LAJMI I FUNDIT:

BIA

113 Artikuj

“Marrje në pyetje e maltretim”, i riu nga Gjilani rrëfen për ndalimin në kufijtë e Serbisë

“Marrje në pyetje e maltretim”, i riu nga Gjilani rrëfen për ndalimin në kufijtë e Serbisë

Kosovë
BIA-s serbe ia bllokon llogarinë, reagon Rada Trajkoviq: Kështu punon sot Serbia

BIA-s serbe ia bllokon llogarinë, reagon Rada Trajkoviq: Kështu punon sot Serbia

Kosovë
U ndalua në aeroportin e Serbisë – vajza e Nikola Sanduloviqit thotë se BIA e pyeti se ku dhe më kë po udhëton

U ndalua në aeroportin e Serbisë – vajza e Nikola Sanduloviqit thotë se BIA e pyeti se ku dhe më kë po udhëton

Kosovë
Sanduloviq rrëfen për “The Guardian”, torturat e BIA-s ndaj tij: Më detyruan t’i puthja fotot e agjentëve të vdekur në Kosovë

Sanduloviq rrëfen për “The Guardian”, torturat e BIA-s ndaj tij: Më detyruan t’i puthja fotot e agjentëve të vdekur në Kosovë

Kosovë
Arrestimi dhe torturimi i Nikola Sanduloviqit – avokati tij dorëzon kallëzim penal ndaj BIA-s serbe

Arrestimi dhe torturimi i Nikola Sanduloviqit – avokati tij dorëzon kallëzim penal ndaj BIA-s serbe

Kosovë
BIA e akuzon se spiunoi për Shqipërinë dhe Kosovën – arrestohet në Novi Pazar, Adis Dazdareviq

BIA e akuzon se spiunoi për Shqipërinë dhe Kosovën – arrestohet në Novi Pazar, Adis Dazdareviq

Kosovë
U rrah pasi bëri homazhe në Prekaz, Sandulloviq: Çfarë krimi të vendosesh lule mbi varrin e një vajze të vrarë

U rrah pasi bëri homazhe në Prekaz, Sandulloviq: Çfarë krimi të vendosesh lule mbi varrin e një vajze të vrarë

Drejtësi
​Musliu: Vuçiq ka frikë nga çdo lëvizje e avokatit Çedomir Stojkoviq

​Musliu: Vuçiq ka frikë nga çdo lëvizje e avokatit Çedomir Stojkoviq

Siguri
Gashi: Agjencia i Inteligjencës në Serbi po merr informacione direket nga persona që jetojnë në Kosovë

Gashi: Agjencia i Inteligjencës në Serbi po merr informacione direket nga persona që jetojnë në Kosovë

Kosovë
“Punonte për Shërbimin Informativ të Shqipërisë”, BIA serbe thotë se ka arrestuar një shtetas të Serbisë

“Punonte për Shërbimin Informativ të Shqipërisë”, BIA serbe thotë se ka arrestuar një shtetas të Serbisë

Serbia
Avokati i Sandulloviqit publikon raportin mjekësor, thotë se nga rrahja brutale nga ana e BIA-s politikanit i është thyer brinja e shtatë

Avokati i Sandulloviqit publikon raportin mjekësor, thotë se nga rrahja brutale nga ana e BIA-s politikanit i është thyer brinja e shtatë

Serbia
“Merreni një avokat, do të ju nevojitet”, avokati serb pyet Grenellin: Si e dije dy javë më parë që Sanduloviq do të arrestohej për vendosjen e luleve mbi varrin e Blerina Jasharit?

“Merreni një avokat, do të ju nevojitet”, avokati serb pyet Grenellin: Si e dije dy javë më parë që Sanduloviq do të arrestohej për vendosjen e luleve mbi varrin e Blerina Jasharit?

Kosovë
Serbia i zgjedh me kujdes ambasadorët e saj, njerëzit e besuar të Vuçiqit të BIA-s në misionet diplomatike në rajon

Serbia i zgjedh me kujdes ambasadorët e saj, njerëzit e besuar të Vuçiqit të BIA-s në misionet diplomatike në rajon

Serbia
Nuk ndalen sulmet ndaj Sanduloviqit – pas rrahjes brutale i bastiset edhe banesa

Nuk ndalen sulmet ndaj Sanduloviqit – pas rrahjes brutale i bastiset edhe banesa

Kosovë
Politikani serb u rrah brutalisht pasi bëri homazhe në Prekaz, reagon deputetja britanike Alicia Kearns

Politikani serb u rrah brutalisht pasi bëri homazhe në Prekaz, reagon deputetja britanike Alicia Kearns

Kosovë
Kreu i përkohshëm i BIA-s serbe thuhet se është njeri i besueshëm i Vuçiqit dhe me shumë skandale

Kreu i përkohshëm i BIA-s serbe thuhet se është njeri i besueshëm i Vuçiqit dhe me shumë skandale

Serbia
Serwer: Dorëheqja e Vulinit nuk nënkupton distancim i Serbisë nga Rusia

Serwer: Dorëheqja e Vulinit nuk nënkupton distancim i Serbisë nga Rusia

Lajme
Peci: Vulin do t’i bashkohet Vuçiqit dhe Sheshelit në koalicionin e kalorësve të vdekjes

Peci: Vulin do t’i bashkohet Vuçiqit dhe Sheshelit në koalicionin e kalorësve të vdekjes

Kosovë
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Serbia
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Shtetas serbë të dyshuar për hapjen e tunelit në gjykatën malazeze

Shtetas serbë të dyshuar për hapjen e tunelit në gjykatën malazeze

Mali i Zi
Ish-spiuni serb Spasiq për skandalin e tunellit në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi: Sigurimi Shtetëror ka plaçkitur çfarëdo që i ka rënë në dorë

Ish-spiuni serb Spasiq për skandalin e tunellit në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi: Sigurimi Shtetëror ka plaçkitur çfarëdo që i ka rënë në dorë

Mali i Zi
Si po përndiqen policët serbë nga BIA që zbuluan skandalin e marihuanës ‘Jovanica’, të përfshirë zyrtarë të afërt me Aleksandar Vuçiqin?

Si po përndiqen policët serbë nga BIA që zbuluan skandalin e marihuanës ‘Jovanica’, të përfshirë zyrtarë të afërt me Aleksandar Vuçiqin?

Serbia