, e ka si fëmijën e tij

Shqipëri
Bill Clinton, pas vizitës në Shqipëri: Faleminderit, s’do ta harroj kurrë!

Bill Clinton, pas vizitës në Shqipëri: Faleminderit, s’do ta harroj kurrë!

Shqipëri
​Rama falënderon Klintonët dhe Hillarët e Kosovës që ishin në ceremoninë e nderimit të ish-presidentit amerikan

​Rama falënderon Klintonët dhe Hillarët e Kosovës që ishin në ceremoninë e nderimit të ish-presidentit amerikan

Shqipëri
Bill Clinton largohet pas vizitës në Shqipëri: Ishte e gjitha e jashtëzakonshme

Bill Clinton largohet pas vizitës në Shqipëri: Ishte e gjitha e jashtëzakonshme

Shqipëri
Çitaku: Mesazhet e Clintonit, këmbana e fundit për ne

Çitaku: Mesazhet e Clintonit, këmbana e fundit për ne

Kosovë
Clinton tregon historinë me kamarierin nga Kosova: Mu ul në gjunjë më tha “falë teje familja ime është gjallë”

Clinton tregon historinë me kamarierin nga Kosova: Mu ul në gjunjë më tha “falë teje familja ime është gjallë”

Kosovë